Gobe

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

tema odprta - 29. maj 2006 0:06 | ogledi: 3.313 | odgovori: 25

Ker sem velika ljubiteljica gob me zanima, če že rastejo gobe. No, najdem jih ravno ne veliko, raje jih jem, zato bi se še rada enkrat zahvalila za ostrigarje, ki sem jih prinesla domov iz Pekla.

LP! galja

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

29. maj 2006 5:48

Ko smo že ravno pri ostrigarjih, bi rada Matjaža nekaj vprašala. So bili ostrigarji z žara kaj začinjeni- namreč tako dobrih gob nisem jedla svoj živ dan. Verjetno že sama peka na žaru da tisti značilni okus, malo pa je k okusu verjetno pripomoglo tudi to, da se je na žaru prej peklo meso. Ostrigarji so me močno spominjali na okus piščanca- v glavnem, bili so res mjamsi Lep dan vam želim

DROT  

član od: 8.3.2005

sporočila: 42

29. maj 2006 9:34

Gobe že rastejo,vendar ne tiste bolj poznane,ampak nekatere druge kot so:mala štorovka,gorska gostolistka,velika tintnica,dobil sem pa tudi posamezne primerke po en kos:poletni goban,modrikasta golobica,brezov ded.Tako malo za žar,pa omakico z rezanci! Pri nas dežuje,če bo še toplo,kot je bilo, bi se že lahko pokazale lisičke pa še kaj... Lep pozdrav Bojan! DROT

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

29. maj 2006 19:32

Toplo šač ni, trenutno je v Ljubljani 10 st. Celzija, dežuje pa, kot bi kdo zgoraj s škafom zlival. Se bodo vse gobice utopile, he he. rimljanka

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

29. maj 2006 20:56

Ej, Rozanec.Mislim, da sem že odgovarjala, pa očitno nisem pritisnila.. Ja, prav imaš. Gobe niso bile nič začinjene. Solijo se šele po pečenju. ali pa se doda tržaška. Najboljše so res, če se pečejo na plošči, kjer se je prej peklo meso. No, če pa tega ni, so pa tudi gobe same dobre- LP Tina

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

29. maj 2006 23:09

Drot, ne pozabim te, dokler bom živa, pred tvojim štantom z gobami sem bila "zabetonirana"! Tudi za domov sem dobila gobe in to ostrigarje, hvala, nisem si pa zapomnila "partizanskega" imena naše članice, ki mi jih je podarila. Tudi njej hvala! Galja

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

30. maj 2006 3:04

Kristy hvala za odgovor. Bo treba poskusit. Lep dan vam želim

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. maj 2006 9:22

Punce pa še moja nedeljska izkušnja: Tudi jaz imam rada gobe, nisem si pa mislila, da so lahko v kombinaciji z vinom tako nevarne. V nedeljo smo šli na kosilo in jedla sem polento z jurčki. Fantastično dobro. Zraven sem spila deci refoška. Po kakih 15-ih minutah mi je postalo strašansko slabo, naprej pa se ne spomnim več. Zbudila sem se šele ko sta mi mož in natakar dajala ledene obkladke na tilnik. Strašno težo sem čutila v želodcu in bila sem popolnoma brez moči. Pa nebi rekla, če bi pojedla celo tisto porcijo, tako pa......... Bila sem tudi na tečaju gob pri mojstru Goljatu. Šele ko se mi je v nedeljo zgodilo tole sem se spomnila da je tam zelo povdarjal, da je že malenkost vina v kombinaciji z gobami lahko izredno nevarno. Nikar me ne posnemajte. lp Vesna

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

30. maj 2006 9:34

Galja, za bukovega ostrigarja in šampinjone se pa lahko kristy zahvališ...ona in njen mož sta jih prinesla v Pekel. Čav bav Ognjič

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

30. maj 2006 9:46

Reca ZELO HVALA za informacijo! Lep dan vam želim

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. maj 2006 10:08

Ni problem. Jaz sem to sicer takrat slišala nisem si pa mislila, da je to tako resna stvar. Mislim pa, da gojene gobe niso problem. Se bom pa pozanimala, ker zdaj imam tudi pred njimi rešpekt. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti