Visok pritisk

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. nov 2009 16:56

Ko je moj pritisk 90/60, je za moje pojme že visok in s tem nimam čisto nobenih težav. Na počasno vstajanje, pa ne samo iz postelje, sem se navadila kot na dihanje.

Zanimiva se mi zdi pa zadeva s soljo. Moje izkušnje so bolj s fitness strani (in potrjujejo namreč mojo življenjsko teorijo o soli). in bi bila vesela, če bi se Proxima ali katera druga zdravnica oglasila in me (prijazno)  popravila.

Torej, naše telo rabi sol kot elektrolit, ki “poganja” živčni sistem. Če ima telo premalo elektrolitov, bo živčni system delal počasneje, kar bi se lahko interpretiralo kot “se počutim kot cunja”. Sol, ki jo pojemo, telo s pomočjo vode, ki jo popijemo, ledvice prečistijo in izločijo.

Če zaužijemo preveliko količino soli, nam bo telo povedalo, da nekaj ni v redu, in bomo žejni. Segli bomo (upam) po vodi, ledvice bodo šle veselo na delo in prečiščile zaužito sol. Namreč, če bi bila sol res tako zloglasna, kot jo hočejo narisat nam, normalno zdravim ljudem, bi morala biti jaz že pod rušo. Sol dajem namreč v vse jedi in zame še piškoti nimajo pravega okusa, če so brez soli. Tudi moja najljubša čokolada je tista s solnim cvetom. No, pa še ena, ki ima neko zeleno rastlino na ovitku, ampka to je pa že čisto druga zgodba.

Vanja

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

10. nov 2009 11:22

Kaj pa pomaga proti visokem srčnem utripu, ki je v mirovanju redko pade pod 100? mejačka

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

10. nov 2009 11:36

mejačka je napisal/a:
Kaj pa pomaga proti visokem srčnem utripu, ki je v mirovanju redko pade pod 100? mejačka
Zdravnik! slepakura

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

10. nov 2009 12:36

Zdravnik pravi, da je to še v mejah normale, meni pa se tako ne zdi. mejačka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. nov 2009 16:00

Pojdi po drugo mnenje. Dobila boš 24-urno merjenje pritiska na vsake pol ure in ob pregledu krvne slike in ostalega....bo drugi zdravnik podal svoje mnenje. Kakršno pač bo. Vendelina jr.

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

10. nov 2009 16:06

Srcni utrip nad 100 na minuto ni v mejah normale. Navadno se po0visa zaradi strahu, bolecine, nervoze, povisane telesne temperature, telesne aktivnosti...vendar je to normalni fizioloski odgovor organizma, ki z odpravo osnovne motnje izgine. Obstajajo ljudje s tahikardijo (povisan srcni utrip) brez kakega posebnega vzroka. Morda si med njimi, vendar tega tvoj zdravnik ne more trditi brez kakrsnekoli preiskave. Vzroka sicer pogosto ne najdejo, je pa potrebno izkljuciti nekartere dejavnike, kot so kofein, tobak in alkohol, dolocena zdravila, prekomerno delovanje scitnice, nepravilno delovanje srcnega prevodnega sistema, ateroskleroza, endokrine motnje..... Mejacka, saj je verjetno vse v redu, ampak ze zaradi svojega miru raje opravi vsaj osnovne preiskave. slepakura

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. nov 2009 16:08

barčica je napisal/a:
Pozdravljeni!Jaz pa imam drugačne težave-prenizek pritisk, tako da sem kot cunja celo dopoldne,proti popoldnevu počasi oživim...imam ga okol 9o/60 ,to je res malo..ne pomaga šport ,je pa res, da precej zdravo živim - samo olivno olje, soli nobene, stvari iz polnozrnate moke, neoluščen,nepoliran riž ,sadje zelenjava..A mogoče lahko kaj svetujete? Za dvig pritiska? Naj povem še ,da pa spijem veliko kav čez dan...Hvala vam !!barčica

 

 

Ja, preveč zdravega na kupu tzudi ni dobro ...

 

mamamia

mamamia

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

10. nov 2009 18:24

Ne kave ,veliko tekočine čez dan spij in če je drugo vse ok se bo pritisk dvignil. Engie

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. nov 2009 19:39

Engie je napisal/a:
Ne kave ,veliko tekočine čez dan spij in če je drugo vse ok se bo pritisk dvignil.Engie

Tole je pa čist zgrešeno. Na dan popijem, če ne grem na spin, 3 do 4 litre vode, pa imam blazno nizek pritisk. Če grem na spin (6x na teden) še en dodatni liter, torej 4 do 5 litrov. Vse ostalo je BP.

Vanja

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

10. nov 2009 19:44

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Engie je napisal/a:
Ne kave ,veliko tekočine čez dan spij in če je drugo vse ok se bo pritisk dvignil.Engie

Tole je pa čist zgrešeno. Na dan popijem, če ne grem na spin, 3 do 4 litre vode, pa imam blazno nizek pritisk. Če grem na spin (6x na teden) še en dodatni liter, torej 4 do 5 litrov. Vse ostalo je BP.

[pika] Vanja
Ja, tale spin je meni sumljiv... slepakura

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti