Išias

may  

član od: 30.3.2003

sporočila: 110

tema odprta - 29. apr 2006 20:51 | ogledi: 30.224 | odgovori: 43

Prosim vase izkušnje pri premagovanju te bolezni. Moža muči ze nekaj mesecev, zadnje čase pa postajajo bolečine že neznosne. Jemlje zdravila proti bolečinam in fizioterapijo, vendar ne pomaga kaj dosti. Vsak nasvet bo dobrodošel

LP May

tikva  

član od: 5.1.2006

sporočila: 71

29. apr 2006 21:04

Poskusite v Radečah pri Dr.Rugole(kiropraktik).Mojemu možu vedno pomaga. tikva

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

29. apr 2006 21:39

tudi jaz predlagam kiropraktika (DR.Hopkins v Kranju) pa vaje .Meni je išias izhajal v spodnjem delu hrbtenice redne vaje so naredile čudež,ki ga niso injekcije Ketonala in Naklofena .LP ursa40

jelcy  

član od: 7.2.2006

sporočila: 209

29. apr 2006 21:44

Predno bo šel k dr,Rugoletu naj gre obvezno na rtg slikanje.Kajti moj prijatelj je šel pred lani na petek k njemu v ponedeljek pa takoj na op. Pri kirupraktiku moraš biti zelo previden. Kot sem rekla obvezno slikanje,pa kakšen MRI in vse te preiskave, ki spadajo zraven, da se ugotovi ali je samo živc vkleščen ali pa je tudi kakšen zdrs kakšne ploščice. Trdo ležišče pa obvezno. LP jelcy

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

30. apr 2006 10:25

Glede na moje 2 operacije na križu, bi se strinjala z JELCY. Nikar h kiropraktiku, če je karkoli z živcem - vsaj meni je enkrat tako svetoval kiropraktik (odsvetoval mi je karkoli, da bi delal z menoj, ker bi bilo lahko več škode kot koristi). Če je živec kaj poškodovan, bo pomagala samo operacija. No pa tudi operacije niso kar tako. Jaz sem pri 18 letih v 1 letu kar 2x jo operirala - se rado ponavlja. Mož naj jemlje tablete (zaenkrat), če mu fizioterapija povzroča bolečine, mora takoj prenehati s terapijo. Saj veste, delamo oz. telovadimo samo do bolečin. Terapija bi morala biti prijetna in ne boleča - to naj tudi omeni fizioterapeutu. Obvezno naj gre na MRI, da vidijo stanje - večkrat se tudi ne pokaže poškodba, vendar kaj kmalu bo vse vidno. Če mu že tolče bolečina v nogo, se mu mravljinči, je mrzla....takoj k zdravniku. Upam, da sem kaj pomagala, govorim iz izkušenj in želim mu čimprejšnje okrevanje. cukrček

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

30. apr 2006 12:39

Se opravičujem zaradi nevednosti , ampak večkrat sem že zasledila, da omenjate MRI. Rada bi vedela, kaj to je, ker je iz besedila razumeti, da je to nekaj koristnega (v smislu preventive?). Za odgovor že vnaprej hvala. Pozdravček! Vrana

joli  

član od: 19.8.2005

sporočila: 57

30. apr 2006 15:07

Vrana,živjo Ne vem ,če spada MR še v preventivo vsekakor pa že v detaljni pregled v tvoj organizem.To je slikanje z uporabo magneta in rad. valov in računalnika.Predvsem pa pravijo ,da za človeka ni škodljivo.Če imaš klaustrofobijo pa tudi ni prijetno ,ker te dajo v tunel in preiskava traja kar nekaj časa ,odvisno od primera.No upam,da si sedaj predstavljaš vsaj malo.Pa tudi niso radodarni,če težave niso konstantne ,ker stane približno 90 .000 Lep pozdrav Joli joli

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

30. apr 2006 19:17

Joli, hvala za odgovor! Zveni grozljivo! Kot najstnica sem zbolela za sarkoidozo in me je groza ob spominu na preiskave "funkcije dihanja"... Nak, dokler ne bo nujno, me ta MRI že ne bo videla Pozdravček, pa veliko zdravja vsem skupaj! Vrana

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

1. maj 2006 1:08

Meni tablete niso nič pomagale, injekcije pa za nekaj ur. Trpela sem in čakala, da mine..Po osmih išijasih, ki so se ponavljali vsako leto, sem pristala na Ortopedski. Dobila sem blokade in od takrat je še kar v redu. Občasno me še "šteka" ampak ni tako hudo. stana

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

1. maj 2006 9:25

Ja se opravičujem nisem napisala da je potrebno k kiropraktiku oditi z rentgenskimi slikami MRI pa pomeni MAGNETNO RESONANCO ALI MAGNET RESONANCE IMAGING S s tujko .LP ursa40

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

1. maj 2006 16:10

Sama tablet ne smem uživati zaradi slabega želodca, zato si pri srednje hudih bolečinah pomagam z naklofen svečkami. Če je bolečina huda dobivam injekcije. Opazila sem da mi nekoliko odleže če imam na sebi grelni pas in da se namestim v položaj s nekoliko privzdignjenimi koleni. Ravno sedaj prebolevam tretji išias, ki na srečo ni zelo boleč, tako da upam da bo leva stran od križa navzdol kmalu v redu. Dipsi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti