Poročno pecivo

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

tema odprta - 5. feb 2006 18:15 | ogledi: 18.902 | odgovori: 44

Lep pozdrav. Mene pa zanima kakšne vrste peciva vse spečete za poroko, ker namreč še nisem bila na nobeni poroki in nimam nobene predstave o tem , zdaj pa moram speči pecivo za bratovo poroko.

poleg tega me zanima tudi to, kako okrasite pladnje, kamor nadevate pecivo, kako ga nadevate, če mogoče kdo kakšne slike bi bila zelo vesela, če bi mi jih lahko posredovoal.

že naprej hvala vsem za vaše ingormacije!!!

brkn83

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

5. feb 2006 21:41

Imela sem v mislih ravno prejšnji link. Če boš malo vztrajna in pregledala bazo s sladicami, ti idej prav gotovo ne bo zmanjkalo, prej časa in denarja. Veliko uspeha pri peki! VERONIKA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. feb 2006 9:34

gre tudi za to, koliko ljudi bo na poroki, pa koliko časa še imaš, ali želiš tudi kaj čisto posebnega med pecivom, ali boste delali razen drobnega peciva tudi potice in kolače, i se režejo po peki. Ti bom na zsebno pošto poslala nekaj predlogov. Mamamia mamamia

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

6. feb 2006 14:10

Poleg tega kar je napisala mamamia je odvisen tudi čas v katerem se poroči. Za naju in svakinjo nismo pekli peciv s čokoladnim prelivom, ampak bolj piškote, potico, ... lp, marelica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

6. feb 2006 14:34

Malo pobrskaj po prejšnjih temah, tolikokrat smo že govorili o tej temi. Zastavi si vprašanja: koliko ljudi bo, seveda, če jih bo veliko, peko ne moreš sama izpeljati; kdaj bo poroka - kakšen letni čas bo (vročina); kaj bi želela - drobno pecivo, potice, kremno... Vse to daj na papir, šele potem se loti zbiranja receptov, ki jih isto skopiraj ali prepiši. Šele za tem sledi nabava materiala, ki ga boš potrebovala. Ne pozabi na pladnje in krožnike ter način kako boš pecivo transportirala do mesta dogodka. Pozdravček!

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

6. feb 2006 15:19

Bila na eni poroki, kjer smo poleg konfetov dobili še kar veliko škatlo različnega peciva za domov, zato je res pomembno, da imaš število povabljenih. Peka peciva za poroko je zelo zahtevna naloga in zahteva kar nekaj spretnosti in natančen načrt. Jaz že ne bi bila zato - še pri piškotih iz strojčka imam probleme Lumpica

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

6. feb 2006 21:45

Mamamia tukaj ti pošiljam svoj mail ,na katerega mi lahko posreduješ svoje predloge moj mail: viktor.cepelnik@amis.net ja do poroke je še kar nekaj časa, bo konec aprila, povabljenih bo a okrog 70 ljudi, tk da me tudi zanima kakšne količine peciva je potrebno imeti. za odgovore ževnaprej hvala brkn83

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. feb 2006 21:50

Bom ti poslala, pa še slikice zraven, da boš videla, kako je posamezno pecivo videt. Ali pa vsaj za idejo. Nekaj sem že izbrskala, pa se jutri in v sredo lotim dela. Mamamia mamamia

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

6. feb 2006 22:00

hvala ti še enkrat. Komaj čakam, da vidim tvoje recepte in slike brkn83

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

7. feb 2006 9:28

Za poroko je najlepše čimbolj barvasto pecivo,ki ga lepo zložiš na pladnje,saj večkrat jemo z očmi,kot z usti.Jaz sem za poroko spekla:breskve,orehe,češnje,lubenice,razne kroglice,veliko vrst piškotov,limonina pita,madžarica,medena pita,rafaelo pecivo-vse to se lepo reže na koščke,mignon pecivo,lendavske rezine,ruske kape,potice-orehova,lešnikova,kokosova,čokoladna.Če imaš poroko v aprilu se boš morala kar kmalu odločit kako in kaj,saj zadnje dni res ni časa za vse.Najboljše je da določiš kaj boš pekla in potem enkrat narediš poizkusno iz polovičnih količin.Jaz sem potem to dala v plastične škatle za pecivo,da sem videla koliko tega gre v eno škatlo. Uspešno peko ti želim. jesen

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti