Migrena

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

20. jan 2012 23:19

Imela sem nore migrene - bruhanje, večdnevna "koma".

Eliminirala sem že dva in pol dejavnika, ki mi jo prožita:

- sveža čebula ( jo pač ne jem )

- menstruacija ( mirena )

- problem vratnih vretenc ( vroči obkladki v zatilju, da se razširijo žile ) in ravnokar sem na terapijah zaradi vratu

 

V krizi meni pomagajo le Ketonal svečke, vse ostalo namreč zbruham. Moram pa reči, da me kar strese, ko se omenjajo hladni obkladki - le ti vendar še bolj krčijo žile in pretok je še slabši - meni se je skor zmešalo, ko so mi na čelo in zatilje polagali mrzle obkladke.  Vroče!! Ali pa pod vroč tuš. Bolečina v cca 15 min spusti, vid se mi zbistri, slabost popusti.

No, vse to pa odpade, če se mi zgodi napad ponoči. Ko se ob cca 4ih zbudim z norim glavobolom ne pomaga več nič. Tri dni bolniške, spanje, bruhanje, spanje.

 

lp

 

 

 

http://zaspancki.si/

violeta 2013  

član od: 15.11.2013

sporočila: 16

28. feb 2016 17:26

Zivijo, imela sem take zdr.tezave in sicer migrene in kronični glavoboli,od 13 leta,pojedla sem na tisoče tablet..zdaj imam 35..rešila sem z prehrano,celo zunanji dejavniki kot slabo vreme ne vpliva več.Pri meni in še pri veliko ljudjeh deluje s prehrano.tako da če vas zanima,javite se v zs in malo več povem..po želji se lahko včlanie v mojo skupino ki je s to prehrano, recepti in več informacije , pripomogne nasploh do boljšega počutja,hujšanje in dobrega zdravja..l.p bodite zdravi..

violeta 2013

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

1. mar 2016 17:49

Se strinjam, vanjatanjsek, tudi jaz sem migreno imela vse dokler nisem odpravila težav z vratnimi vretenci. Meni so pomagale tibetantske vaje, ki jih redno delam vsako jutro.

 

lp

zoja2

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 616

10. jan 2018 19:36

ne boste verjeli ... po ločitvi ni bilo nobene migrene več

sijasaja

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

10. jan 2018 20:01

Po moje je res veliko psihe pri tem.Mene glava ne boli velikokrat,ampak ko me,je za znoreti,tako da vam verjamem,da je nevzdržno.Ko začutiš,takoj tabletko nelgesina)ne pojem jih pet na leto= in domov v temo ležati,če je možnost.

dvorana

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

11. jan 2018 7:59

Violeta 2013 kaj pa tisti, ki nimamo facebook profila? Lahko kako drugače pridemo "zraven"? 

helgula

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 616

11. jan 2018 9:35

zoja2 je napisal/a:

Se strinjam, vanjatanjsek, tudi jaz sem migreno imela vse dokler nisem odpravila težav z vratnimi vretenci. Meni so pomagale tibetantske vaje, ki jih redno delam vsako jutro.

 

lp

zoja2

to delajte, ja

 

mi, prosim, pošlješ link, po katerem delaš in koliko ponovitev? hvala

sijasaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti