Varčevanje v kuhinji

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

28. feb 2014 14:20

Ja, meni se tudi vedno toži vode, ki jo zlijem stran, ko perem regrat. Ampak, ker rožic nimam in živim v bloku jo težko uporabim za kaj drugega.

Lopatka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. feb 2014 19:46

Lopatka je napisal/a:

Ja, meni se tudi vedno toži vode, ki jo zlijem stran, ko perem regrat. Ampak, ker rožic nimam in živim v bloku jo težko uporabim za kaj drugega.

Wc kotliček.

rimljanka

čokobananca  

član od: 19.4.2009

sporočila: 132

1. mar 2014 9:32

Moja mami je tudi tisto vodo, ki jo spusti pralni stroj prestregla v banjo in jo uporabila še za splahovanje WC-ja.

čokobananca

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

1. mar 2014 20:42

rimljanka je napisal/a:

Lopatka je napisal/a:

Ja, meni se tudi vedno toži vode, ki jo zlijem stran, ko perem regrat. Ampak, ker rožic nimam in živim v bloku jo težko uporabim za kaj drugega.

Wc kotliček.



rimljanka

Tukaj pa za današnje čase že malo pretiravaš A pol tisti ventil, če ga sploh še imaš, za dotok vode v kotliček zapreš, pa pol čez eno veliko cedilo vodo not zlivaš ??? Pa daj no nehaj, ne verjamem ...

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. mar 2014 21:07

Tvoj problem, Babka 1951, če meni (ne)kaj verjameš ali ne. Vprašaj tiste, ki so bili v času žleda več dni brez elektrrike, vode,.....v blokih, recimo v Postojni, vprašaj tiste, ki so poleti kje na Krasu več dni brez ali z omejeno preskrbo z vodo. Ni mo njasno, zakaj bi bilo tako čudno, zliti kako vedro vode od pranja regrata v wc školjko. Če ne drugega, je manj verjetno, da se od drobcev prsti, regrata, kake trave,....zamaši odtok, a ne?

Nikjer nisem napisala, da tako delam (ker pač regrat večinoma perem zunaj, kjer je vodo pač lahko zliti stran, na travnik, kjer se vrne v podtalnico, recimo. Sem le dala idejo, možnost, Lopatki, kaj lahko naredi. In, ne boš verjela, vodo se da zliti v wc školjko direktno, ne le skozi cedilo in kotliček. Vsaj pri meni je tako.

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. mar 2014 21:07

babka1951 je napisal/a:

rimljanka je napisal/a:

Lopatka je napisal/a:

Ja, meni se tudi vedno toži vode, ki jo zlijem stran, ko perem regrat. Ampak, ker rožic nimam in živim v bloku jo težko uporabim za kaj drugega.

Wc kotliček.



rimljanka

Tukaj pa za današnje čase že malo pretiravaš A pol tisti ventil, če ga sploh še imaš, za dotok vode v kotliček zapreš, pa pol čez eno veliko cedilo vodo not zlivaš ??? Pa daj no nehaj, ne verjamem ...



"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

 

Kveečjemu direkt v  školjko ...

Ampak da bi pa to počela in iz kuhinje  na stranišče vodo v veliki posodi nosila in še shranejvala tam, no tako varčevalno pa nisem nastrojena.

 

 

mamamia

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

1. mar 2014 21:16

rimljanka je napisal/a:

Tvoj problem, Babka 1951, če meni (ne)kaj verjameš ali ne. Vprašaj tiste, ki so bili v času žleda več dni brez elektrrike, vode,.....v blokih, recimo v Postojni, vprašaj tiste, ki so poleti kje na Krasu več dni brez ali z omejeno preskrbo z vodo. Ni mo njasno, zakaj bi bilo tako čudno, zliti kako vedro vode od pranja regrata v wc školjko. Če ne drugega, je manj verjetno, da se od drobcev prsti, regrata, kake trave,....zamaši odtok, a ne?

Nikjer nisem napisala, da tako delam (ker pač regrat večinoma perem zunaj, kjer je vodo pač lahko zliti stran, na travnik, kjer se vrne v podtalnico, recimo. Sem le dala idejo, možnost, Lopatki, kaj lahko naredi. In, ne boš verjela, vodo se da zliti v wc školjko direktno, ne le skozi cedilo in kotliček. Vsaj pri meni je tako.



rimljanka

Oprosti rimljanka, pri sebi se moraš odločiti, govoriš o WC kotličku, ali WC školjki ??? za mene je to bistvena razlika pa ni še tako dolgo, ko sem na onega na štrbunk hodila

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

1. mar 2014 21:18

Saj to ni res? Tako veliko stanovanje imate?  

Katrca11

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

1. mar 2014 21:41

rimljanka je napisal/a:

Tvoj problem, Babka 1951, če meni (ne)kaj verjameš ali ne. Vprašaj tiste, ki so bili v času žleda več dni brez elektrrike, vode,.....v blokih, recimo v Postojni, vprašaj tiste, ki so poleti kje na Krasu več dni brez ali z omejeno preskrbo z vodo. Ni mo njasno, zakaj bi bilo tako čudno, zliti kako vedro vode od pranja regrata v wc školjko. Če ne drugega, je manj verjetno, da se od drobcev prsti, regrata, kake trave,....zamaši odtok, a ne?

Nikjer nisem napisala, da tako delam (ker pač regrat večinoma perem zunaj, kjer je vodo pač lahko zliti stran, na travnik, kjer se vrne v podtalnico, recimo. Sem le dala idejo, možnost, Lopatki, kaj lahko naredi. In, ne boš verjela, vodo se da zliti v wc školjko direktno, ne le skozi cedilo in kotliček. Vsaj pri meni je tako.



rimljanka

A ja, pa še to ti bom pojasnila, ni mi treba nikjer nikogar spraševat, sem se v tem žledu, skupaj z družino, v naših rovtah znašla tudi sama, brez elektrike smo bili kar nekaj časa, v skrinjah se je vse tajalo, pa se s tem nismo obremenjevali, hrano smo znosili v gasilski dom, tudi tiste največje piskre smo našli, pol smo pa ženske kuhale, naši vrli fantje so pa reševali, kar se je rešiti dalo, NEPOZABNO

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. mar 2014 22:05

Katrca11 je napisal/a:

Saj to ni res? Tako veliko stanovanje imate?  



Katrca11

77

 

Če mene sprašuješ - ja.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti