Varčevanje v kuhinji

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

2. feb 2009 18:22

Tudi s par kapljicami ceta se laminat čisto dobro očisti. Ne, ni nobenih lis. gaja 1

receptor  

član od: 18.10.2008

sporočila: 276

2. feb 2009 20:20

Ežoj -pozorno sem prebral tvoj komentar in se s tabo vceloti strinjam,morda samo še to ,da nikdar po nakupih lačni ,kajti takrat kupujemo "tumarije" bi rekli korošci.

Kar se pa umivanja zob tiče,tistih seveda ,ki imamo tretje,krtača pa pril-zdrgniti,nato v kozarec pa na nočno omarco,je kot da te varuje pes!( malo za hec ,čeprav v zelo resni temi ) Pa brez zamere in lep pozdrav!

receptor

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

17. feb 2014 14:59

Ta tema je zelo zanimiva, moram reč. Tudi jaz se trudim varčevati v gospodinjstvu pa mi neko uspeva, ampak ne vedno. Bom kasneje malo več o tem.

Ežoju pa vse najboljše :)

testeninca

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

17. feb 2014 16:50

Prav celo temo sem prebrala :)

Vidim, da se nekateri zelo trudite, vsak po svojih močeh. Imam pa občutek, da vsi pri nečem "šparamo", pa smo morda pri drugih stvareh bolj razsipni (po domače: "Kakorkoli se obrneš, imaš zadnjico zadaj.")

Pri nas se zelo držimo pranja perila in pomivanja posode ponoči oz. med časom cenejše tarife, hrane ne mečemo stran (oz. zelo izjemoma, pri tem nam pomagata tudi psica in maček) - raje skuham manj, pa še vedno nikoli ni premalo, ampak ponavadi ravno prav. Luči vestno ugašamo, računalnik pa ponavadi gori ves dan oz. večji del dneva, tudi tv veliko. V hiši imamo ogrevane le sobe in kopalnico, ko je potrebno. Stopnišča in wc-ja ne ogrevamo, v dnevnem prostoru pozimi kurimo peč na drva, temp. približno 20-23 st. (odvisno tudi od zunanje). Skoraj vedno grem v trgovino z vrečko, če je nimam, imam pa vedno tako veliko torbo, da nekaj stvari lahko pospravim vanjo.

Imamo tudi vrt, ki ga zalivamo z deževnico (imamo cisterno).

Vedno zapiram vodo med umivanjem zob in med miljenjem pod tušem (do danes, ko sem začela prebirati to temo, se mi je zdelo to čisto samoumevno).

Zagotovo bi se dalo še kaj narediti na tem področju, vendar dokler nimam svojega gospodinjstva, ne morem vsega voditi po svoje.

JJ

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

17. feb 2014 17:28

Jaz ponoči uspem oprati le dva stroja perila, oziroma v vsakem stroju eno žehto, saj se ne zbujam ponoči, da bi dajala novo rundo prat. Res pa je, da ponoči perem na višjih stopinjah, recimo v obeh strojih na 60 stopinj, ali vsake toliko kuhinjske krpe na 90.

Da pa ne bi kurili hodnika in kopalnic, se pri nas ne bi obneslo. Ni ga čez toplo kopalnico.

Je pa moja spalnica bolj hladna kot ne, ker v taki raje spim, je dovolj topla že od tega, da so vrata vedno odprta in gre iz predsobe dovolj toplote tudi v spalnico. Mož pa ima v spalnici raje toplo, zato je njegova nekoliko bolj ogrevana.

Mi le v kuhinji nekoliko manj ogrevamo, se zjutraj nekoliko pozna, a ko smo čez vikend doma se hitro ogreje.

Nimamo pa vročine, med 20 in 22 stopinjami nam je dovolj, medtem ko tašča v svojem delu hiše "nažge" tudi do 25. Njo pač vedno zebe in še pri 25 stopinjah ima pod hlačami še volnen triko oblečen.

 

 

 

mamamia

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

17. feb 2014 18:13

Ločeni spalnici?



Commis débarrasseur

Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 17. 2014 18:22

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

17. feb 2014 18:47

Vse štima, kuhinja je skupna.

Sonja

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

17. feb 2014 19:04

mamamia je napisal/a:

Jaz ponoči uspem oprati le dva stroja perila, oziroma v vsakem stroju eno žehto, saj se ne zbujam ponoči, da bi dajala novo rundo prat. Res pa je, da ponoči perem na višjih stopinjah, recimo v obeh strojih na 60 stopinj, ali vsake toliko kuhinjske krpe na 90.

Da pa ne bi kurili hodnika in kopalnic, se pri nas ne bi obneslo. Ni ga čez toplo kopalnico.

Je pa moja spalnica bolj hladna kot ne, ker v taki raje spim, je dovolj topla že od tega, da so vrata vedno odprta in gre iz predsobe dovolj toplote tudi v spalnico. Mož pa ima v spalnici raje toplo, zato je njegova nekoliko bolj ogrevana.

Mi le v kuhinji nekoliko manj ogrevamo, se zjutraj nekoliko pozna, a ko smo čez vikend doma se hitro ogreje.

Nimamo pa vročine, med 20 in 22 stopinjami nam je dovolj, medtem ko tašča v svojem delu hiše "nažge" tudi do 25. Njo pač vedno zebe in še pri 25 stopinjah ima pod hlačami še volnen triko oblečen.

 



mamamia

 

Jaz samo 1 rundo operem ponoči, pa ne zato, ker ponoči ne vstajam, ampak vsaj zdaj, pozimi, ne uspem toliko posušit, tako da perilo sušim ponavadi 2 dni. Poleti se nam pa tudi ne nabere toliko, da pranje 1x na dan (oz. na noč) ne bi bilo dovolj. Drugače pa so še vedno vikendi.

V kopalnici imamo električni panel, čez dan je termostat naravnan na 22 stopinj, zjutraj in zvečer pa na 24 (ki jih ob nizkih zunanjih temperaturah niti ne doseže, zato po potrebi uporabljamo še radiator). Nimamo pa nobene potrebe, da bi bilo v kopanici cel dan 25 stopinj, saj se pretežno zadržujemo v drugih prostorih. Prav tako smo se z lahkoto navadili, da je WC mrzel, vsaj ni dolge vrste .

JJ

majaos  

član od: 14.5.2012

sporočila: 510

17. feb 2014 19:04

limnol je napisal/a:

Vse štima, kuhinja je skupna.



Sonja

majaos

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

17. feb 2014 19:08

Kaj mislite, kdo pri mamamii žvižga? 

 

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti