Migrena

Nena  

član od: 2.10.2001

sporočila: 98

9. mar 2006 21:33

Imam srečo, saj do danes sploh nisem prav vedela kaj je migrena. Vem pa, da se jo lahko zdravi z bioterapijo (metoda Zdenka Domančića). Nena

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

9. mar 2006 22:04

Ja, jaz imam migreno z auro - tisti svetleč krog pred očmi je samo uvod v glavobol. Krog raste kake 20 min in nato izgine, pol ure kasneje pa se pojavi utripajoč glavobol v sencih in predvsem huda slabost, ki malo odleže po bruhanju. K sreči je vsega skupaj konec v cca. 3 urah. Če vzamem takoj ob začetku bleščanja tbl., pa ni ničesar razen malo težke glave. Tudi meni Imigran ni pomagal, zato vedno vzamem močan analgetik in še draže Torecan proti slabosti (na Rp.) Sprehod na svežem zraku, še bolje intenzivna aktivnost na zraku res lahko prekine napad, ampak kdo lahko spusti vse iz rok in gre na sprehod? Odkar se izogibam hrani in se mi to zgodi le nekajkrat letno, si pač lahko privoščim tbl. Včasih pa imam hud glavobol tudi brez aure, takrat ni slabosti. Dostikrat je tudi tu kriva hrana, ampak vedno z zamudo 12-36 ur! JasnaV

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

10. mar 2006 9:35

Tudi jaz imam migreno z auro (in posledično težave z omrtvičenostjo posameznih delov obraza in telesa)... Uf, moram potrkati, je nisem imela že kakih 5 mesecev: Jaz sem po nasvetu zdravnika vodila dnevnik prehrane in hitro ugotovila, kaj mi sproža migreno: sladoled (oz. vse ledeno mrzlega, tako da tudi pijače ne pijem direktno iz hladilnika), šampanjec in belo vino (hvala bogu, da ne rdeče , ker tega prav rada spijem kak kozarček kdaj), pretiravanje s katero koli čokolado, pretiravanje z glutaminatom (kitajske restavracije!!), kontracepcijske tabletke... Poleg tega pa še stres, neredno prehranjevanje (če zjutraj ne jem in potem ne jem do popoldneva, sem pečena), nereden spanec, svetlobni odsevi (recimo, ko sveti sonce in mimo pelje avto in se sonce zasveti v avtu), itd. No, večino stvari sem uredila (pazila na (pre)hrano, spanec), nisem pa mogla vplivati na "naravne dejavnike" in stres. Tudi s KT nisem kar takoj prenehala, ampak sem še vztrajala (sem si rekla, ok, en glavobol na mesec bom že preživela na račun varne spolnosti). Potem pa so se tudi navadni glavoboli množili kot gobe po dežju in sem nehala tudi s KT. Od takrat (5 mesecev) ni bilo še nobene migrene, navadnih glavobolov pa manj kot je prstov na roki. Meni je pri hudah migrenah dejansko pomagal lekadol. Dva lekadola in kozarec cocacole. Ali pa dva lekadola in navadna črna kava. Najbolj naravno in tudi zelo učinkovito zdravilo, kar sem jih poskusila (in tudi najbolj nagnusno), pa je bila skodelica črne kave s sokom pol limone. Če je nisem spila prepozno, je bila zelo učinkovita (si pa lahko predstavljate obraze natakarjev, ko sem naročila skodelico kave s pol limone ). Sporočilo je spremenil(a) Sasenka dne 10. mar 2006 09:35:58

Zivi  

član od: 15.11.2005

sporočila: 3

24. mar 2006 13:34

tudi jest sem v klubu migrenasev. na zalost. Podedovala sem jo verjetno od mame.mam jo že od začetka pubertete. K sem bla mejhna se velikokrat bruhala k se nisem jemala tablet. poj od srednje šole sem pa preprecevala izbruh z tableti.zj k jih pa jemljem pa bruham zelo redko, sam bi blo dobr najdt eno alternativo. Tud men je zdravnica predpisala imigran, pa me je ob branju stranskih učinkov vse minil. Ker mi pomagata dva asperina/dva lekadola ob zacetku napada, raje vzamem to. Vzrok je za moje migrene tudi pogosto hrana. Enkat me je po peceni koruzi takoj zacela glava bolet in mi je blo slabo...ne jem vec koruze sploh:) pa tud slabo vreme name vpliva, ker imam se malo nizji pritisk. Tako da me migrene bolj mucijo poleti ob soparnih popoldnevih in kadar se vreme menja. ko pa je lepo je pa vse v redu. migrena lahko tud otezkoca in omejuje nasa zivljenja. Mene ponavadi(na sreco) zgrabi sele popoldne, moja mami mora biti pa cel dan doma. jest sem pa mela ful hudo migreno na valeti v OŠ in nisem mogla poj na zabavo( sej sem to poj prva dva letnika gimnazije izkoriscala:>) pa verjetn se je se kermu zgodl, da ga je zgrabila ravno ob nepravem času? Zivi

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

24. mar 2006 14:25

Živi, mogoče pa na tvojo migreno vpliva stres? Bojda jih poznamo kar celo paleto... Imam pa tudi prijateljico, ki jo napade migrena, kadar nima dobre prebave, oziroma vedno, ko je zaprta Migrena mine takoj, ko prime odvajalo. Smešno se sliši, ampak ženska zares trpi, ko jo napade, pa še na vse sorte zdravil je alergična... Pozdravček! Vrana

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

24. mar 2006 14:53

Imam hude in "vztrajne" ter redne glavobole. Tudi hčeri sta podedovali to po meni. To so takšni glavoboli, ki jih včasih spremlja tudi bruhanje, kar kaže na migreno. Ne pomaga drugega kot tema, mrzla krpa na čelo in počitek. Ko zadeva vsaj malo popusti ,pa sledi gibanje na zraku-sprehod. Tudi jaz ugotavljam, da me največkrat začne boleti glava ob vikendih in tudi takrat, ko imam čudne napade "mešanega" metanja hrane v želodec. Bo treba bolj pazit na prehrano, tu se da, dočim stresnim situacijam težje uideš. Pekarica

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

24. mar 2006 15:41

Se pridružujem klubu... Vendar se mi je stanje malo izboljšalo po odstranitvi žolča - vsaj bruham ne več, sicer pa migreno pri meni sproži PMS. Zanima pa me ali je mogoče katera sprobala kaj z zelišči? Jaz sem ugotovila, da mi pri glavobolu pomaga čajček: ingver + kamilica + meta. Pred kratkim sem pa na spletni strani enega združenja"glavobolcev" naletela na zelišče Beli vratič oz. Tanacetum parthenium. Baje pomaga da ob začetku prvih simptomov zaužiješ en listek. Potem sem to rastlinico zasledila še v naši literaturi. Odločila sem se, da jo kupim, me pa vseeno zanima, če je katera to že sprobala? LP in če vas že glava boli naj vas od sreče!

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

24. mar 2006 16:09

Joj, uboge migrenašice. Mi je kar zazvonilo v glavi, ko sem brala vaše poste. Mogoče vas ne bo potolažilo, vendar migrene odnehajo po menopavzi. Tako se je zgodilo moji noni, materi in meni. nola

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

17. jan 2012 21:17

Ekola, da spet malce obnovim to 'bolečo' temo....

Od zadnjega posta so se mi namreč migrene spet razvile na 2-3x mesečno s konkretnimi jutranjimi srečanji z WC školjko. Nevrolog je pač samo potrdil, da imam hormonsko migreno in  predpisal Imigran.In ga hkrati odsvetoval zaradi stranskih učinkov.

Potem pa sem sama malce 'ponorela' in poleti nabrala ajdo za čaj in jo pridno pila 9 tednov po vsaj liter in pol na dan. Ta čaj namreč krepi stene žil in ker se žile pri migreni širijo in potem ožajo sem si mislila, da škodit že ne more.... Hkrati sem šla do zeliščarke, s katero smo potrdile, da imam probleme vezane na hormonsko neravnovesje. Naredila sem šok in stran zmetala vse hormonske tablete, ona pa mi je naredila tinkturo, da mi delovanje hipofize spet uravnovesi. Ker sem oboje pila istočasno (tinkturo na tešče, potem pa čaj) , ne vem katero si prisluži zahvalo, da so se mi napadi zreducirali, niso tako onesposabljajoči in nisem bruhala že ... letos še ne...     Po moje je vsako malo pripomoglo k temu, da sedaj napad večinoma prespim (dopoldan potrpim še kake 4 urice pa je...) Aja, pa še moja ugotovitev: najbolj se skup spravim z gostim sokom - najprej ga samo srkam zaradi slabosti, potem pa super reši dehidracijo in lakoto... nič drugega mi tako ne paše.. pravzaprav mi vse ostalo smrdi...

 

Samo toliko sem hotela napisat, če želi katera poizkusit - ajda nima kaj škodit,  splošno krepi žile - tudi krčne . Mojo zeliščarko pa najdete na koprski tržnici. :))

Pa čimmanj tegob vam želim!

S.

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

20. jan 2012 21:31

stasafrank, hvala za koristen nasvet, ki ga delis z nami!

Dodala bi še, da je pogosto "sprožilec" migrene tudi neredno spanje: t. i. vikend migrene so pogoste, ker ob prostih dnevih ležanje podaljšamo... Preverite pri sebi...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti