Čokoladne čiračare

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

tema odprta - 16. apr 2006 16:51 | ogledi: 1.462 | odgovori: 3

V zadnjem času so na fotografijah sladice pogosto dekorirane s čokoladno dekoracijo, ki pa ji ne poznam imena. Vidi se, da pišejo po podlagi z čokoladno maso črte, ki se potem strdijo in jih prenesejo na sladico. Ponavadi so v obliki nekakšnih nepravilnih zvezdic, ali kot kitajske pismenke; v glavnem neke čirečare. Zelo so mi všeč ne vem pa kako bi jih naredila.

Že vnaprej hvala za pomoč

Petra

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. apr 2006 17:00

Čokolado segreješ, da je gosto tekoča, jo daš v polivinilasto vrečko in odrežeš vogalček. Na peki papir pišeš oziroma rišeš in pustiš, da se posuši, dvigneš in okrasiš sladico. Če mi na zasebno pošto pošljše e-mail, ti skeniram nekaj osnovnih slikovnih navodil za izdelovanje teh okraskov. Pravkar si namreč urejam slikovni in tekstovni arhiv za sladice. Pozdrav, Mamamia mamamia

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

16. apr 2006 18:27

Še laže se zadeve lahko lotiš s kupljenim prelivom od Schwartau (v Merkatorju) - dobi se iz temne ali mlečne čokolade, lešnikov in citrone. V mikrovalovki zmehčaš, odrežeš vogalček (tako da nastane res majhna luknjica), potem pa pišeš na peki papir. Ker ima vsaka glazura svojo barvo, lahko narediš res lepe okrase. Jaz potem dam stvar malo v zamrzovalnik, da se lepo strdi. Kar ostane v vrečki pa se spet ohladi in strdi, tako da lahko uporabiš naslednjič. Sama sem delala rjave in bele smrečice za okras sladoleda, male bele snežinke sem dala na minjone, spirale iz lešnikovega preliva na torto. Na papir enostavno narišeš vzorec, potem pa pišeš po črti. Ne more biti enostavneje, še prstov si ne umažeš. Lisa

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

17. apr 2006 21:50

Najlepša hvala obema za pomoč. Komaj čakam, da se poizkusim pri umetnijah. Lep pozdrav P Petra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti