Bakker

MILANKA  

član od: 2.9.2002

sporočila: 54

tema odprta - 14. mar 2006 13:43 | ogledi: 25.755 | odgovori: 131

Ima mogoče kdo izkušnje z naročanjem sadik po katalogu Bakker? Dobili smo ga po pošti in ob naročilu ponujajo okrasno vedro s 60 cvetličnimi čebulicami. Mika me, da bi naročila sadike plezalnih vrtnih jagod. Slika v katalogu je tako mamljiva!!! Posadiš jih lahko v okrasni lonec in vstaviš ogrodje po katerm se vzpenjajo. Ali se te jagode dobijo mogoče tudi pri nas?

Milanka

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

14. mar 2006 13:53

Jaz sem lani naročila viseče jagode katere sem posadila v lončke. Iz priblžno 12 sadik je dozorela točno 1 (ena) jagoda! LP K KARMINA

MILANKA  

član od: 2.9.2002

sporočila: 54

14. mar 2006 13:59

To pa ni preveč vzpodbudno! Bom verjetno raje v naših vrtnarijah vprašala za kaj podobnega. Pa tudi cene se mi zdijo zelo zasoljene. Milanka

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

14. mar 2006 14:01

Mislim, da je res pametneje kupiti v vrtnariji. Lani so zraven jagod še oblubljali keramični "teglc" pa je bilo priloženo navadno plstično korito. KARMINA

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

14. mar 2006 14:28

Naročila, posadila in čakala in čakala,... in potem mi je končno zrastel... plevel! Vedro s 60 čebulicami, ki smo ga prejeli kot nagrado pa je bolj tako - odpadna roba, ki jo morajo nekako potržit in zakaj ne bi ljudem dali občutek, da bodo dobili več kot plačajo... Jaz ne naročim več. Glede slik pa naj povem , da je mam bolj v teh grafičnih vodah in mi je točno pokazala, kje so vstavili cvetke, da jih izgleda 3x več kot v resnici. Nateg. Mi je žal, da vas razočaram, ampak bolje kot da denar mečete stran. Upam, da ima kdo boljše izkušnje. LP, Staša

NIA  

član od: 21.10.2004

sporočila: 208

14. mar 2006 14:44

tudi jaz sem kupila jagode-plezalne,lansko leto zelo razočarna bomo videli če bo letos kaj bolje,drugače pa pri bakkerju ne bom več naročala,ker sem vzela še nekaj drugih stvari in končna ocena-slabo.naše vrtnarije imajo boljše in lepše stvari pa tudi cena ja v vrtnarijah normalna NIA

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

14. mar 2006 15:00

Moja tašča je pri njih naročala lani (jagode). Boge rastlinice se ti kar zasmilijo. Ja, vedro čebulic je pa res druge kvalitete. Jaz se jih bom tudi v prihodnje ogibala. Lp Dolores Sporočilo je spremenil(a) Dolores dne 15. mar 2006 08:29:12

MILANKA  

član od: 2.9.2002

sporočila: 54

14. mar 2006 15:02

Res hvala vsem skupaj! Ste me prepričale in katalog je že romal v koš! Cene so se tud men zdele zlo visoke. Šmrk, ampak take jagode bi pa jaz vseen imela... Sem jih že kar vidla, kako mi rastejo na vrtu. No ja, bolje da vem zdaj, kot pa potem, ko bi še denar stran vrgla! Lp Milanka

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

14. mar 2006 15:55

Tudi mene so lani N.....z veliko začetnico. Iz vedra sta vzklili točno dve čebulnici - kupila sem pa še nekaj ( po želji otrok) in se ne spomnim več kaj, niti kje smo posadili, ker ni prišlo nič ven. Res pa je, da sem zaradi vremena posadila šele po 14 dneh............. Lumpica

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

14. mar 2006 18:54

Milanka, saj plezalne-viseče jagode lahko kupiš tudi pri naših vrtnarjih- sem jih lani videla na ljubljanski tržnici, pa mogoče jih dobiš na kakšni razstavi cvetja ipd., ki so okrog 1.maja - trenutno se spomnim samo razstave v Arboretumu Volčji potok in v portoroški marini. Jaz sem take jagode posadila pred več kot 10 leti in so mi nekaj let (dokler sem jih privezovala k opori) lepo delale "v luftu", sedaj pa mi delajo "po tleh" kot vsaka druga jagoda. So pa še sedaj zelo okusne! kača

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

15. mar 2006 8:07

Meni se te plezalne jagode niso "posrečile", pa tako smo se jih veselili, prisegam na klasiko - posajene v vrtu, če ga le imamo. Tako se mi je zgodilo tudi z borovnicami, sicer so bile jagode, ampak neke bledo zelene, o kakšni lepi, zreli modri barvi ni bilo niti govora. Sicer sem totalni laik za te stvari, ampak mislim, da je treba pri tem tudi nekaj znanja, kako gnojit in negovat, da ti rata. LP! Galja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti