Obrazložitev imen

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8706

3. mar 2006 11:14

Ko sta bila otroka majhna sva bila "mami" in "oči". Čez leta sva postala "mat" in "foter". Danes pa kar "dedi" in "babi". Hčera pa še vedno reče "mati moja", "majko", ali pa kar "starša moja". Za moža sem pa še vedno "Dado", sedaj zadnje čase me nekaj klicari "ženče". Mi kar paše, da veste. Pozdravček!

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

3. mar 2006 11:37

Jade: Preden so to nadaljevanko vrteli pri nas, je sicer nsiem spremljala, poznam pa nekaj zadev, ker so to gledali pri moji mami , sem nekje prebrala, da so na Portugalskem z zakonom prepovedali poimenovati dojenčice Jad, ker jih ne v kratkem bilo preko 2000. Zato me je zelo zanimalo, nad čim so bili tako fascinirani. In prav na to sem se spomnila ob tvojem vzdevku. Sicer pa mislim, da bi moral nekdo naše dojenčke obvarovati pred "nemogočim" imenom. Pred časom mi je znanen navdušeno pripovedoval, da so sina poimenovali Zal. Meni se je zdelo grozno- fantek, ki ga kličejo lepotec in težava pri izgovoru. Poleg tega pa zal pomeni tudi hudoben, v sosednjem jeziku se je spremenil v zao. Si zamislite, kako imenitno ime so dali otročku, samo da so nekaj posebnega. Sama imam ime, ki mu je moj prosfesor dodal kraljica. Pa ga ne maram, čeprav zdaj slišim, da male deklice poimenujejo tako. frina

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. mar 2006 11:45

Jade, jaz sem pa mislila, da rada tisto kozmetiko uporabljaš... Atina

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

3. mar 2006 11:56

Tudi jaz sem pomislila na isto kot Atina Lep dan vam želim

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

3. mar 2006 12:49

Moj pa je star 26 let in sem še vedno mami, ker se njegovim prijateljem to zdi zelo smešno (oni imajo matke, stare ...), me tudi kar nekaj njih kliče mami (s tem, da se oni hecajo na njegov račun, se pa vendar ne spodobi pri teh letih mamo klicati mami). Pozdravček Ognjic

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

3. mar 2006 12:52

Aha, še posebej se hecno sliši, ker je moj otrok skoraj 2 m velik, sicer pa ni "mamina maza", ki bi se vsake 3 ure hotel "na zizo prikopit)... Ognjic

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

3. mar 2006 12:53

Ognjic je napisal/a:
Aha, še posebej se hecno sliši, ker je moj otrok skoraj 2 m velik, sicer pa ni "mamina maza", ki bi se vsake 3 ure hotel "na zizo prikopit)... Ognjic
Je mišljeno "na zizo priklopit" Ognjic

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

3. mar 2006 13:00

mi pa vsi štirji (najstarejši brat jih ima že 46) mamo kličemo mami. Zakaj pa ne. Včasih mati, ampak to je bolj v zafrkanciji. Meni si mami zdi prav simpatično. Aja, še to. Nismo razvajenci, ki se ne bi mogli ločit od mame. Obratno. Zelo zgodaj smo bili zelo samostojni. mimika

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

3. mar 2006 13:03

Moj nick je pa nastal v trenutku, ko sem se prvič prijavila na kul-slo. Ker sem morala napisati eno uporabniško ime, mi je v trenutku padlo na pamet palma in sem to kar vpisala. Nič posebnega torej. Glede ljubkovalnih besed okoli mama in ata, pa je pri nas prav hecno. Ko hoče najin sinek, kaj doseči pri atiju, se mu prikupiti ali pa ga samo spraviti v dobro voljo, potem ga pokliče "aaaaatika", potem se mu še spravi na kolena, pa okoli vratu........ "Aaaaatika" se potem čist razneži in kar topi, pa četudi je poprej bil slabe volje. Jaz sem pa kar največkrat "mamca". Ko pa ga ne "ubogam", pa na kratko mama. Lep dan vsem! Palma

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

3. mar 2006 13:04

O, Ognjič, si pa res faca! Se že tri minute držim za trebuuuuh...na zizo priklopit...ha ha ha Simpatično je, če te kliče mami! Njegove prijatelje pa razumem - prepričana sem, da se jim "fajn zdi", če se priklopijo na tako prisrčen odnos, kot je vajin... Pozdravček! Vrana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti