Varčevanje v kuhinji

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15165

17. feb 2014 19:43

Upam, da nam kdo izda kdaj bo Ežojev jubilej!

 

Drugače pa se mi s tem ukvarjamo že tri leta. Najprej smo kupili merilec porabe aparatov in ugotovili, da imamo velike potrošnike- tv, hladilnik. Imeli smo priliko za prodajo in kupili nove. Zatem smo namestili termostatske ventile in tako imamo sobe ogrevane po potrebah- otroške bolj, kopalnica je vedno, dnevno sobo z kuhinjo pa dogrevamo s klimo( ventile imamo skoraj zaprte), kar je cenejše kot ogrevanje na plin. Pa čez dan je prostor pri kuhanju ogrevan.

Aparate imamo vse a+ ali več razen sušilca, ker ozkega ne dobimo z boljšega. Peremo več ali manj največ čez vikend v obdobju sušenja s sušilcem, poleti pa tudi med tednom, saj se suši zunaj.

Pri kotličku imamo tipko stop, kar pomeni, da ga lahko ustavimo po najmanjšem izlivu. Pri umivanju pazimo, da voda ne teče...

V kuhinji pa posodo peremo v pomivalnem stroju zvečer, ko je cenejša elektrika. Vodo segrevamo v kuhalniku vode za sprotno uporabo. Kruha kupimo zelo malo ali ga pečem, med tednom bolj kake žemlje, če pa ostane ga posušim in zmeljem za drobtine. Ostanke kosil običajno zamrznem po obrokih, saj se velikokrat zgodi, da jemo neusklajeno, ko ima kdo čas in je priročno. 

Še vedno pa je problem, ker niti slučajno ne moremo enkrat tedensko v trgovino.Če so bolj kuhana kosila še moji zdržijo, ampak niti slučajno ne gre brez jogurtov in solat. Se pozna, da smo 4 odrasli in otrok. Ok, ko sta punci zdoma je nabava hrane bistveno manjša...

Poleti mi mami da nekaj zelenjave, upam, da letos pridem do vrta. Zelo sem vesela, če sama kaj pridelam ali naberem npr. gobe, regrat, za čaj, ....pa kaj vložim..

 Ah, pozabila sem napisat, da spim z možem v skoraj mrzli spalnici pri odprtem oknu, sva dobro pokrita pa malo oblečena, sva oba vroča... Tudi to je varčevanje...



Kjer je volja, tam je pot. Trixi



Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 17. 2014 19:56

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

17. feb 2014 20:22

zzak1977 je napisal/a:

Ločeni spalnici?



Commis débarrasseur


Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 17. 2014 18:22

 

Seveda, ločeni spalnici sta nekaj najboljšega, kar si lahko omisliš. Po 25 letih zakona seveda. Kračji in kraljice že vedo, zakaj imajo tak sistem ... To je res kraljevsko.

 

Res, pri nas je razlog smrčanje, Ali  bi se pobili, ali pa ta rešitev. Idealna je. Le nečak in nečakinja imata poleti problem, ker spita ob odprtem oknu, pa se iz spodnjega nadstroja, kjer spi moj mož, v zgornje nadstropje sliši smrčanje. Pa mama ga sliši skozi trojna zaprta vrata ... Jaz pa v svojem delu hiše, in ga včasih tudi jaz slišm, skozi dvojna zaprta vrata v nadstropje, se le obrnem v postelji in spim dalje.

Ločene spalnice, zakon. Ker zoper smrčanje nič ne poaga. Operacija? Dajte no, priče za pionire, preverjeno.

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

17. feb 2014 20:23

majaos je napisal/a:

limnol je napisal/a:

Vse štima, kuhinja je skupna.



Sonja

... 

majaos

 

hahahha, kuhinja je glavna, ne spalnica. Ubogi tisti, ki zgolj na spalnico prisegajo?  Domišljija mora delat ...

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15165

17. feb 2014 20:37

Pri nas je oboje glavno- spalnica in kuhinja.... 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. feb 2014 7:18

mamamia je napisal/a:

zzak1977 je napisal/a:

Ločeni spalnici?



Commis débarrasseur


Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 17. 2014 18:22

 

Seveda, ločeni spalnici sta nekaj najboljšega, kar si lahko omisliš. Po 25 letih zakona seveda. Kračji in kraljice že vedo, zakaj imajo tak sistem ... To je res kraljevsko.

 


mamamia

Zaostajam za tabo zgolj 5 let, pa si ne predstavljam tega sistema v praksi. Razumem, da je smrčanje problem, kako je bilo pa prva leta? Pa je zadnja stvar, ki mi tu pade na misel spolno udejstvovanje. Ampak kaj ti ostane od partnerske zveze če greš spat sam in se zbudiš sam?

Commis débarrasseur

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. feb 2014 7:58

Zzak, dajmo naprej v temi Smrčanje. Boš videl, da Mamamia ni edina "grešnica", da nas je več takih.

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. feb 2014 9:48

zzak1977 je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

zzak1977 je napisal/a:

Ločeni spalnici?



Commis débarrasseur


Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 17. 2014 18:22

 

Seveda, ločeni spalnici sta nekaj najboljšega, kar si lahko omisliš. Po 25 letih zakona seveda. Kračji in kraljice že vedo, zakaj imajo tak sistem ... To je res kraljevsko.

 


mamamia

Zaostajam za tabo zgolj 5 let, pa si ne predstavljam tega sistema v praksi. Razumem, da je smrčanje problem, kako je bilo pa prva leta? Pa je zadnja stvar, ki mi tu pade na misel spolno udejstvovanje. Ampak kaj ti ostane od partnerske zveze če greš spat sam in se zbudiš sam?



Commis débarrasseur

 

Prva leta ni smrčal, kakih pet let nazaj se je začelo. Oba sva slabo spala, zbujanje ponoči, suvanje pod rebra ... on je seveda spal, jaz pa ne. In ko smo se eno noč skoraj pobili (malo karikiram, no, bilo pa je veliko visokih tonov, ker on tako smrči, da to para ušesa in živce ...), smo sklenili, da je najbolje, da spimo v ločenih spalnicah. Meni se to ne zdi nič takega. Saj smo ves popoldan in večer skupaj, spat hodimo ob različnih urah, rečemo si lahko noč in oba se naspiva. Zjutraj on itak prvi vstaja, me pozdravi ko pride gor, in dan se začne kot če bi spala v isti postelji. Tistih nekaj ur miru ponoči prav dobro dene. Nimam občutka, da grem sama spat, kaj šele, da se sama zbujam. Različno dojemamo take zadeve, meni je zdaj to odlična rešitev, ne rečm pa, da bi bila odlična tudi 15 ali 20 let nazaj. Po 35 skupnih letih, od tega skoraj 29 zakonskih, se tudi dojemanje nekaterih stvari spremeni.  Se mi zdi, da ločeno spanje ne vpliva bistveno na kvaliteto partnerske zveze.

mamamia

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. feb 2014 9:59

Vsaka čast, da tako funkcionira, meni ne bi. Jaz, da ne opravim svojih 200-300 dotikov na dan, ne gre, kaj šele, da mi vzameš večerne in jutranje. Kaj šele, da to omenim partnerici.

Pa tudi o dolžini zveze imam povsem drugačno mnenje, daljša kot je bolj sva blizu pri takih in podobnih stvareh in pomembnejše nama so.

Commis débarrasseur

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

18. feb 2014 10:18

PROSIM, vrnite se k temi. Debato o partnerski zvezi lahko nadaljujete vnovi temi ali na ZS. Hvala.

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

28. feb 2014 13:43

Moja mama si vedno shrani vodo, v kateri umiva solato, in potem z njo zalije rože. Na to sem se spomnila danes, ko sem porabila ogromno vode, da sem umila regrat.

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti