Visok pritisk

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

30. nov 2008 8:49

Ursula-ce, poslano. unicorn

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

30. nov 2008 8:52

Dobila, najlepša hvala. Bom poklicala. ursula-ce

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

30. nov 2008 10:01

Vse zivljenje sem pri tamočnih,nikoli nisem imela težav s tlakom,holesterolom.Pa je prišla mena in sem kot drug človek.Tišči me okrog srca,tlak niha od 100/75,pa vse do 170/100,ko se slabo počutim in imam vročeniske valove.Zdravnica mi je predpisala zdravila in kaj hočem,jih bom pač papala.Solim hrano že itak ne preveč,glede teže pa bo treba nekaj narest. Majdina

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

30. nov 2008 20:38

Zaj glih iz izkušnj nemrem rečti, ker mam nizkiga pritiseka, ampak za znižanje morate baje jesti dosti kuhane repe s puno česna noter. tumpika

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

1. dec 2008 14:26

Jaz sem ena tistih srečnic, ki ji pritisk fajn niha - od povsem normalnih 125-85 do 150-115, v glavnem je spodnji ves čas previsok, za povrh imam še malce pobezljano srce.. Kardiologinja je bila kar malo stroga v stilu "nič še ne rabite", no moj zdravnik pa mi je potem le napisal Tentersif in četrt Bloxana. Potem je bilo nekaj časa v redu, dokler se nisem začela zelo čudno počutiti .. in ugotovila da imam pritisk čisto prenizek. TAko sem zdravila nehala jesti (z odobritvijo zdravnika), ampak zadnje čase ga pri merjenju spet nekam odnaša na gor... Bo treba spet okrog dohtarjev hodit. Vse ostale izvide imam b.p., ker pa je visok pritisk v družini, mi najbrž gepirajo taka ali drugačna zdravila tudi v naprej. Trenutno pijem koprivov čaj, (svetuje pater Ašič), še boljši naj bi bil oljčni čaj, pa se nekako ne morem prepričat da bi ga probala, ker se mi sliši grozno zanič. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

1. dec 2008 15:25

Oljčni čaj? Prvič slišim. A se ga dobi po običajnih samopostrežnih trgovinah? Ljubiteljem oliv bi bil verjetno všeč. riba-ribica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. dec 2008 17:26

Hja, ne vem, riba-ribica, ker je ta oljčni čaj iz oljčnih listov, vomim, da imajo enak okus kot plodovi ali olje.

rimljanka - zasebno mnenje

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

8. nov 2009 15:03

Pozdravljeni! Visok krvni tlak uspešno nižajo( če pa ima kdo še kakšno varianto za zelo hitro zniževanje pa se priporočam, tablet namreč ne smem jemati): -dober dcl soka rdeče pese dnevno (učinek po parih urah) -česnove tablete (učinek po nekaj tednih) -čaj iz svežih oljčnih listov (učinek po tednih) -čokolada z visokim deležem kakava (učinek po pol dneva) -uravnavanje kalija ( avokado, banana, melaona...), kalcija ter magnezija (banane, soja, fižol, riž), moj recept: pretlačena avokado ter banana z nekaj žlicami skute na dan. Obvezno morate črtati meso, jajca in sir iz jedilnika... lp terakota Sporočilo je spremenil(a) terakota dne 08.nov 2009 15:05

barčica  

član od: 1.2.2008

sporočila: 32

9. nov 2009 15:37

Pozdravljeni! Jaz pa imam drugačne težave-prenizek pritisk, tako da sem kot cunja celo dopoldne,proti popoldnevu počasi oživim...imam ga okol 9o/60 ,to je res malo..ne pomaga šport ,je pa res, da precej zdravo živim - samo olivno olje, soli nobene, stvari iz polnozrnate moke, neoluščen,nepoliran riž ,sadje zelenjava.. A mogoče lahko kaj svetujete? Za dvig pritiska? Naj povem še ,da pa spijem veliko kav čez dan... Hvala vam !! barčica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. nov 2009 16:16

Jaz imam 90/60 in se izvrstno počutim. Če se kak dan počutim slabše do mlahavo in leno, pogledam, kako stojim s ciklusom in če je telo bolj vodeno, se pač temu primerno bolj leno počutim. Tisto, o športu, ki da ne pomaga, to bom pa težko kupila. Ker "uren in na poskok", takoj ko odpre oči, zjutraj ni nobeden. Ampak nekako je razlika v tem, ali stokaš in jamraš in "joj, kako se meni nič ne da", in "kako je zunaj bljuvotina od vremena in te stvari".... ali pa se človek mentalno prisli v to, da vstane, naredi kako raztezno vajo, kak pozdravček soncu, ali pa kakih deset sklec (nadlahti ti bodo hvaležne, oprsje tudi) in potem se gre v nadaljevanje dneva. In si človek lepo zjutraj čestita, da je tole naredil in ko ima boljše mnenje o sebi, gre vse bolje. In se potem popoldne in na večer še športa, pa čez vikend tudi. Ali pa se vleče kot kakšna dolgočasna jamrajoča megla. In odkar ljudje znajo kuhati kavo, da še kofein malo popravi razpoloženje in pretok, se da. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti