Poročno pecivo

sweets  

član od: 16.8.2008

sporočila: 796

28. avg 2009 18:26

Hema, saj slane rogljičke lahko zamrzneš in jih tisti dan samo odtajaš pridejo enako dobri. Pa empanade si lahko prej narediš in jih tisti dan samo spečeš,to ti bi vzelo le 20 minut. Tudi razne palčke iz lisnatega testa si prej pripravi in zamrzni, potem pa le v pečico, če imaš seveda čas. sweets

ursulinka  

član od: 12.6.2008

sporočila: 92

28. avg 2009 20:23

po mojih izkušnjah palčke iz listnatega testa ne zdržijo dolgo. vedno ko sem jih pekla so bile najboljše čisto sveže, še tople, vredu za pojest so ostale še isti dan, naslednji pa nikakor. mogoče sem delala kaj narobe? hranim pa jih vedno v zaprti plastični posodi.. se pa strinjam da je to odličen prigrizek, pa tudi veliko variacij dopuščajo. ursulinka

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

28. avg 2009 22:23

Hvala. Kakešne izkušnje pa imate z tem testom: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6253 Če bi to naredila dan prej, ali bi počalkalo pokrito v posodi. Se opravičujem ker sem sitna samo nebi rada dala na mizo nekaj kar je bilo dobro ko je bilo pečeno, naslednji dan pa... Za probo sem delala iz listnatega testa( mercator) kvadratke pomazane z jajcem in sezamom, bili so super takoj naslednji dan so pa razpadli po plasteh, pa tudi okus ni bil več tako dober. Palčke sem pa pomazala z jajcem in jih posula z makom in nato zavila v spiralo so ostale boljše samo jih nisem hranila v pokriti posodi in so tudi postale bolj mehke. hema

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

28. avg 2009 22:46

Nevem ravno kakšne želiš narediti, ampak teli so zdržali dolgo in jim ni nič manjkalo. http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=9871 Nafilala sem jih polovico z lešnikovim nadevom polovico pa kot pico. Verjetno bi lahko probala še s čim drugim. Mi smo jih vzeli s sabo na morje pa so bili kakšne dva dni na toplem in čisto v redu, nekaj lešnikovih je bilo potem še par dni v hladilniku in tudi tisti so bili čisto ok za pojesti. Je bila pa vsem bolj všeč pica varianta. *Alisha*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti