Kam na dopust?

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

10. apr 2006 8:48

Mi že več let letujemo na otoku Pašman. Nam je zelo všeč, čeprav je zadnja let malo več turistov, vendar še ni pretirane gneče. Domačini so prijazni, gostje pa so tako in tako skoraj sami Slovenci. Jeseni in spomladi pa z možem oddihujeva v Istri, vsakič v drugem kraju. Cene so nižje kot v Sloveniji. Pa ne se jezit - že tako so ponedeljki "težki".. Tina

maestro1  

član od: 1.7.2005

sporočila: 43

10. apr 2006 10:08

pero, grčijo ti toplo priporočam(tud ostalim). Smo bli z kolegi pred 2. leti na otoku krfu, v začetku septembra.Šli smo preko animatoursa. cena za 10 dnevne počitnice okol 45000 sit! (vklučuje avtobus ljubljana benetke, ladijski prevoz benetke- krf in obratno, avtobus do izbranega hotela, 7 nočitev z zajtrkom, predstavnika ki je na voljo že od lj). Res je , da je sama grčija malenkost dražja,ampak na koncu smo skoraj na istem če gremo na hrvaško! se pa splača najet skuter, če ga najameš za več dni ga dobiš po ful nizki ceni in potem sam raziskuješ otok.Pa tud sami grki so izredno prijazni, še starejši prebivalci znajo angleško kar me je zelo razveselilo. Če greš z animatours dobiš še izkaznico in v kar precej lokallih imaš popust na hrano in pijačo.v gostilni pa kmalu dobiš "na račun hiše" kakšno njihovo domačo pijačo:) maestro1

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

10. apr 2006 14:43

Ja maestro1, drink on de haus je tipično za grke, te kupijo s takimi malimi finticami. Pa "no problem my friend, tu minit". Večino stvari se da zmenit, uredit, poglihat. Res so face in kar znajo se it turizem. Takoj se spomnijo Zdovca, pa Zahoviča, pa tudi že Jake Lakoviča. Da se poceni najeti avto, skuter, poceni jesti. So pa tudi variante ko koga olupijo - finančno, naletela sem tudi že na zelooo težkega in nesramnega grškega gospoda, ampak je lastnik apartmajev v katerih smo bivali samo odmahnil z roko in rekel da naj se ne zmenimo zanj ker "tega tipa še grki ne marajo". Odvisno je, kaj tam iščeš, Krf, Zakintos sta zelo angleško skomercializirana, Kreta je bolj nemška in na severni obali povsem pozidana in komercialna. Lepa in mirna sta Lesbos in Karpatos, plaž kjer si sam ali vsaj zelo sam na pretek. Da o njihovih toplicah ne govorim (bi človek mislil da se hecajo). Povsod pa je treba iti z odprtim srcem in nasmehom, spregovoriti v prijateljskem tonu in te hitro vzamejo za svojega. Samo za primer - na Lesbosu nas je skupaj letovalo 5 parov. Za svojega smo vzeli nekega Ignacia ki je imel svoj Gyros lokal na obronkih mesta Molyvos. Vsakovečerno potepanje smo končali pri njem, druga runda je bila že on the house. Zadnji dan je odprl lokal samo za nas ob 10.00 zjutraj (kar je zanje nečloveško zgodaj), da nam je naredil še zadnje gyros pite preden smo odšli na avion. In vem, da če se bomo še kdaj vrnili, da ga gremo pogledat. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

10. apr 2006 19:19

Pozdravljeni! No, midva se pa letos odpravljava pogledat države Beneluxa, po zelo prijaznih nasvetih nekaterih forumašic. Že sedaj komaj čakam. Bova pa čla verjetno z avtom in tudi spala v njem, saj sva oba še študenta, tako da si ne moreva privoščiti velikih stroškov. Sva bila pa lanjsko leto v Latviji in je bilo super. Kar se pa Hrvaške tiče: Istre nekako ne maramo, smo bolj navajeni na Dalmacijo. Se nam zdi, da so tam ljudje prijaznejši, bolj sproščeni in cene nižje. Mogoče kakšen predlog: Podgora zraven Makarske je super, pa tudi Čiovo, še posebej tisti del, ki se drži mesta Trogir. Drugače pa smo se imeli lepo tudi na Braču! Lep pozdrav vsem, ki komaj čakako dopust!! tamara

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

2. maj 2006 16:18

Pozdravljeni še od mene ! Nisem sicer vsega prebrala, ampak me zanima, če kdo ve za kakšen apartma za manjšo družino (midva in triletna deklica), recimo na Hvaru ali na Korčuli. Rada bi šla privat, kje blizu obale, pa ne vem , se mi zdi , da je po agencijah kar dosti drago. Sem mislila, če morda kdo že pri kom tako letuje in ima kakšne zveze. Se priporočam za kakšno koristno informacijo. Vem, da sem malo pozna, ampak mi vsi pravijo, da je dosti kapacitet dol praznih.Ampak ne vem kam se obrniti. Ne bi pa rada šla čisto na slepo zaradi tamale. Hvala in LP Rmeli

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

3. maj 2006 7:05

Rmeli, poskusi na www.uvala.net, mogoče je kaj prazno, če ne pa dobiš vsaj nasvet. Locirano je na Hvaru, v mirnem zalivu, praktično ob vodi. Sporoči, kako boš uspela, mogoče se srečamo tam.. lp, Robida

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. maj 2006 9:34

http://www.uvala.net/ Gor je ena vejica preveč, me je prec ven vrglo, zdaj grem pa brat, to zanima tudi mene. Loni Makaroni

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

3. maj 2006 9:52

Sem že dala med priljubljene,da pokažem še moški polovici ko pride iz službe andreja č.

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

3. maj 2006 18:53

Robida, ali imaš www.uvala.net naslov od mene (enkrat sem ga že dala na forum pri podobni temi) ali si bila že sama pri Ivotu v Uvali Stari? Tja hodim že skoraj 15 let, zame je to najlepše morje (res sem bila vedno v juniju in/ali septembru), pri čemer vem, kaj govorim, saj sem se kopala na Kreti, Rodosu, Santoriniju, Siciliji, Malti, pa tudi na Havajih in v Avstraliji! Spadam namreč med tiste "čudne" ljudi, ki ne marajo mivkastih plaž, vse svetovno znane plaže pa so iz mivke. V tem zalivu na Hvaru pa so kamenčki in nato kristalno čista voda (saj vidite slikice). Res je tudi, da je zame hvarski dopust "počitnice" (= počivanje), komaj se kaj ganem iz zaliva. Imam pa tudi druge vrste dopusta, ko se grem bolj ogledovanje in je kopanje le za povrh. teta torta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti