Dopust v turčiji

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

tema odprta - 8. mar 2006 23:38 | ogledi: 5.571 | odgovori: 9

odločamo se o dopustu v Turčiji. Ker ga lahko koristimo konec julija in v začetku avgusta me je malo strah zaradi visokih temperatur, ki so v tem času v Turčiji. ALi je katera že bila v tem času v kakšnem letovišču v Turčiji in kateri predel je najbolj zanimiv? Zanimamo se predvem za najetje apartmaja in ne bi želeli bivati v kakem velikem turističnem naselju ampak smo ljubitelji bolj neokrnjene narave.

Verjetno preveč zahtevam....

atic

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

9. mar 2006 8:58

Turčija je (vasaj zame) vedno bila neponovljivo doživetje. Obožujem njihove kraje, kulturo in hrano, predvsem pa njihovo prijaznost. Vsekakor priporočam počitnice v Turčiji, ne glede na visoko vročino. Vročina zna biti tudi več kot 40 stopinj, a se jo da prenašati, ker je zrak suh. Hoteli (menim, da tudi apartmaji) so klimatizirani, prav tako avtobusi, zato ni panike. Jaz bi priporočala kraje v Antalijskemu zalivu, čeprav tudi zahodna obala ni slaba. Vsekakor je treba planirati tudi izlete, ker je tam malo morje zelo zanimivih destinacij. Glede apartmajev nimam izkušenj, poglejte med ponudbami agencij. Sicer pa jaz osebno ne bi šla v apartma in si sama kuhala, ker je škoda ne uživati njihoe hrane. Gotovo vam bo všeč. Sweetie

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

9. mar 2006 9:07

Lani v juliju mesecu, smo bili na dopustu v Turčiji ( Alanya). Bivali smo sicer v hotelu, ker sem hotela uživati dopust brez kuharije. Dejansko so vsi hoteli in apartmaji v turističnih krajih, Antalya, Belek, Alanya.....Izven mest, ti skoraj ne bi priporočala. Razen mogoče v toplicah, te so čudovite, ampak se ne spomnim imena teh toplic, so pa na poti v Pamukale . Vročina pa je bila tako grozna, da sem jo zelo težko prenašala (okrog 39 stopinj in 80% vlaga), zato smo bili cele dneve na plaži, pod senčnikom, tam vedno malo pihlja. V hotelski sobi, pa je celo noč delala klima. Turčija je lepa dežela, ljudje so zelo prijazni in uživajo v tem, da ti lahko ustrežejo. Vsekakor ti priporočam ogled Pamukal in Kapadokije. Lp

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

9. mar 2006 14:05

Sama še nisem bila na "izleževalnem" dopustu v Turčiji, le na izletu po Kapadokiji (za 1. maj), ko smo obiskali tudi turistične kraje ob obali. Po izjavah znancev pa morski dopust v Turčiji ni ravno za "ljubitelje neokrnjene narave", obala je precej zazidana. Glede vročine pa je stvar občutljivosti. Kar se tiče mene, vem, da dopust pri 40 stopinjah ne bi bil primeren, pa tudi če bi bila vročina suha in bi ves čas pihljalo. Res je tudi, da so bili vsi znanci v hotelih, ne poznam nikogar, ki bi bil v apartmajih. V Turčiji so v bistvu paketi tako poceni, da se ti ne splača samemu kuhati. Tisti z majhnimi otroki so bili navdušeni nad all inclusive ponudbo, vsi pa so se jezili zaradi turške vize, ki je pri večji družini kar precejšen dodaten strošek. teta torta

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. mar 2006 14:22

So pa tudi kotički ob Egejskem morju, ki so praktično nedotaknjeni. Mi smo se šli ruzak turiste in smo se vmes 5 dni luftali ob morju. Lastnik penzjona, kjer smo prenočevali, nam je pokazal plažo, na katero hodijo praktično samo domačini. Raj na zemlji. sem pa pozabila ime kraja, vsekakor ni bil Kushadasi, ampak malce bolj severneje ob obali. Loni Makaroni

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

9. mar 2006 17:31

jaz sem bila l.99 najprej 4dni v Istanbulu-ogled, potem pa 10 dni na otoku Erdek.bil je eden najlepših dopustov.ljudje, hrana, kultura,.vse je bilo super.spomnim se, da je bilo zelo vroče, ampak tam je zrak suh, tako,da ni čutiti kot tukaj.v glavnem pojdite v turčijo ne bo vam žal, jaz grem ob priliki še enkrat sigurno. lp. _kekec_

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

9. mar 2006 17:34

Bili smo v Turčiji in jo toplo priporočam. Splača se pa za 14 dni, da še malo raziskuješ notranjost. Vsi so zelo prijazni, predvsem do otrok. Lumpica

mojcas  

član od: 7.10.2003

sporočila: 27

9. mar 2006 19:31

Julija 2003 sem bila na nizkoproracunskem potovanju po Turciji. Vrocina je bila kar znosna. Navdusila me je Kapadokija, kjer je bilo zacuda malo turistov. Ob morju smo par dni bivali v manjsem kraju kaksnih 60 km severno od Antalyle (Cirali oz. nekaj v tem stilu), kjer so bili skoraj samo domaci turisti. Visek dopusta pa je bilo krizarjenje na tradicionalni leseni barki, ki je trajalo 4 dni - "all inclusive extra low budget" varianta (25$ na dan). Vsekakor priporocam vsem, ki ne marajo prevec konvencionalnih pocitnic. mojcas

pipika  

član od: 9.9.2005

sporočila: 53

10. mar 2006 15:03

Je kdo sam raziskoval Carigrad(Istanbul)? pipika pipika

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

10. mar 2006 21:55

Tudi mi smo lanski dopust preziveli v Turciji(Tekirova).Bil je prekrasen dopust.Otroci so uzivali ker so lse lahko nemoteno gibali po hotelskem kompleksu in posebno so jim ostali v spominu otroski Ljudje so vsi zelo prijazni in se vsi zelo trudijo.Dezela je precudovita,vredna ogleda,da ne govorim o hrani-se mi ze kar sline cedijo.Ravno ta teden planiramo letosnji dopust in bomo zopet pristali v Turciji. Tudi nasa znanka je bila lani v Turciji in je imela res smolo.Hotel(Kemer)je bil umazan,hrane niso imeli dovlolj(ce niso bili pri prvih je proti koncu zmanjkalo razlicnih jedi in so pac morali jesti tisto kar je se ostalo) Soba je bila premajhna(soba za dve osebi,dodali so se dve postelji tako da so spali kot pri vojakih) Pravi da ji je bil ta dopust opozorilo da ne bo nikoli vec "sparala"pri hotelih. Ah ja vrocina pa je,imeli smo 45 stopinj. Atic,dobro planeranje,pa se lepsi dopust!! marmeladka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti