Moka za pito

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

tema odprta - 26. jun 2006 18:23 | ogledi: 13.759 | odgovori: 15

Punce, ker vem, da boste takoj začele odgovarjati (hvala vsem že v naprej!), jaz pa bom zdajle začela peči pito, me zanima, ali uporabljate za testo le gladko moko ali tudi ostro? Navadno delam le z gladko, pa ne vem, zakaj zdajle nisem več tako prepričana v to, da je najboljša.

ZIMA

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

26. jun 2006 19:17

ti kar uporabi mehko moko boš videla da bo uspelo.Ostro uporabljam, le, če je napisano v receptu da mora biti ostra. LP ursa40

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

26. jun 2006 20:37

Zima, načeloma se za pite uporablja ostra moka. Pravim načeloma, zato ker bo pita dobra tudi iz mehke. Tukaj gre za finese in če ostro moko imaš - uporabi to. Lisa

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

26. jun 2006 21:00

Tale pita danes je bila sicer še pečena z gladko moko, bom pa upoštevala tvoj nasvet Lisa naslednjič. Mislim, da imam zdaj nekako "premehko" gladko moko. Kupila sem jo v bio trgovini in kar drsi iz rok. Podobno kot Farina, ki sem jo nekoč kupila, pa ne morem (ali pa ne znam) iz nje narediti nič pametnega. Ursa40, do zdaj sem zmeraj uporabljala gladko moko, ampak danes je tudi testo bolj pocasto. Hvala obema! Mimogrede, Lisa, poglej prosim z.p. ZIMA

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

26. jun 2006 21:57

Zima, pito sem delala že v vsemi mogočimi mokami brez večjih problemov, po mojih izkušnjah je kvaliteta moke pomembna za vlečeno in kvašeno testo (biti mora dobra moka - z dovolj lepka - pa je lahko mehka ali ostra!), za krompirjevo testo pa mora biti ostra moka. Krhko testo (saj verjetno gre pri testu za pito za to) se mi glede kvalitete moke ne zdi tako problematično. Odvisno je tudi od recepta, pri testu z večjo količino masla (več kot 1/2), bi uporabila tudi ostro moko, če pa je testo bolj "dietno" (malo maščobe), pa bi raje vzela mehko, pri ostri bi bilo treba dodajati preveč tekočine. Sicer pa je moja najljubša moka (tudi za kvašeno in vlečeno testo) univerzalna moka od Farine (zagotavljam vam, da me ne plačujejo!). Doslej me še ni razočarala. Ne dvomim, da so kakšne moke iz mlina mogoče še boljše, samo tja se je treba peljati, Farino pa dobim v sosednjem Sparu. teta torta

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

27. jun 2006 9:32

Tudi jaz sem navajena, da za boljša peciva uporabljam Farino. Na tečaju pri Goljatu pa nam je bilo rečeno, da razen pri vlečenem testu in krofih nima smisla delati znanosti iz moke. Tudi iz čisto navadne moke s trgovsko znamko se da narediti vse. Lisa

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

27. jun 2006 9:59

Vse se da naredit, to je res a kakovost izdelka ni ista. Za pite se uporablja OSTRA moka lep pozdrav Alenka alenka5

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. jun 2006 10:21

Za pite tudi jaz uporabljam samo ostro moko. Nekako mi lepše uspejo. Mamamia mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. jun 2006 10:53

Evo, vsak dan se naučim nekaj novega. Ostro moko sem do sedaj uporabljala samo za njoke oziroma cmoke - v kombinaciji s krompirjem. Loni Makaroni

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

27. jun 2006 10:55

Lisa, z mojstrom Goljatom se očitno strinjava, kvaliteta moke je pomembna za vlečeno in kvašeno testo. Se vam je že kdaj zgodilo, da se je testo za potico trgalo? Kriva je bila moka! teta torta

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

28. jun 2006 8:23

Kupujem dve vrsti moke - mehka (namenska) in ostra. Mehko uporabljam za kvašeno testo. Nekako imam prakso, da za vse ostalo moko mešam - pol mehke, pol ostre moke. Ostro pa uporabljam za palačinke, krompirjeve svaljke (krompirjevo testo) in obvezno za pomokanje deske in pekača. Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti