Roze

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

tema odprta - 8. feb 2006 20:34 | ogledi: 1.675 | odgovori: 4

Zanima me, če mi lahko kdo svetuje katere roze so najbolj primerne recimo za na mizo v kuhinji ..imam namrec stekleno mizo in se gor bozicno zvezdo, ki pa ni vec tako lepa kot je bila...rada bi dala se katero drugo pa ne vem katera bi pasala da bi uspevala. zanima me prav tako za rozice ki ne rabijo veliko svetlobe.

Hvala ze naprej za odgovore.

Visage

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. feb 2006 20:58

Kupi kalanhojo, ki dolgo zdrži, tudi na toplem. Vendasr pazi, da jo boš ZELO zmerno zalivala. Rastlina ima debele, mesnate liste in je prilagojena sušnim razmeram. Ko bo odcvetela, jo obreži (to lahko narediš tudi z božično zvezdo, pa ne ustraši se, ker bo iztekalbel mleček, ignoriraj ga) in daj na svetlo polico, ko ne bo več pozebe, sredi maja, pa lahko ven, če imaš to možnost. Rastlina bo najverjetneje spet zacvetela. Meni v službi cvetijo tri, ena celo kar v vodi, ker se je enkrat odlomil en poganjek in je pristala tam. Rastline cveto belo, rumeno, roza v raznih odtenkih ali rdeče. Dobijo se z enojnimi in polnjenimi cvetovi in vsaj v 3 različnih velikostih v praktično vsaki trgovini, ki prodaja kaj rož. Tudi na Petrolu,.... Da boš vedela, kaj iskati, če je ne poznaš. http://www.za-dom.com/biljke11.php http://www.okstate.edu/ag/asnr/hortla/needham/extens Ker imaš najbrž topel prostor, ti odsvetujem trobentice, ki jih je zdaj že polno naokoli, ker ne zdržijo prav dolgo, še posebej, če je zraven še premalo svetlobe. To so zunanje rastline. rimljanka

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

10. feb 2006 20:27

Na mizo lahko daš tudi kakšno manjšo zeleno rastlino napr. drobnolistni ficus ali kaj podobnega, samo naj bodo rastline bolj zeleno listne in ne pisane, ker takšne rabijo več svetlobe. Dobi pa se tudi v manših velikostih kakšna Zamija, ki je malo novejša rastlina, lahko pa je v manj svetlem skoraj temnem prostoru in lepo uspeva. Je že res, da se dobijo lončnice tudi na Petrolu in v drugih ne specializiranih trgovinah, ampak POZOR!!!, tam jih nikoli ne zavijejo v papir( vsaj kolikor sem jaz videla, ko so iz T... nosili orhideje pri - 10 stop. ) in to vsekakor ni primerno za rastline, da jih tako nosiš sploh v zimskem času. Pa še svetovati ti ravno ne znajo, zato raje zavij v kakšno bolje založeno cvetličarno. LP Rmeli

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

11. feb 2006 8:56

Sem ljubiteljica kaktusov, ki so na splošno zelo hvaležne rožice. Med tako široko ponudbo (veliki, mali, cvetoči, cepljeni (spodaj zeleni del, zgoraj npr. rumeni, temno vijoličasti,...)) boš gotovo našla kaj zase. LP Lipa

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

11. feb 2006 11:39

Jaz imam v kuhinji kalanhojo, poprovko, božično zvezdo in kamelijo. Vse ki sem jih naštela mi zelo lepo uspevajo in ni nobenih problemov. Poprovko in kalanhojo imam celo nad radiatorjem - kar malo katera roža zdrži nad toploto!! Pa še to, če je okno na južni strani, potem je lahko na okenski polici tudi sobni hibiskus - cveti celo leto z boooožanskimi cvetovi!!! LP gordana Sporočilo je spremenil(a) gordana dne 11. feb 2006 11:40:37

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti