Končna odločitev o forumu! preberi!

neznan uporabnik
tema odprta - 20. nov 2001 14:21 | ogledi: 1.756 | odgovori: 2

Spoštovani

Prehoda na skupno bazo ne morem izpeljati, ker je zadeva prekompleksna. Obsuli ste me z emaili o vaših prijavah in mnenjih, da se ne vidim več ven. Vsakdo bi rad vse zadržal, jaz ne morem v nobenem trenutku potegniti baze s strežnika, ker se ves čas prijavljate novi. Zato sem sklenil naslednje...

1. Forum, kot je sedaj, bom pustil do trenutka,

2. Ko bom naredil novi forum, potem bom

3. Zaklenil vse forume in boste uporabljali nov forum, plod domače pameti Ta forum boste lahko uporabljali kot iskanje po starih temah...

Nov forum bo vdelan v Kulinarično Slovenijo, podobno kot so mnenja o receptih, ki so v bistvu neke vrste "oskubljen" forum.

Ker foruma ne mislim in ne morem delati tri leta, bo novi forum mnogo bolj osnoven, kot je tale od Snitza. Pisanje sporočil je tukaj rešeno s pravim editorjem, lahko izbirate krepko pisavo, vrsto črk, barvo ipd... Dejstvo pa je, da lahko tipkate le črke, zato je vnos dodatnih elementov zapleten in ga skoraj NIHČE ne uporablja.

Napisali bomo funkcije, ki so potrebne. Opcija "želim biti obveščen, ko nekdo odgovori na mojo temo" nima pravega pomena, ker denimo ne deluje.

Ohraniti nameravam strukturo foruma (prvi nivo - forumi, drugi nivo - teme, tretji nivo - sporočila), smeškote, narediti iskalec po temah.

Želite še kaj? S forumom je kar veliko dela, ampak na ta način bo vdelan v KulSlo, ker je treba priznati, da je zdaj malo "outsiderski".

Ker vidim, da vam je način, kako izpisuje mnenja, všeč, je morda smiselno, da se naredi tudi takšen forum. Obstaja tudi možnost, da bi mnenja o receptih postala eden izmed forumov.

Imate še kakšne želje, kaj želite, da vključim v novi forum? Kaj sploh uporabljate v tem forumu? Resnici na ljubo je tule 10X preveč reči, ki jih nihče ne uporablja.

Pozdrav

Jernej

Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

23. nov 2001 13:16

Ja, delaj tako, da ti bo ustrezalo, saj je vsa stvar zastonj tko, da se ne smemo prtožvat. Lej, pa znamo pisati tudi drugače! To oblikovanje vsekakor ni zelo potrebno. Fino je, če bi avtor še naprej lahko spreminjal in brisal svoja sporočila, pa odgovor s citatom, pregled pred odpošiljanjem je OK, slik nimamo kaj vstavljat, bi pa vstavila podpis, pa ne gre. Mislim, da je komentar o receptih dober, in da naj ostane pri receptih. Spremenil(a) - malan dne 23 nov 2001 13:18:09

neznan uporabnik

23. nov 2001 13:39

Ja, res znate tudi drugače... Ampak vsi ne znajo in jih samo zmede. Vem, ker dobivam pisma, ker obiskovalci ne znajo uporabljati foruma... Torej, v novi forum bo v prvi fazi možno: 1. Odpirati nove teme in pošiljati sporočila v teme 2. Spreminjati svoja sporočila in jih tudi brisati. Teme boste lahko brisali le, če nanjo še ni odgovora, ker bi brisanje teme v tem primeru izbrisalo tudi vse odgovore (kot je primer na tem forumu) 3. Smeškoti bodo še naprej takšni, kot so! Bojan bo narisal nekaj novih. 4. Linki v pismih se bodo prevedli v linke, prav tako e-mail naslovi. 5. Zvezdice bodo označevale nove teme in tudi NOVA SPOROČILA v temah, tako da če boste kliknili temo, ki ima 3 neprebrana sporočila, bodo le ta označena z zvezdicami (tega tukaj ni!) V drugi fazi bo možno: 1. Iskanje po sporočilih 2. Neprebrana sporočila na enem linku 3. Vključitev podpisa (podpis boste nastavili iz PROFILA, ki ga imate pri prijavi KulSlo) Ne bom vključil: 1. Zvezdic, rangiranja, spremninjanja črk, barv... Tega se mi zdi ne uporabljate, čeprav se tu in tam pojavi kaj v modrem. Zelo redko! Nadstandardni paket prijave v KulSlo (plačniški) bo nudil tudi dodatne nastavitve, kot je spreminjanje izgleda KulSlo, torej velikosti fontov (tudi na forumu), lahko boste izbirali, ali želite, da je forum z zvezdicami neodvisen od KulSlo (kar pomeni, da če obiščete kulinariko in ne obiščete foruma, zvezdice na forumu ostanejo do takrat, ko ga obiščete, tako je denimo zdaj. Druga možnost bo, da vsak obisk KulSlo zbriše tudi zvezdice na forumu. Tudi, če ga ne obiščete). Tiskanje sporočil in tem tiskalniku prijazno bo tudi v nadstandardnem paketu. Novi forum delam, ker: 1. Je stari preobsežen 2. Ni integriran s KulSlo in ne more biti, kar je posledica tudi v tem, da imamo dvojno prijavo, ki je nesmiselna in glavni razlog, da razvijam svojo aplikacijo, ki bo znotraj KulSlo (solnice in izbira bo v vsakem trenutku na levi). Tisti, ki ste si dali tale forum v Favorites, vam potem neprebrana sporočila ne bodo delovala, ker se datum zadnjega obiska prebere na Portalu KulSlo, zato predlagam, da vstopate skozi vrata Novi forum nastaja tudi zato, da bomo lahko v prihodnosti naredili skupen iskalec po forumu, receptih, lokalih itd. Skratka, Snitz forum je prekompleksen, da bi ga lahko spreminjal. Naš bo tak, da ga bom lahko nadgrajeval po potrebi iz enostavnega razloga, ker ga bom sam napisal. Velik uspeh se mi zdi pa to, da bomo stara sporočila obdržali (sicer zaklenjena, pa vendar). Pozdrav JERNEJ PS - No, za vse, ki vas zanima, popravil sem spreminjanje mnenj o receptih. Žal spreminjanje mnenja, ki ste ga napisali, ni delovalo, pa tega nisem opazil, ker sem administrator in lahko spremenim vsako mnenje. To je pa delovalo Urednik kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti