Migrena

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

8. mar 2006 15:28

Še to, kar je omenila jesen. Mnogokrat slišim od svoje mami, da so včasih rekli, da starega človeka alkohol drži pokonci. moj star ata je vsako jutro na tešče (poleti ob 4, pozimi ob 5) spil 1 dl žganja. Ko so drugi vstali, je on že čuda napravil. Dočakal je 86 let. Tudi alkohol v zmernih količinah ni strup...

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. mar 2006 19:27

Evo me, migreno prenašam že več kot 30 let. Preberem vse, kaj o tej temi piše.Poskusim vse,kar je mogoče.Moja teta je imela migreno dolga leta, da ji je zdravnik nosil domov morfijeve injekcije. Pri meni ni tako hudo. Najhuje je, ker je moj zdravnik b****. Meni pomaga pravočasno Nalgesin, tri tablete skupaj. Včasih pa ne. Zanesljivo pomaga Plivadon, vendar imam potem težave zaradi kofeina. Prosila sem zdravnika, naj mi predpiše nekaj drugega, kar ne bo imelo tako hudega učinka. Odvrnil mi je, da me v resnici glava ne boli, samo moje telo hoče drogo v obliki tablete. Pisala sem si dnevnik migrene. Vpisovala sem napore,mesečni ciklus, posebno hrano in poskusila z izločanjem. Migreno mi povzroči alkohol, ki širi in krči žile, praviloma nikoli ne pijem, včasih pa mogoče kak kozarček vina. Imam stresno migreno in hormonsko pogojeno migreno, ki jo blažim z nadomestnim hormonskih zdravljenjem. Stres premagujem s kaseto Sprostitev v stiski ( Založba Ara), ki ima krasna navodila za avtogeni trening. Praviloma pa res pomaga kemija, žal. Imam migreno vedno na desni strani. Leta 1992 sem poskusila z bioenregetikom. Nič koristi, ker se mi je tisti Poljak gabil. Zelo resno pa razmišljam o homeopatu. Znano je,da je homeopatija odlična prav pri migreni. Nasov homeopata sem si napisala, žal pa je prav on umrl. Razmišljam tudi o magnetni resonanci, ki naj bi bila tudi učinkovita pri migreni. Meni migrena uničuje kvaliteto življenja: ne morem brati, delo na računalniku je eno samo trpljenje, brnenje avtomobila me moti, motijo me dišave,otroci na dvorišču ravno tisti dan tulijo kot za stavo: za migreno vem že kak dan prej, po njej sem pa en dan čisto povožena. Traja pa približno dva dni. Želim, da bi vam kaka moja izkušnja ali namig pomagala. Alkohol pa odsvetujem. frina

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

8. mar 2006 21:09

Zanesljivo sem ugotovila, da mi migreno sproži uživanje arašidov (in včasih tudi drugih jedrc, npr. pinij) in sira. Količina, ki sproži napad, je različna, odvisna tudi od stresa, ciklusa itd. Ampak vedno ugotovim, da sem 1-2 dni prej jedla nekaj od naštetega. Majhne količine žal niso problem, tako da vedno znova grešim...
Aja, izrazito mi škodi tudi pretoplo okolje, še posebej spalnica ali pa kak zaprt avto.,
Razen tega pa se mi pojavlja druge vrste glavobol - še hujši - po čokoladi (nekatere vrste, npr. tiste Kraševe Miničokoladice so živa groza, prav tako Soriniji - en bonbon me spravi za en dan v posteljo, lahko pa se najem Mercijev ali Lindta ) in po večji količini jedrc, sploh če niso najboljše kvalitete. Drag okus pač
Če se vsemu naštetemu pridno izogibam, nimam glavobola tudi po več mesecev, ne glede na stres itd.
Poskusite, mogoče bo še kateri pomagalo.
LP

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 18. 2012 00:10

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

9. mar 2006 6:14

moja izkušnja je tudi taka,da alkohol samo poslabša vse skupaj.Zanima pa me ,kako se obnese homeopatsko zdravljenje.Ali ima katera kakšno izkušnjo? Bernarda

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

9. mar 2006 7:45

Ker je udeležanka ( mi naj oprosti, ker se ne spomnim imena) na enem izmed forumov omenila knigo Telo kliče po vodi. V knjigi piše tudi med drugim, da napade migrene lahko povzroči premalo pitja vode. Premalo pitja vode po navedbah zdravnika pisca te knjige pa vzrok za veliko zdravstvenih težav. Lep dan vsem ZLATA

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

9. mar 2006 7:50

Mislim,da je dejavnikov ,ki sprožijo migreno ogromno in od človeka do človeka so različni.Verjetno enega splošnega recepta za preprečitev ni,razen analgetikov za ublažitev.Nočem delati kakšne reklame za alkohol ampak meni je takrattisti požirek pomagal.Se je pa zgodilo,da sem včasih bolj na silo in iz vljudnosti popila kozarec vina,pa sem bila naslednji dan za umret.Zdaj ne gledam več na vljudnost ampak če mi ne paše se zahvalim in povem,da bom pač rajši kaj drugega. Različno migrena tudi poteka,pri meni se sproži bruhanje,ki ga ni ne konca ne kraja,po obrazu in v očeh mi popokajo žilice v obraz sem zatekla in zabuhla še 3 dni po napadu,nekatere pač samo boli. Imam sodelavko,ki kar naprej toži,da ima migreno pa ni preživela še en dan v postelji,jaz nisem sposobna niti vstat,niti reči dober dan.Vsekakor se strinjam z JasnoV,DA JE TREBA UGOTOVITI KAJ NAM ŠKODUJE PA JE ŽE POL NAREJENEGA. Pa lep dan brez migrene! jesen

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

9. mar 2006 7:59

Če bo katera ugotovila, kaj zanesljivo pomaga (razen, da se po bruhanju uležeš, mokro brisačo na glavo, tema... in počakaš nekaj ur) naj kaj napiše o tem. Alkohol nikakor ne pride v poštev. Kar se tablet tiče, meni tudi pravočasno pomaga temno moder Nalgesin (ali pa 2 svetlo modra) in čez čas še dva, tudi Caffetin pomaga, pa ga zaradi kofeina raje ne vzamem. Mi je pa zdravnik predpisal tablete Imigran, ko pa sem prebrala, kakšni vse so stranski učinki...Ne vem, kar rajši Nalgesin pogoltnem, če je že treba. Imam pa tiste res hude napade pribl. 5 x letno, v mlajših letih pa skoraj vsak mesec. Zdaj jih večinoma povzroči fizični napor pri večji temperaturi in stres, ter seveda kozarček preveč alkohola (to zadnje res ni pogosto vzrok) in hrana, katero je JasnaV naštela. Ognjic

Smukvica  

član od: 23.12.2004

sporočila: 20

9. mar 2006 8:20

Tudi mene mučijo migrene in takrat nisem mogla nič - pomagalo mi je ležanje v temnem, tihem prostoru, po možnosti z lavorjem pred posteljo. Zdravnica mi je predpisala Imigran, ki pa je včasih prijel, včasih ne. Zdaj jemljam Zomig, ki pa mi vedno pomaga, ne glede na to al ga vzamem takoj ali takrat, ki se migrena že razvije. Bila sem že pri nevrologinji, ki mi je dala napotnico za CT glave in pregled krvi, da izključi možnost sekundarnega glavobola (to je glavobol, ki je posledica česa drugega, npr tumorja). Glede na to, da se mi glavoboli pojavljajo okoli menstruacije ali takrat ko pojem kaj "prepovedanega" - sir, čokolada ali alkohol - in da imata glavobole tudi oče in babica, pravi, da imam migreno "v genih", kar me ne tolaži najbolje. Slikanje glave je bolj za vsak slučaj. Priporoča akupunkturo, masažo, telesno aktivnost in pitje veliko vode. Glede telesne aktivnosti sem opazila, da se dobro počutim po fitnesu ali jogi, po aerobiki pa je večkrat bolela glava, tako da sem jo opustila. Prijateljica, ki je vse to že dala skozi mi je svetovala, da poskusim z akupunkturo, ki menda bistveno zniža pogostost in intenzivnost glavobolov. Akupunktura se lahko izvaja pri katerem koli akupunkturistu, lahko pa se z napotnico osebnega zdravnika oglasite v protibolečinski ambulanti (na Zaloški), kjer vam lahko predpišejo zdravljenje z akpunkturo. Ker ni treba plačati so čakalne dobe temu primerno dolge. (Prijateljica je na prvo kuro čakala dve leti, na drugo pa leto in pol ali tako nekako). LP, Smukvica

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

9. mar 2006 8:31

Pozdravljeni! S hodimi glavoboli in migrenami imam težave še iz najstniških let, samo da je takrat zdravnica to razlagala zaradi šolskih obremenitev in podobnega, vendar je z leti vedno slabše ... Potem pa vzamem ali Nalgesine ali pa Caffein, strašansko me moti svetloba in kar norim, ko hodim po hiši, pa moj neprestano dviguje žalozije .... in potem slabost, bruhanje, bolečine, ... mir, kauč, tableti in najmanj dva dneva groznega počutja ... Bom pa tudi sama poizkusila spremljati svojo prehrano, če je tu kje vzrok, imam pa tude velike hormonske težave in mogoče je tudi tu malo vzroka ... Alkohol pa mi ponavadi še celo povzroči glavobole, ampak male količine (1 dcl vina npr.) ker velikih še nikoli zaužila nisem. anka

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

9. mar 2006 8:49

Brez Nalgesina ne grem nikamor!! Včasih se mi napad migrene razvije v petih minutah in če ne vzamem takoj tableto je katastrofa. V zelo hudih primerih Analgin ampulo. Najhuje je bilo v nosečnosti in ko sem dojila, ker takrat nisem jemala nobenih zdravil. Nikakor pa ne morem ugotovit, kaj mi škodi... stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti