Operacija slepiča in črevesja

extra  

član od: 29.8.2005

sporočila: 17

tema odprta - 14. apr 2006 8:56 | ogledi: 6.918 | odgovori: 5

Pred enim tednom sem bila operirana slepič in še del črevesja. Zdravnik mi je rekel naj jem lahko hrano. Ali kdo ve konkretno kaj nebi smela jesti v tem primeru, saj sem nekje zasledila,da ne smem svežega sadja, zelenjave, žitaric...? Če kdo kaj ve o tem naj mi lepo prosim napiše.

Hvala v naprej!!!

extra

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

14. apr 2006 9:01

Zanimivo, kaj ti niso dali noben jedilnik?! Osredotoči se na kuhano zelenjavo, kuhano meso, kuhan krompir... sadje ne sveže, temveč kuhano - kompoti. Ne zelene solate. Nič pohanega, ocvrtega, mastnega... Želim ti hitro okrevanje. Pozdravček!

extra  

član od: 29.8.2005

sporočila: 17

14. apr 2006 9:03

Ne nič mi niso dali na žalost si prepuščen samemu sebi. Hvala za odgovor. Saj si kuham kompote, pa jem jogurte pa take stvari. extra

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

14. apr 2006 20:14

Moj mož je bil pred tremi tedni operiran zaradi žolčnih kamnov. Ob odpustu je dobil samo en list na katerem piše, da ni potrebna nobena dieta v smislu prepovedanih oziroma svetovanih živil. Le maščobi se mora izogibati. Sicer pa zdravo prehranjevanje in nič drugega. Sam pa sproti ugotavlja kako in kaj. Imel je sicer nekaj slabosti in zdravnik je ugotovil, da so posledica prevelikega izločanja želodčne kisline. Zdaj ima zdravila in je vse ok. Tudi je že skoraj vse. Moj nečak in svakinja pa sta bila tudi operirana za slepič in tudi njima ni bila predpisana posebna dieta. Aha, sem šla gledat na list, ki ga je dobil mož. Na njem piše, da gre za prirejeno varovalno dieto, ki jo sicer predpisujejo bolnikom po operaciji slepiča ali večje kile ter po posegu na oukem ali širokem črevesju. Če te zanima še ostalo napisano, ti lahko prepišem na ZS. lp Julija

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

15. apr 2006 10:25

Ko sem bila jaz na operaciji slepiča nisem smela vsaj en mesec jesti nič trdega (razne oreščke ipd), surovo zelenjavo, nič mastnega, skratka vsa zaužita hrana je morala biti kuhana in predvsem mehka (miksana - pretlačena), npr. pire krompir, mleto meso in tudi lahko prebavljiva, nobenega surovega sadja. Verjetno pa je to odvisno tudi od same operacije. Meni se je slepič razlil tako, da je bila velika možnost okužbe in s tega razloga je bila potrebna večja previdnost. Upam, da sem ti vsaj malo pomagala. LP Marjana Marjana

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

15. apr 2006 14:56

Extra, želim ti hitro okrevanje! Pozdravček! Vrana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti