Spet krema za torto???

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 29. mar 2006 13:07 | ogledi: 2.648 | odgovori: 2

Za rojstni dan bom sinu spekla torto. Čokoladne ne mara, zato bom naredila sadno. Prosila bi za kakšno novo kremo, ki temelji na sadju. Ponavadi sem dala smetano in sadje, pa bi tokrat rada malo drugače

Najlepša hvala

Teka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

29. mar 2006 13:24

Kaj pa če skuhaš vanilijev puding z jabolčnim sokom, vanj vmešaš zdušena jabolka s cimetom in s tem potem nadevaš torto, s smetano jo pa samo okrasiš? Ali pa uporabiš ananasov kompot namesto jabolk? Ali pa jagodnega in skuhaš z jagodnim pudingom? Kaj pa kokos? Krema je v receptu v bazi, pod http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=6196, še slikica je zraven. Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

29. mar 2006 13:34

No, pa še to sem našla: 1/3 skodelice vode (skodelica je 2,4 dl), dva zavojčka želatine v prahu, 750 g malin, 1 3/4 skodelice sladkorja, dve žlici limoninega soka, dve skodelici jogurta (polnomastnega), eno skodelico sladke smetane, rdeča barva za živila (ni nujno). Vodo zlijemo v skodelico in dodamo želatino, pustimo pet minut, da želatina vsrka vodo. V multipraktiku zmeljemo 2/3 malin, sladkor in limonin sok, od te kašice vzamemo eno skodelico in jo shranimo. V presotalo malinovo kašo vmešamo želatino in na srednji vročini segrevamo dve minuti. Želatina se mora staliti, vendar zmes ne sme zavreti. Potem to maso prestavimo v skledo, ki stoji v večji skledi, polni hladnevode. Masa naj se postopoma ohlaja in zgosti. večkrat premešamo, še preden se čisto strdi pa vzamemo posodo iz vode. Vmešamo jogurt. Stepemo smetano in približno četrtino vmešamo v malinovo-jogurtovo mešanico, zrahljamo oziroma previdno premešamo, potem dodamo še prostalo smetano. Če želimo bolj intenzivno barvo, dodamo še živilsko barvilo. Potem s kremo nadevamo torto in jo pustimo v hladilniku, da se strdi. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti