Laserska korekcija vida

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

6. feb 2006 8:26

Jasna, uporabljam mesečne mehke leče.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. feb 2006 8:26

Kar se tiče make upa in leč: pri meni so se problemi s pekočimi očmi, občutek peska v očeh in podobno prenehali, ko sem začela uporabljati kozmetiko Eye care (Contapfarm, Francija). Kozmetiko sem kupila pri optiku in je edina, po kateri nimam težav z očmi (probleme sem imela pri lečah in očalah), maskara, svinčnik, senčilo. Na žalost moj optik tega več ne prodaja, ker je bilo kar drago in se mu zaloga ni rentabilno obračala. Katero kozmetiko pa uporabljate ve, ki nosite leče? Jaz sem poiskusila že vse mogoče za občutljive oči, Isadora, Oriflame, pa mi ne odgovarja. Prijazen pozdrav Ognjic

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

6. feb 2006 9:58

kristina je napisal/a:
haj Tudi mene zanima nekaj nasvetov. Imam hčerko staro 17 let ki nosi očala že osem let.Enkrat letno hodiva na pregled.Skoraj vsakič se ji vid poslabša tako da ima sedaj že -6 Zanima me koliko časa se ji lahko še slabša? Rada bi imela leče pa me zanima kako naj ugotovi katere ji bodo pasale,saj to vendar ni tako poceni da bi sprobal vse. Tudi o operaciji sva se pogovarjali samo nevem če je to pri tako visoki dioptriji učinkovito. Vem pa da operacija pride na vrsto kasneje oziroma ko se neha razvijati,rasti in vsaj nekaj let mora imeti enako dioptrijo. Tisti ki imate več izkušenj bi vas prosila za kakršnekoli nasvete in se vam že vnaprej zahvaljujem. LP
Pri nas so optiki podjetni in vse zaračunajo (še pregled in prvi par leč), zato jaz leče kljub temu, da je ponudba sedaj pri nas široka, še vedno kupujem v Italiji. Že 12 let sem zvesta eni in isti optiki in vedno kupujem tam. V nasprotju s slovenskimi optikami mi brez problema vsakokrat opravijo še pregled vida in izmerijo dioptrijo, da smo vedno ziher. Tam vedno dobim prvi-testni par lečk zastonj. In to vsakokrat, tudi ko menjam dioptrijo, da vidimo, ali bodo nove lečke uredu. Očala še vedno kupujem pri nas iz enega samega razloga - da lahko uveljavljam delno povračilo, ki mi pripada na ZZZS. Drugače pa sem po vseh teh letih in preizkušanju v različnih optikah po Sloveniji še vedno mnenja, da so polni sami sebe in da grem raje k tujcem. Pri nas pa... mali zasebniki ali pa velike verige... vsi so isti. tjas

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. feb 2006 10:33

Pri nas v KK je v znani optiki z res dolgoletno tradicijo pregled zastonj, tako za leče, kot tudi za očala, pa ne glede na to, kje potem to kupiš, zato se res ni strinjam s posploševanjem in metanjem vseh v isti koš. Očala nosim že 35 let, leče pa 20 let in nimam res nobenih pripomb. Ko kupim tekočino za leče, mi skoraj vedno dajo še eno majhno, potovalno, za "gešenk", ko sem strgala leče, so mi ravno tako dali nekaj parov dnevnih leč zastonj, da sem jih imela do takrat, ko so dobili moje nove (letne, mehke). Morda so v večjih mestih ti ljudje res bolj požrešni, kot pri nas na vasi... Ognjic

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

6. feb 2006 10:44

Tisti, ki nosite leče: mene zanima, če jih uporabljate tudi v vodi. Npr. na morju, v toplicah... Brez očal sem skoraj slepa, z očali pa v vodi čudno zgledam. Atina

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. feb 2006 10:53

Atina je napisal/a:
Tisti, ki nosite leče: mene zanima, če jih uporabljate tudi v vodi. Npr. na morju, v toplicah... Brez očal sem skoraj slepa, z očali pa v vodi čudno zgledam. Atina
V morje grem z lečami in vsi moji bližnji vedo, da me ne smejo tunkati. Sicer pa kdaj tudi malo pod vodo zlezem, le pazim, da nimam takrat oči odprtih, da mi leče ne odplavajo. Tudi jaz sem brez leč oz. očal čisto "čorava". Ognjic

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

6. feb 2006 11:39

Atina je napisal/a:
Tisti, ki nosite leče: mene zanima, če jih uporabljate tudi v vodi. Npr. na morju, v toplicah... Brez očal sem skoraj slepa, z očali pa v vodi čudno zgledam. Atina
Jaz grem z lečami mirno v vodo, tudi tunkam se, plavam pod vodo, le gledaš ne smeš pod vodo (razen če si nabaviš profi plavalna očala). tjas

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

6. feb 2006 13:17

Ali se leče tudi dobijo na recept namesto očal? Hvala vsem ki ste napisali svoja mnenja vendar me pa vseeno še zanima če tisti ki imate leče bolj visoko ali nižjo dioptrijo. Sporočilo je spremenil(a) kristina dne 06. feb 2006 13:17:56

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

6. feb 2006 13:26

kristina je napisal/a:
Ali se leče tudi dobijo na recept namesto očal? Hvala vsem ki ste napisali svoja mnenja vendar me pa vseeno še zanima če tisti ki imate leče bolj visoko ali nižjo dioptrijo. Sporočilo je spremenil(a) kristina dne 06. feb 2006 13:17:56
Ne vem dobro, kaj misliš z visoko ali nižjo dioptrijo.... jaz imam dioptrijo okoli -7 in okoli 2 astigmatizma in kolikor vem, je to moje še vedno nizka slabovidnost. Za visoke slabovidnosti pa mislim, da se mehke leče ne dobijo, temveč samo poltrde oz. trde. Glede recepta ZZZS pa je odgovor ne. Leče si mora(mo) plačati sami. tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 06. feb 2006 13:40:18

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

6. feb 2006 13:37

Dopolnjujem svojo prejšnjo trditev : (vzeto iz: Pravila obveznega zdravstvenega zavarovanja Ur. l. RS, št. 79/1994, zadnja spr. in dop.: Ur. l. RS, št. 44/2005) Zavarovana oseba ima pravico do trdih, poltrdih ali mehkih leč pri naslednjih stanjih in boleznih: - stožčasti izboklini roženice (keratokonus); - brezlečnosti enega očesa (monokularna afakija); - razliki v dioptriji med očesoma, ki presega 3 dioptrije (anizometropija); - ametropiji, ki presega 8 dioptrij; - kombinirani brezžariščnosti, če kombinacija (vsota) ametropije in astigmatizma presega 8,0 dioptrij; - iregularnem astigmatizmu; - obojestranski afakiji; - psevdofakiji. Pa za nas pride mogoče prav še sledeče (vzeto iz istega vira): Pravica pripomočkov za vid (78. čl. do 84. čl.) • Zavarovana oseba ima pravico do: 􀂾 očal s korekcijskimi stekli za izboljšanje vida zaradi nepravilnega lomljenja žarkov (ametropije), zaradi starovidnosti (presbiopije) pri starosti nad 63 let; 8 pri starosti nad 63 let; 􀂾 očal z mlečnimi stekli pri dvojnem videnju (diplopiji) in pri enostranski brezlečnosti v primeru večje razlike v dvojnem videnju med obema očesoma (monokularni afakiji in v primeru anizometropije); 􀂾 specialnega sistema leč (teleskopska očala) pri visoki stopnji slabovidnosti, pri kateri ostrine vida ni mogoče izboljšati z navadnimi stekli za korekcijo in je s takimi očali (sistemom leč) mogoče doseči porabno ostrino vida; 􀂾 očal s stanjšanimi (lentikularnimi) stekli pri ametropiji 8,0 in več dioptrij; 􀂾 očal z mnogožariščnimi (multifokalnimi) stekli za korekcijo brezlečnosti (afakije) pri otrocih do 15. leta starosti. • Zavarovana oseba ima pravico do temnih očal: 􀂾 brez dioptrije pri: - spačenosti zunanjih delov očesa oziroma vek (entropija, ektropija večje stopnje, večje motnjave roženice); - pri kroničnih očesnih boleznih s fotofobijo (kronični blefarokonjunktivitis, keratitis, iritis, iridociklitis); - skrofuloznem vnetju roženice in veznice (fliktenuloznem keratokonjunktivitisu), po nepretrganem najmanj enomesečnem zdravljenju ali po recidivu te bolezni; - boleznih očesnega ozadja in očesnega živca, vnetju žilnice (horioiditisu), vnetju žilnice in mrežnice (horioretinitisu), vnetju mrežnice (retinitisu), vnetju živca (nevritisu), vnetju živca in mrežnice (nevroretinitisu), atrofiji očesnega živca in odstopu mrežnice ter po zapletih pri operaciji motnine očesne leče (katarakte), zvišanega tlaka v očesu (glavkoma), tujka v zrklu (intrabulbarnega tujka), pri vnetju šarenice (iritisu) in krvavitvi v steklovini (hemoftalmusu), bolezni očesa zaradi motenj žlez z notranjim izločanjem (endokrini oftalmopatiji); 􀂾 2. v dioptrijah, ko je zavarovana oseba upravičena do očal s stekli z dioptrijo in zaradi narave bolezni potrebuje tudi temna očala; 􀂾 3. s stranskimi ščitniki oziroma okluzijo pri odstopu mrežnice, krvavitvi v steklovino in pri spomladanskem katarju; 􀂾 4. s temnimi stekli pri slepoti. • Zavarovana oseba ima pravico do trdih, poltrdih ali mehkih leč pri naslednjih stanjih in boleznih: - stožčasti izboklini roženice (keratokonus); - brezlečnosti enega očesa (monokularna afakija); - razliki v dioptriji med očesoma, ki presega 3 dioptrije (anizometropija); - ametropiji, ki presega 8 dioptrij; - kombinirani brezžariščnosti, če kombinacija (vsota) ametropije in astigmatizma presega 8,0 dioptrij; - iregularnem astigmatizmu; - obojestranski afakiji; - psevdofakiji. • Zavarovane osebe z ametropijo 5 in več dioptrij, otroci do 7. leta starosti z 1 in več dioptrij ter otroci, starejši od 7 let, s 3 in več dioptrijami, imajo pravico do očal z organskimi stekli (plastika). • Zavarovana oseba ima pravico do povečevalnega stekla oziroma lupe, če ni mogoče doseči izboljšanja vida z drugimi očesnimi pripomočki. • Zavarovana oseba ima pravico do: - prizmatičnih stekel v primeru heterotrofij; - terapevtskih prizem pri osebah, zdravljenih zaradi škiljenja (strabizma) ali dvojnega vida (diplopije). • Zavarovana oseba ima pravico do: - polne očesne proteze, če nima zrkel; - delne, luskinaste proteze, ko ni potrebna enukleacija; - orbitalne proteze, ko je poleg atrofije očesnega zrkla skažen tudi zunanji del očesa ali po exenteraciji; • Zavarovana oseba ima pravico do: 􀂾 brajevega pisalnega stroja, če gre za slepo ali slabovidno osebo, ki obvlada brajevo pisavo; 􀂾 kasetofona, če gre za slepo ali slabovidno osebo s preostankom vida 20 odstotkov (v = 0,2) ali manj. Trajnostna doba pripomočkov (114. čl. do 123. čl.) • Trajnostne dobe znašajo najmanj: 􀂾 očala: 2 leti - pri otrocih do 15. leta starosti in pri odraslih z ametropijo 10 in več ali izgubo vida 90% in več: 1 leto 􀂾 kontaktne leče: 2 leti - pri otrocih do 15. leta starosti in pri odraslih z ametropijo 10 in več ali izgubo vida 90% in več: 1 leto 􀂾 očesne proteze - iz stekla: 1 leto - iz akrilata: 5 let 􀂾 povečevalno steklo (lupa): 3 leta. 􀂾 bela palica za slepe:: 1 leto 􀂾 ultrazvočna palica: 3 leta 􀂾 kasetofon: 10 let 􀂾 brajev pisalni stroj: enkratna pravica Lep sončen dan vsem tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti