Testo za štrudel

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

28. sep 2010 9:18

Na polovici pečenja zavitek premažem z rezino masla. Ko je pečen in pekač dam iz pečice, ga prav tako premažem z rezino masla ter pokrijem s kuhinjsko krpo.

Pozdravček!

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

28. sep 2010 9:26

Hvala dragička, ko ga daš v pečico pa  nič?

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

28. sep 2010 9:32

Takoj NE, ker je hladen..., ko se pa zavitek začne pečt in je vroč, se lepo maže, ker se maslo sproti topi.

 

Pozdravček!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. sep 2010 10:33

Lahko pa na začetku, pred pečenjem premažeš s stopljenim maslom ali mešanico masla in malo mleka. Običajno postopek ponovim na koncu (ali malo pred koncem) pečenja.

rimljanka

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

28. sep 2010 11:50

Hvala obema, danes ponovim vajo.

 

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 469

28. sep 2010 13:24

Jaz ga pred peko namažem s kislo smetano. Skorjica ni nikoli trda.

Lep pozdrav.

gobica1402

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

28. sep 2010 13:28

Tudi jaz ga premažem s kislo smetano pred peko. lp Majdina

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. sep 2010 14:58

Pred pečenjem ga premažem s stopljenim maslom, testo pa zadnjih nekja let naredim s pomočjo namiznega mešalnika. Gnete se 10 minut in potem ga razvlečem skoraj do sosede. Je pa res, kar je napisala teta torta, biti mora zelo mehko.

Vanja

tasyka 2  

član od: 7.11.2009

sporočila: 56

29. sep 2010 16:13

teta torta je napisal/a:
Moj recept je: 300 g moke 2 žlici olja 2 dl mlačne vode, v kateri raztopim 1 žličko soli Moko presejem na desko, v kupček naredim vdolbino, vanjo dam olje, nato začnem prilivati slano vodo in mešati s širokim nožem. Nato začnem testo obdelovati z rokami, najprej s prsti in nato s celo dlanjo. Če se le preveč lepi, dodam še malo moke. Testo gnetem in ga večkrat vržem ob mizo (spominjam se, kako se nam je kot otrokom dobro zdelo, ko je babica rekla, da je treba testo "natepsti). Ko je gladko in dobro pregneteno, ga položim na krožnik, premazan z oljem. Tudi testo premažem z oljem. V kozici, ki je dovolj velika, da prekrije krožnik, zavrem vodo, jo odlijem in kozico poveznem na krožnik, da testo počiva na toplem in vlažnem. Testo naj počiva vsaj 1/2 ure (v tem času naredim nadev). Če je bilo dovolj mehko, se bo med počivanjem kar malo "razlezlo". Nato mizo prekrijem z debelim prtom, ki ga imam za štrudle in potice, in ga pomokam. Testo malo pomokam in razvaljam na deski, ga premažem z oljem in ga nato začnem vleči na mizi. Največkrat se mi vleče lepo (probleme imam samo takrat, kadar sem zamesila pretrdo testo), kakšna luknja pa tudi ni nič hudega. Z gornjo količino testa prekrijem skoraj celo mizo (1 m x 2 m). Testo je res tenko, da bi lahko skozenj bral časopis (kot zahteva dunajska kuhinja). Debele robove testa obrežem in zavržem (če se mi ljubi, naredim štrudelček za na juho). Polovico testa premažem z raztopljenim maslom, po drugi polovici namažem ali potresem nadev. S pomočjo prta štrudel zvijem (seveda začnem zvijati pri delu z nadevom) in razrežem na primerne kose glede na velikost pekača. Po vrhu pomažem z vodo in pečem pri 180 stopinjah 3/4 do 1 ure. Tisti del testa, ki je bil samo premazan z maslom, se nekako "lista" kot listnato testo in je krhek kot pri dobrih kremšnitah. teta torta
Draga teta torta,res hvala ti za tole razlago,testo je fenomenalno.Sem mislila,da jaz dobrega delam,ko sem pa tega naredila,je moj nula proti temu .Res hvala,hvala,hvala... tasyka 2

mojcarela  

član od: 6.11.2012

sporočila: 10

19. sep 2014 19:07

Hvala teta torta končno je tud men uspelo! Jeeee 

mojcarela

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti