Stran s kuhinjskim loncem?

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

27. feb 2002 23:15

Irena (morska deklica), jedla sem večinoma sadje, ki je bilo skoraj vedno kot monoobrok (zgolj ena vrsta sadja, ker se tako najlažje prebavi in NAJHITREJE): banane, jabolka, mandarine... Enkrat na dan sem jedla tudi solato, jaz sem jo delala s kisom, čeprav bi naj ga se ne uporabljalo, ker tudi upočasnjuje prebavo (matr, se še velik spomnim! huh!). Solata pa je bila mešana, kakor kdaj: zelena, mogoče malo naribanega korenja, malo sira, malo avokada (kako je to dobra zelenjava! ste jo že poskusili na zeleni solati??? ), sladka koruza... Vmes pa še kakšen orešek, suho sadje... S sokovnikom sem delala tudi sveže sokove. Mi bo še hudo postalo, no. V teh dneh si bom omislila spet vsaj en saden dan Hvala Henriju za to temo Sycia

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

28. feb 2002 7:45

prebral sem veliko literature o presnojedstvu,o postu itd. in lahko rečem, da je zadeva zelo zanimiva, vendar......največji problem pri takšni prehrani je vit.B12, katerega zaloga je nakopičena v človeku za par let, kar pomeni, da par let ne bo čutil pomanjkanje le tega, potem pa kar naenkrat težave.....poznam primer, ko so pripeljali presnojedca v zdravstveni dom in mu pomagali z injekcijami vit.B12....s tem se ni za hecat.....nekateri uživajo določene vrste algeki vsebujejo vit.B12, vendar, ko je že prepozna ne pomaga drugega kot injekcija tega vitamina v enormnih količinah....presnojedci trdijo, da tudi krava ne je mesa, pa je v njenem mesu vit.B12...vendar presnova pri kravi poteka drugače kot pri človeku.... tudi pri človeku s v prebavnem traktu (v debelem črevesju) tvori vit. B12, vendar ga telone more izrabiti, saj bi moral jesti svoje blato, da bi ga spravil v presnovni sistem.......(določene bakterije v debelem črevesju proizvajo vit.B12).... Kljub temu, pa resnično obstajajo ljudje, ki uživajo samo presno rastlinsko hrano (poznam primer več kot 7 let) pa zaenkrat nimajo težav.....zato je res kar pravi Balti, da vse ni za vsakogar.....jaz poznam presnojedca, ki je po 4 letih takšnega prehranjevanju sezidal hišo.Hočem reči, da je zelo veliko fizično delal in to delo tudi brez težav zmogel.In še nekaj je,veliko ljudi ima zapacano črevesje in resice v črevesju ne vsrkavajo vsega kar bi lahko, če bi bilo črevesje "čisto"....zato se nekateri prenojedci klistirajo in si s tem čistijo črevesje in kar zaužijejo 100% prehaja v kri.....mnogo ljudi se prehranjuje skrajno nezdravo, se brez potrebe nažirajo sladic (bele moke in belega sladkorja) pojejo brez veze enormne količine svinjske pečenke, govedine, divjačine itd.....če bi bili ljudje bolj osveščeni in predvsem bolj disciplinirani pri izboru živil, bi bile vrste v ambulantah občutno krajše...tako pa so dolge, država tuhta kje vzeti denar za zdravstvo...eeeehhh, pa saj se ne izplača nadaljevati.....danes poznamo več vrst zdravega prehranjevanja, vsak naj si izbere svoj način (makrobiotična prehrana, vegetarijanci, vegani.....itd), pa seveda tudi zagovorniki velikih trebuhov, polnih piva in svinjske pečenke..... Balti, mene pa zanima, kako ti uživaš krompir (surov) ali ni surov škodljiv-povzroča povišano temperaturo.... Herman Teron

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

28. feb 2002 8:29

Sycia hvala za odgovor. Mislim da bom tudi jaz začela s sadnim dnevom enkrat ali dvakrat na teden. Bomo videli kako mi bo uspelo. LP. Irena

neznan uporabnik

28. feb 2002 14:12

Hojla Sycia, mislim, da ne potrebujes nobene brce, ampak mocno voljo in veliko zeljo po dobrem pocutju, zdravju in vitki liniji. Zobje me nikoli ne bolijo. Predvsem je pomembno kaksno hrano si jedla in kako si jo kombinirala. Morda ti je cesa primanjkovalo in od tod tudi zobna bolecina. Kar pogumno se odloci in nazaj na presno prehrano. Sadje in zelenjava ne grizeta, ravno obratno. Za druzino lahko kuhas po starem, zase pa pripravis surov obrok. Energija in vitka linija bosta hitro nazaj. Mislim, da ni nic narobe, ce clovek s svojim telesom malo eksperimentira. Verjetno si opazila se druge spremembe, razen ciste koze in obilo energije. Kaj pa obcutek lahkosti in mirnosti? Tudi noge manj zatekajo ali pa sploh ne. Voda, namesto, da bi se zadrzevala v telesu, se sproti odvaja in odnasa strupene snovi iz telesa. Da urejene prebave sploh ne omenjam. Ce nimas moci in volje, da bi dalj casa vztrajala, po poskusi vsaj nekaj mesecev. Bolje kot pa nic.

neznan uporabnik

28. feb 2002 15:02

Hetero, to je pa res lepo presenecenje. Ze samo tvoje zanimanje in prebiranje literature o presni hrani je zelo spodbudno. Sicer je pa zadeva taka, da telo potrebuje vse elemente za skladno delovanje, ki pa se porusi, ce necesa primanjkuje. Samega B12 telo potrebuje zelo, zelo malo. Jaz ga nadomescam z B kompleksom ali pa kaksnimi vitaminskimi tabletami, ki vsebujejo ta vitamin. Krompirja ne jem. V surovem stanju ni primeren za uzivanje. Uzivas lahko sok iztisnjen iz surovega krompirja, pa se ta le v kombinaciji s sokom rdece pese, pa se to samo pri eni vrsti dolocenega posta, za dolocen namen (ni hujsanje) in ne vec kot 40 dni. Sam krompir vsebuje prevec skroba, ki na ozilju pusca nezazelene obloge. Se pa popolnoma strinjam, da bi bilo veliko manj nevarnih obolenj od gastritisa, do raka, ce bi bili ljudje na podrocju prehranjevanja malo bolj osvesceni. Vendar je tudi tukaj vec negativcev kot pozitivcev. Najbolj me moti, da ljudje, ki se niso nikoli prehranjevali na ta nacin, izrazajo negativna mnenja o necem, kar sploh ne poznajo, so pa slisali od nekoga drugega. Najprej se prepricaj in potem kritiziraj ali hvali, pravim jaz. Res je, da hrano izrabljamo skoraj 100%. Telo posrka vse potrebno, ostalo pa izloci. Ze pri izlocku lahko ugotovis ali jes prevec ali premalo in kako pravilno. Blato pravih presnojedcev nima vonja. Pri meni doma so se ze sprijaznili, pomembno je le to, da ima moz pol kroznika prazenega krompirja, ostalo polovico pa zaseda velik snicel ali kaksna pecenka. Otroci so bolj pametni. Hcerki si ze prilascata mojo hrano, tako, da se dostikrat zgodi, da moram pripraviti dve porciji. Zacelo se je cisto po naklucju in ne, da bi jima vsiljevala svojo voljo. Enkrat je starejsa probala solato in potem se je zacelo, pa kaj je notri, pa zakaj je drugacna, pa zakaj, pa zakaj. Vsi smo gospodarji svojega telesa in vsak ima moznost probati. Kaj pa ti? Se nagibas k presnemu prehranjevanju? Ce rabis kaksen recept, kar vprasaj, jih imam dovolj na zalogi. Pa se naprej en lep dan.......

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

28. feb 2002 21:00

Balti! Res je, da "blato pravih presnojedcev nima vonja." To lahko tudi jaz potrdim. Pa se ena stvar, ki se mi je tudi ZELO dopadla: poleti ti ni vroce. Jaz namrec tezje prenasam vrocino kot mraz. Balti, dajes mi moc. Hvala. Takrat sem na dusek prebrala knjigo od Wandmakerja, da sem zbrala dovolj moci za ta korak: ni bilo prehoda, nic pripravljanja, zgolj "skok v vodo". Ze takrat sem cutila, da je to tisto in po svoje sem se izneverila sama sebi, ko sem zacela jesti tudi druge stvari. Ja, res je obcutek lahkosti in mirnosti in vedenje, da je vse prav tako, kot je. Ne vem, ce ti tudi to cutis, ampak imela sem obcutek, da ne morem ubiti nobenega zivega bitja. Niti najmanjse mravljice. Pajke (brrrrrrr!!!) sem nosila iz stanovanja ven, ker jih nisem mogla "splosciti". Mimogrede: ali ves, da nekateri jedo tudi svoje "kakce"? Ne vem kdo, ne vem kdaj, ne vem na kaksen nacin, le na uho mi je to prislo. Mogoce ravno zaradi tega B12. LP Sycia Sporočilo je spremenil(a) sycia dne 28. feb 2002 21:09:04

neznan uporabnik

1. mar 2002 17:13

Draga Sycia, ne verjemi vsega kar slisis. Do B12 se da priti tudi na drug nacin. Marsikomu je neznanka, vendar poznamo kar nekaj nacinov prehranjevanja. Marsikdo ve samo za dva, to je klasicni, mescanski nacin in vegetarijanstvo. Ljudje se ze nad vegetarijanstvom zmrdujejo, kaj bi porekli pa na to, da nekateri superljudje sploh ne potrebujejo zemeljske hrane, ampak energijo za svoje telo crpajo iz atmosfere oz. kozmicne radiacije. Imenujemo jih jedci zraka. Poznamo tudi higienicno prehrano, to je hrana, ki ne tvori sluzi in je sestavljena samo iz sadja in zelenjave, brez oreskov. Pa se, pa se. Ljudje se ne zavedajo, da za nase telo veljajo fizikalni zakoni. In da k temu spada tudi prehrana. Nase telo je nas motor in vanj ne smemo metati vse kar nam pride pod roke. Cilj vsakega bi moral biti, da svoje zivljenje in starost cimbolj kvalitetno prezivi. Saj si slisala za tisti rek, ki pravi, da bi morali jesti zato, da bi ziveli. Marsikdo pa zivi zato, da bi jedel. Vsi smo na svoji razvojni stopnji, ki gre lahko tudi nazaj in ne samo naprej. Sicer pa vsak zacuti, ce je pripravljen preiti iz nizje stopnje na visjo. Drugi mu pri tem lahko samo pomagajo. Clovek je prevec inteligentno bitje, da bi svoje zivljenje zapravil samo za pitje, prehranjevanje in razmnozevanje. In ni potrebno, da postanemo obsedeni s tem, kako zdravi so nasi obroki in kaj in kdaj bomo jedli. V zivljenju potrebujemo se veliko vec od tega. Imeti se moramo radi, najprej sebe, potem druge in imeti moramo veliko samospostovanja. Vidim, da pogresas presno prehrano in posledicno dobro pocutje. Ne samopomiluj se, ampak si takoj pripravi presni obrok. Jutri bo dan zagotovo lepsi in svetlejsi. Tudi jaz nisem imela postopnega prehoda ampak takoj in zdaj. Po treh, stirih dneh so stranski ucinki minili in vse je bilo lepo in prav. Kar pogumno, imas vso mojo podporo. Pa se moz naj te podpre, ce se ti pa posmehuje, ga pa enostavno preslisi. Odlocitev je samo tvoja. Rabis kaksen recept? Dober tek in en lep dan ti zeli Balti.

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

1. mar 2002 23:30

Balti! Jaz sem pa skos mislila, da si moškega spola. Joj! Kako sem to lahko mislila? Sorry! Ja, ne vem... tisto o prehranjevanju tudi s človeškimi iztrebki mi je povedal en človek, ki ga zelo spoštujem, in mislim, da mi tega ne bi rekel kar tako, da bi me potegnil za nos. Da obstaja urinoterapija pa najbrž veš - tudi v Sloveniji je že kar nekaj privržencev te terapije. Khm! Jaz še nisem poizkusila. O "prehranjevanju z zrakom" sem pa že slišala. O tem sem že parkrat razmišljala: manj ko pojem v celem dnevu, boljše se počutim. In če greš povsem v skrajnost, lahko tudi nehaš jesti. Zanimivo. Meni se to sploh ne zdi tako čudno. Seveda! Ja, bi rabila kakšen recept. Lepo prosim. Pa prosila bi te, če bi mi povedala, kako je sestavljen tvoj jedilnik. Koliko različnih vrst sadja in zelenjave ješ? Brez zamere, ampak zanima me, kaj počneš na strani Kulinarična Slovenija, če pa si presnojedka? Hvala za podporo, vidim, da imam zdaj noro dobre pogoje, da se spet začnem hraniti na ta način imam cilj JUHUHU Sycia

neznan uporabnik

2. mar 2002 11:33

Hojla, kaj naj ti recem? Naj te tale mozakar povabi k svojemu obroku. Ko se bos prepricala na lastne oci, mi bos pa povedala, da je res, pa se potem ne bom prepricana.... Jem vse kar se da pojesti surovo. Samo zelenjavo in sadje, torej precej ortodoksno. Sicer pa presno prehranjevanje dopusca uporabo zit, moke, doma pridelane skute in sira ter olivno olje. Tega se posluzujem takrat, ko mi nivo zeleza, zaradi mojega malomarnega jemanja, pade. Ko sem v ravnovesju, grem zopet nazaj na sadje in zelenjavo. Jem dvakrat na dan. Za zajtrk ponavadi sadje, ki ga imam najraje, popoldne pa skledo solate. Zelene solate ne jem, ker mi ni dobra. Na koscke narezem paradiznik, kumarico, cebulo, cesen, kalcke, pol avokada, ki med solato nima nobenega okusa, vsebuje pa potrebne mascobe, zeleno papriko, vcasih dodam se malo pora in zelenin gomolj. Prelijem s sokom pol limone (C vitamin) in dodam eno vrecko (10 dag) indijskih oreskov. To premesam, dam v hladilnik in pustim da malo odlezi. Sicer pa gledam, da jem hrano razlicnih barv. Kaksen recept te zanima? Kaj pocnem na kulinariki? Doma imam druzino, za katero moram kuhati mescansko hrano. Kaksen recept mi vedno pride prav, ker imam rada novotarije in ponavljanja ne maram. Pa se kaksno mnenje mi tudi pride prav. Tudi moz rad eksperimentira in tako ze debelih 14 dni zanj in za otroke kuham kitajsko hrano, ki je vsekakor bolj zdrava in prebavljiva kot pa nasa mescanska. Mislim pa, da niso vsi ljudje primerni za jedce svetlobe. Za kaj takega moras biti poklican, beri v narekovajih. Na zalost ne poznam nobenega, brala sem o izkusnjah takih ljudi, vendar bi se nekoc rada prepricala sama, kar je pa seveda neizvedljivo, ker bi s tako osebo morala preziveti vsaj en mesec. Kot ves, brez hrane je moc preziveti vec kot mesec dni, brez vode pa nikakor. Si ze na sadju? En lep dan ti zeli Balti.

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

2. mar 2002 19:25

Sycia! Si predstavljas, da bi na pikniku KulSlo nekateri super vegati lezali na travniku in srebali iz kravjekov in pili, ...no to kar si rekla Balti je potrpezljiva in komentira, po mojem, enkratno in tako, da je prav Lep pozdrav vsem Henri Ratej

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti