Priprava kač ?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. jun 2006 6:57

"JEGULJA je podobna spolzki,sluzavi kači,gladka z zelo drobnomi luskami.Živi izmenoma v morju (se drsti) in rekah.Izhaja iz istega rodu kot kače.Ima okusno,trdo in mastno meso kar ljubitelji kopenskih kač oporekajo - meso kač je mehko,belo-rožnato in nemastno,ter se peče in kuha na razne načine. Znanec mi je razlagal,da jih v Indiji prodajajo kot pri nas meso v mesnicah in da so izredno dobrega okusa,predvsem z dodatki njihovih začimb,zelenjave in riža." je zapisala škarpina. Sorry, škarpina, jegulja je RIBA , nikakor ne kača, ki je plazilec. In kače niso NIKOLI SLUZAVE, njihova koža je gladka, suha, saj imajo plazilci poroženelo povrhnjico! Jegulje se res drstijo, saj so ribe, ampak v Sargaškem morju, mladice pa se vračajo v sladke vode, skratka reke, pri nas jadranskega porečja. In še nekaj, škarpina, navedi vir, ki ga citiraš, prosim. Se spodobi, pa še kakšna dodatna informacija se skriva v njem (npr. o verodostojnosti podatkov). Pa brez zamere, saj živimo v obdobju vseživljenjskega učenja, a ne? rimljanka

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

22. jun 2006 8:57

ljubitelji kač! jest vam jih dam zastonj samo ulovite jih.pr nas je tolk slepcov da glih zdej ne bom upala iz hiše.pa še mogoče kakšna rjava kača se vmes najde.mož sicer pravi da so samo slepci,ampak včasih jih zelo previdno lovi na lopato,tako da mu kej dost ne verjamem.zato kdor jih ima rad je pr men dobrodošel. pa dober tek gajka

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

22. jun 2006 9:25

Pardon, slepec pa že ni kača! zvitorepka

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

22. jun 2006 10:31

Gajka tudi mi imamo slepcev za izvoz. To, da so slepci na vrtu oz. travniku, pa lahko pomeni samo to, da tam najdejo dovolj hrane. Njihova hrana pa so škodljivci. Na slepce glej kot na uničevalce škodljivcev, to si vztrajno dopoveduj, pa se ti bodo mogoče priljubili. Jaz se jih vsaj ne bojim več Res je, kot pravi Lisička, slepci spadajo med kuščarje. lp

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

22. jun 2006 11:22

Ko zašiba med travo pa vseeno cvikneš. Takrat ne razmišljaš, a ja, saj je samo slepec. Ziher je ziher. Ja, tud jaz bi rada enkrat jedla ocvrto kačo, ampak veliko. Po mojem sploh nimaš občutka, da ješ kačo, ampak pač nek file. Kolega jih je kar nekaj pojedel, ko je bil v vojski in pravi, da so dobre. Pa želve so tudi pekli - baje kar v njihovem oklepu, ki ti služi za posodo - "preživljavanje" pač. Se mi pa smilijo raki, ki jih žive tlačijo v krop - joj, groza. lp, vanjatajnsek

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

22. jun 2006 14:02

A niso kače pri nas zaščitene?

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

23. jun 2006 11:10

Siba recept sem ti poslala. Vsem ki še omahujete pa veselo sporočam, da polže že nabiramo in jih bomo ta vikend pekli. Kyara

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. avg 2007 0:02

uf, kača more met kr velik kosti ;) bannanna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

14. avg 2007 8:05

Samo vretenca in rebra ima, ampak res veliko. Sicer pa so zavarovane, vsaj večinoma, ogrožene pa zagotovo. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti