Visok pritisk

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. nov 2009 21:56

slepakura je napisal/a:
Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Engie je napisal/a:
Ne kave ,veliko tekočine čez dan spij in če je drugo vse ok se bo pritisk dvignil.Engie

Tole je pa čist zgrešeno. Na dan popijem, če ne grem na spin, 3 do 4 litre vode, pa imam blazno nizek pritisk. Če grem na spin (6x na teden) še en dodatni liter, torej 4 do 5 litrov. Vse ostalo je BP.

Vanja

Ja, tale spin je meni sumljiv...slepakura

Zakaj ti je pa to sumljivo?

Vanja

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

11. nov 2009 5:16

Se hecno slisi in ima vec pomenov. slepakura

žoja  

član od: 19.10.2009

sporočila: 39

3. sep 2010 17:50

Zelo stara tema,ampak mi danes pride prav,ker sem prav panična.Dokaj redno si merim pritisk,dvakrat na teden glede na to,da sem stara 30 let.Do zdaj je bil ok,do danes in niti nimam nobenih težav,razen tega,da sem včasih malo preveč prestrašena ali panična in takoj pomislim na najslabše. Ker sem se zjutraj na njivi,ko sem pulila plevel kar naenkrat počutila nekam utrujeno,sem hitela v stanovanje,da si izmerim pritisk.najprej je bil 135/90 in sem bila že v strahu,da to pa nekaj ni vredu,ker ga imam običajno 125/85. Nato sem si seveda merila vsakih nekaj minut in je naraščal še zgornji in prav tako spodnji 170/100. To je bila zame že prava groza in kličem zdravnika,ki pravi naj za danes opustim merjenje pritiska,ker bo ta vedno višji zaradi živčnosti. Sem pa brala,da na spodnji pritisk ne vpliva živčnost ampak se ta pokaže na zgornjem,spodnji je baje tak kakršen je,kljub temu,če je človek prestrašen. Drugih težav nimam,počutim se samo male slabše ampak vem,da je to samo od strahu in razmišljanja,da bi me lahko kap. Čeprav berem,da tudi spodnji pritisk,ki je 100 ali malo več ni nevaren,sploh če ne traja to dalj časa,se ne morem pomiriti. Jutri je sicer nov dan in upam,da tudi pritisk pade. Če je kakšen,ki me lahko malo potolaži tule na forumu,bom prav hvaležna žoja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. sep 2010 18:14

žoja je napisal/a:
Zelo stara tema,ampak mi danes pride prav,ker sem prav panična.Dokaj redno si merim pritisk,dvakrat na teden glede na to,da sem stara 30 let.Do zdaj je bil ok,do danes in niti nimam nobenih težav,razen tega,da sem včasih malo preveč prestrašena ali panična in takoj pomislim na najslabše. Ker sem se zjutraj na njivi,ko sem pulila plevel kar naenkrat počutila nekam utrujeno,sem hitela v stanovanje,da si izmerim pritisk.najprej je bil 135/90 in sem bila že v strahu,da to pa nekaj ni vredu,ker ga imam običajno 125/85. Nato sem si seveda merila vsakih nekaj minut in je naraščal še zgornji in prav tako spodnji 170/100. To je bila zame že prava groza in kličem zdravnika,ki pravi naj za danes opustim merjenje pritiska,ker bo ta vedno višji zaradi živčnosti. Sem pa brala,da na spodnji pritisk ne vpliva živčnost ampak se ta pokaže na zgornjem,spodnji je baje tak kakršen je,kljub temu,če je človek prestrašen. Drugih težav nimam,počutim se samo male slabše ampak vem,da je to samo od strahu in razmišljanja,da bi me lahko kap. Čeprav berem,da tudi spodnji pritisk,ki je 100 ali malo več ni nevaren,sploh če ne traja to dalj časa,se ne morem pomiriti. Jutri je sicer nov dan in upam,da tudi pritisk pade. Če je kakšen,ki me lahko malo potolaži tule na forumu,bom prav hvaležna žoja
Draga moja, ti ne potrebuješ internista. Pač pa potrebuješ resen razmislek, zakaj tako kličeš na pomoč, oziroma, kaj v resnici potrebuješ. Ker takole kot vidim, se blazno približuješ živi verziji Živkota iz Vrtičkarjev (gre za hipohondrični karakter, ki ga je igral Jernej Šugman). Toplo ti svetujem, da s strokovno pomočjo (pa magari ne v tvoji lokalni skupnosti, če te je strah, šta će narod reči...) za te tvoje strahove. Ker, če boš tako nadaljevala, imaš silno verjetnost, da te v kasneješih letih, ko boš pa resnično potrebovala internista ipd...nihče ne bo resno jemal. Pri tvojih letih je bistveno bolj zdravo, če punca namesto merilca tlaka dvakrat na teden uporabi vibrator, če ni drugega pri roki. Pa še pritisk bo tika-taka. Vendelina jr.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

3. sep 2010 18:58

Jaooo...,  Vendelina, je tebi kdo kdaj rekel, da imaš jezik kot kača  .

Kot alkarji - "direkt u sridu.

Ravno to sem imela v mislih, ko sem zgoraj prebirala Žojo.

Pozdravček!

žoja  

član od: 19.10.2009

sporočila: 39

3. sep 2010 19:09

Ha,ha Vendelina,si me nasmejala.Vibratorja sicer ne rabim,ker imam zdravo spolno življenje in ga za enkrat ne potrebujem,o strokovni pomoči bom pa razmislila,ko bom zares prepričana,da zelo pretiravam. žoja

žoja  

član od: 19.10.2009

sporočila: 39

3. sep 2010 19:22

Pa ne me,no zdaj obravnavat,da delam cirkus pa ne vem kaj.Če bi ga,bi bila verjetno od strahu že na urgenci brez napotnice.Samo prestrašila sem se,ker nikoli nisem imela tako visok pritisk in ker sem bolj boječe sorte,sem pisala na forum,namesto da se odpravim na urgenco paniko zganjat in da pozabim no,da imam danes malo preveč pritiska,vidve mi ga pa še zvišujeta Sem pospravila aparat za merjenje,grem na tapravi vibrator,Vendelina žoja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

3. sep 2010 19:28

To je beseda, Žoja. Vzela si kot hec, ne pa da si se namrdnila. 

Premlada si, da si tolikokrat meriš pritisk. Aparat pospravi in pozitivno razmišljaj. Bolezen še prevečkrat hitro pride, brez da jo iščemo.

Pozdravček!

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

3. sep 2010 21:45

Žoja...

rrr

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

3. sep 2010 22:29

Žoja: Pritiska si tako ali tako ne smeš merit na par minut. se aparatu čisto zmeša ;P _tmickena_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti