Kam pa letos na dopust?

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

31. jul 2007 16:23

Ha, jst bom pa čez natanko en teden namakala noge na Hvaru. Že odštevam. Tatjana

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

1. avg 2007 13:48

Po 6-tih letih Grčije sem bila (predvsem zaradi vročine) ponovno na Hrvaškem, na Visu.... in bilo je... VROČE ZA UMRT... bolje, da bi počakala še en mesec in šla ponovno v Grčijo....tu so vsaj lepe plaže, na Visu pa so plažice bolj tako, tako....je že res, da se, ko enkrat vidiš še kaj drugega kot hrvaško obalo, preveč razvadiš. No, mesto Vis in Komiža sta luškana in ljudje so resnično, nenarejeno prijazni....škoda, otok me je, po vseh hvalah, ki sem jih slišala, malo razočaral. Andreia

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

1. avg 2007 13:54

Vidiš, Andreia, kako smo si različni. Bila sem že na celi vrsti grških otokov - pa tudi na Havajih, vendar še nikjer nisem naletela na plažo, ki bi mi bila bolj všeč od dalmatinskih otokov. Je pa res, da ne maram mivkastih plaž! teta torta

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

1. avg 2007 13:55

mi pa smo bili letos na orebiču, pelješacu. nam je odgovarjala klima in vse skupaj. imeli smo all inclusive, bili so samo trije hoteli, mesto odaljeno 15 minut hoje. ni bilo gužve. plažo so čistili vsako jutro, prav tako bazen. voda v morju je bila čista in ravno prav topla. ljudje več ali manj prijazni. hrana v hotelu bellueve fajn, pijače, sladic ogromno. res pa je da je prevoz do tja kar naporen, sloh če greš čez bosno in okrog. bi še šla tja, vendar drugič s trajektom. doli je bilo dosti slovencev, je tudi fajn destinacija za otroke, ker so vse vrste plaž : manjše kamenje, beton in prodnata pa še mivka se kje najde. nektarina

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

1. avg 2007 14:17

Teta Torta, si bila tudi na Lefkadi ? Tudi jaz ne maram mivkastih plaž....še manj pa skalovitih, kjer se lahko porežem in plaž polnih ježev, alg, morskih klobas in ostale nadlege Andreia

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

1. avg 2007 14:58

Mi pa smo se odločili, da letos ne gremo na morje ampak gremo na kolpo na nakakšno turistično kmetijo.Smo si letos kupili čoln (gumenjaka) pa se bomo vozili pa kolpi , zraven pa še vzeli kolesa pa ribiške palce,da bo možek lahko tudi tam lovil ribe, jaz pa bom uživala in čakala kaj bo mož ulovil,da bom lahko spekla na žaru. mamazeljka

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

1. avg 2007 15:09

Naša družina je bila prvič na otoku Ugljanu, v vasi Mala Lamjana, zdraven mesta Kali. Nad otokom sem razočarana. Prvo razočaranje smo doživeli že v trajektni luki. Ko smo po 5 urah vožnje prispeli v Zadar, nimaš kam iti niti na WC, niti si nimaš kje umit rok! V stavbi Jadrolinjije, ki je imela WC so imeli v glavni sezoni zaklenjene WC-je! Ne moreš verjet! Po eni uri in pol čakanja v koloni pri 35 C na trajetk, smo lahko šli na WC šele na trajetu! Glede na to, da je otok Ugljan s trajektom 25 min oddaljen od Zadra, se mi ne zdi kaj posebno turistično razvit. V večjih krajih v glavni turistični sezoni asvaltirajo, postavljajo tlakovce po promenadi ob morju (Kali, Preko). V kraju kjer smo bil, so v večini same nove hiše, neterim bi lahko rekli kar vile, nikjer pa skoraj nisi videl, da bi imeli montirano klimo (meni se zdi, da klima v apartmaju ni noben luksuz več, ampak osnovna stvar, ki bi jo moral apartma imeti). V kraju polovica vasi ob morju nima niti javne razsvetljave (ob morju se sprehajaš v totalni temi), ob cesti porezana makija, ki jo odvržejo kar nazaj v tiste grme, tako, da me ne čudi, da ko kaj zagori, zagori kot se spodobi, ko pa gori vse tisto suho vejevje, na pol vozišča je bila neasvaltirana cesta, ker so očitno nekaj kopali in pustili, kar tako, kot je, kopač je 2 dni kopal tik ob glavni plaži pri cca. 35 C in vetru, tako, da je tisti prah nosilo vse na okoli na prepotena telesa, ki so se sončila na plaži... Ne moreš verjet. Plačaš turistično takso 1 EUR na dan na odraslega in v 10 dneh komunala 2x pobere smeti na plaži iz kontejnerjev, ki so bili tako polni, da je bilo 3x več smeti v vrečkah naokoli, kot že v samem kontejnerju. Ostale smeti pa je jasno po celem kraju in v morje razpihal veter. Ma jim ne potegne... Zvečer se ni nikjer nič dogajalo. Nobenih stojnic s kramo, ki jih vidiš po vseh turističnih krajih, pa ne da kaj kupiš, ampak tako, da popaseš malo oči, ko se sprehajaš zvečer, razen v Kukljici v nekem hotelskem kompleksu, ni bilo nikjer niti žive glasbe...Nič tipično turističnega utripa nima ta otok. Le neki barčki in gostilne. Plaže so v glavnem skalnate, razen izjeme peščenih v Kukljici, Preko... S kolegi, ki imajo čoln smo se šli peljat po otoku s čolnom, vendar se ti sploh ne splača nikjer spustit sidra, ker so povsod, v vseh zalivčkih skalnate plaže, z slabim dostopom iz plaže v morje, pa še ježev je veliko. To je definitivno otok, ki nas ne bo več videl. Mijan

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

1. avg 2007 15:16

Tatjana, tudi jaz bom namakal noge v isto vodo kot ti- na Hvaru :) Ko tako berem vaša mnenja...ja ljudje smo si različni. se pa tudi naše potrebe spreminjajo. Jaz rabim počitek in v tem pogledu zame ni lepšega kot je Dalmacija. IN domačini, s katerimi sem imela stik doslej, so tako domači in prikupni... Lani smo bili v hotelu, letos gremo pa v apartma, ki sem ga našla na netu. Tako neslovnesko je to, da ko iskani apartma ni bil fraj v tem terminu (btw-iskala sem ta ponedeljek, odhod v soboto in to za 4 člansko družino...) je lastnik tega poiskal primeren fraj apartma v vasi in mi posredoval... Ker je na Hvaru fraj samo za teden dni, gremo pa po šestih dneh še na Korčulo. Ker je prvič, da grem nekam brez predhodnih priporočil, upam, da bo vse tako lepo kot na slikah... Kar se pa Kolpe tiče mamazeljka, pa... superca! Smo bili s šotorom ta vikend. Podzemelj, kamor smo bili namenjeni je bil popolnoma zaseden, nam pa je tam receptor priporočil Primostek in bilo je več kot dobro. Le pot do tja je blazno polna ovinkov .... tabina

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

1. avg 2007 21:53

Vsem, ki se še odpravljate na dopust vam želim,da to čim prej pride.Nam ,ki smo pa že to dali skoz , pa ostanejo samo spomini in želja po naslednjem dopustu. Mi smo ga preživeli v Stari Novalji.Bilo je zakon.Razen komarjev. Morje je bilo dobesedno direkt iz terase in to je fantastično,ko imaš majhne otroke.Ta majhnega sem dala lepo spat,bajby siter na plažo in sem lahko tudi uživala dokler je spal.(ni treba čakat da se zbudi).In kar je najbolj pomembno je to,da imaš hladilnik blizu,ker nonstop nekaj hočejo.Moram priznat da sem prišla z morja povna energije,spočita.Še bomo šli tam.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

1. avg 2007 23:44

Mijan je napisal/a:
Zvečer se ni nikjer nič dogajalo. Nobenih stojnic s kramo, ki jih vidiš po vseh turističnih krajih, pa ne da kaj kupiš, ampak tako, da popaseš malo oči, ko se sprehajaš zvečer, razen v Kukljici v nekem hotelskem kompleksu, ni bilo nikjer niti žive glasbe...Nič tipično turističnega utripa nima ta otok. Le neki barčki in gostilne. Mijan
Uuuu, to bi bilo nekaj zame... Mimogrede: nekaj se mi plete po glavi septembrski potep Kalabrija&Sicilija. A ima kdo kaksen fin namig? (Lani me je sicer cisto zadela Korzika in ni izkljuceno, da ne bova vaje ponovila ze letos.) lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti