Biskvit za model 26cm in želatina fix

gerberaa  

član od: 26.3.2006

sporočila: 22

tema odprta - 26. mar 2006 1:33 | ogledi: 4.930 | odgovori: 3

NUJNO ČIMPREJ rabim recept za biskvit za tortni model 26 cm. Čim bolj enostavnega. Rabim samo en oblat.

Zanima me ali dno modela premažete ali date gor peki papir?

Pa še to kakšne izkušnje imate s ta novo želatino fix? Ali se jo lahko enostavno vmeša tudi v HLADNO tekočino oz.,da je sobne temperature.

Jaz bi jo dala samo v tekoči sadni jogurt brez drugih stvari.

Z želatino v lističih sem že delala pa bi vseeno rajši kar z njo, če mi poveste ali lahko jogurt brez problema,da bi se pokvaril segrejem toliko,da se notri stopi želatina?

Vem,da je en kup vprašanj ampak več glav več ve.

Hvala,hvala vsem !!!!

gerberaa

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

26. mar 2006 6:41

Za začetek lahko svetujem pehtranov biskvit (pač brez pehtrana) po receptu santine - je krasen, rahel, dober: 3 jajčka, 15 dag sladkorja, 1/2 dl olja, 1/2 dl mleka, 15 dag moke, pol pecilnega praška Dobro zmešamo rumenjake, sladkor, mleko in olje (10 minut z metlicami) Dodamo moko, pomešano s pecilnim praškom in sneg iz beljakov. Rahlo premešamo. Vjemo v pekač, obložen s peki papirjem. Pečemo na 160-180 stopinj približno 45 minut, ali manj (ventilatorska pečica) do lepo zlatorumene barve. Meni je odlično uspel, sigurno bo tudi tebi. Glede želatine bodo pa mojstrice dale nasvet, jaz jo zelooo malo uporabljam. Lep dan želim Dušanka Sporočilo je spremenil(a) DUŠANKA dne 26. mar 2006 07:33:11

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

26. mar 2006 10:13

Č ti bo kaj pomagalo: Jaz imam za biskvitno testo recept moje babice,še vedno je ratal: 6 jajc,6 žlic moke,6 žlic sladkorja,1 pecilni. Jajca ločiš,beljake od rumenjakov.Iz beljakov napraviš trd sneg ,mu postopoma dodajaš sladkor in mešaš še tako dolgo da se sveti. Nato dodaš še rumenjake in še mešaš ,da nastane pena. Nakar počasi dodajaš moko presejano z pecilnim praškom-to je pa obvezno trba mešati ročno,z šibo je najlažje. Upam da ti bo prišlo prav. pozdrav! val

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. mar 2006 11:55

Če potrebuješ samo eno plast testa, bo recept od dušanke kar pravšenj, pri tistem od val pa količine prepoloviš, razen če ne želiš res visoke tortne podlage. Za želatino fix si natančno preberi navodila na vrečki, vse piše. Pomembo je, da v kremo ne dodajaš sladkorja, dokler ni vmešana želatina. Šele potem, ko si vmešala želatino fix v kremo, smeš dodati slakdor. Jaz sem jo že uporabila in mi je krasna zadevščina. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti