Kandiranje sadja

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

tema odprta - 27. jun 2006 11:09 | ogledi: 8.377 | odgovori: 4

Ali mogoče katera pozna recept za kandiranje sadja? Višenj in češenj imam toliko, da so že vsi kozarci polni kompota, marmelade in slatkega. Pa si je možiček zaželel kandiranih češenj/višenj.

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

27. jun 2006 11:53

v bistvu se pripravijo tako kot sladko, le da jih po zadnji fazi daš sušit na mrežo. Jaz sem jih sušila v sušilniku za sadje in je kar šlo. Res pa je, da so (ker ni nobene kemije) češnjice manjše od kupljenih - in prevsem niso živo rdeče. Je pa kar nekaj packarije. Lisa

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

27. jun 2006 11:59

Lansko leto sem v eni reviji našla navodila za kandiranje češenj. Češnje sem nekajkrat namakala v mletem sladkorju. No, končni rezultat je bil še najbolj podoben rozinam stana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. jun 2006 12:35

Če želite imeti lepe rdeče češnje jih morate najprej obelit in to se dela z apnom. Ko so enkrat bele jih obarvajo na rdeče in kandirajo. Gre pa baje namesto z apnom tudi s peroksidom. Mislim pa, da je bila enkrat že debata o tem in tam sem natančno popisala postopek, če se da kateri pogledat malo za nazaj. No kar precej za nazaj. lp Vesna

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. jun 2006 14:00

Pegasti, nekje (kakih 58 km stran od tvojega bivališča) obstaja neka knjiga, ki nosi naslov "Bogastvo trajnih okusov", napisal jo je pa Oded Schwartz (to v vednost, če jo boš iskala v knjižnici). Notri je lepo razložen postopek kandiranja, sicer le na marelicah in ananasu, ampak se mi zdi, da bi bilo tudi za češnje in višnje dobro. Je pa postopek tako dolgotrajen, da je najbolje kar v knjigo pogledat. LP P.s. Če boš možička filala še s kandiranim sadjem, ti bo enkrat počil! cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti