Peka muffinsov

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. nov 2002 8:51

Ojla, skodelico si lahko izbereš sama in potem pač tisto uporabljaš, drugače pa obstajajo točne pretvorbe iz skodelic in žlic v grame. Če želiš, ti jih lahko pošljem. Po pravici povedano, meni je s skodelicami lažje kot pa z našimi grami. Navadno vzamem kar jogurtov lonček, imam pa tudi tiste ta prave. LP Loni

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

11. nov 2002 21:15

1 skodelica je 240 ml.

pincom  

član od: 8.4.2002

sporočila: 8

11. nov 2002 22:46

Že nekaj časa nazaj je Nahoku objavila na forumu odličen recept "Jordan Marsh Blueberry Muffins". Dobri so tako vroči kot mrzli. Poskusite ne bo vam žal. IrenaT

sasaz  

član od: 4.10.2001

sporočila: 85

12. nov 2002 19:44

Ja še jaz sporočam svoje izkušnje s pekačem in modelčki: -moje pravilo je, da se NE kupuje pekača Kaiser, ker je to taflon, na katerega se prime vse, kar se ne sme. Sama kupujem samo Zenker ali Tescoma pekače, ker Tefal ne ponuja takih stvari -glede modelčkov: kvalitetni za peko so modelčki od Pap Star-ja, rozasti z belimi črticami, nikakor pa niso dobri tisti pisani od Dr. Oetkerja. Pri papirčkih je tako, da morajo biti rahlo povoščeni, poleg tega pa je tudi od testa odvisno to, ali se bodo prijeli na krožničke ali ne. Za začetnike pa priporočam knjižico Mafini in Kukiji od gospoda Hvastje, tistega slaščičarja, ki prodaja kolačke v trgovinah. Upam, da sem komu pomagala... LP, Saša

neznan uporabnik

13. nov 2002 8:59

Sama pečem muffine samo v papirnatih modelčkih s premerom cca 5 cm (kupila sem jih v prodajalni s slaščičarskim materialom v Črnučah) in se nič ne razlezejo. Tole pa je recept: BOROVNIČEVI MUFFINI 150 - 200 g borovnic (najbolje, da so zamrznjene) 2 žlici moke 200 g moke 1 rahlo zvrhana žlička pecilnega praška ščep soli 80 g staljenega masla ali margarine 220 g sladkorja 1 vanilin sladkor 2 jajci 110 g mleka staljeno maslo za modelčke Približno 17 papirnatih modelčkov premaži s staljenim maslom (najlažje gre s čopičem). Razporedi jih po pekaču. Jajca razžvrkljaj, dodaj ostale sestavine in dobro premešaj. Zamrznjene borovnice zmešaj z 2 žlicama moke in jih na koncu previdno vmešaj v testo. Testo nadevaj v modelčke (eno zvrhano žlico v vsakega). Peci 20 minut pri 200C (v ventilatorski pečici pri 180C). Nekoliko ohlajene potresi s sladkorjem v prahu. keja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti