Prt s teflonsko prevleko...

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

tema odprta - 19. jan 2006 17:44 | ogledi: 4.397 | odgovori: 3

... na koliko stopinj ga perete?

Imam dva, belega in modrega. Seveda sem etiketi vrgla proč , tako da ne vem. Se mi dozdeva, da belega lahko celo kuham, ne bi pa rada na blef...

Prosim, pomagajte!!!

Hvala!

Atina

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

19. jan 2006 17:58

Atina, jaz imam takega s s teflonskim premazom, na izgled se mu ne vidi, da bi bil kakorkoli obdelan, je pa bele barve in izgleda kot damast. Perem ga na 40 st.C, ker za kakšno višjo temperaturo ni potrebe. Vsaj moj je tak, da ga v bistvu niti ne bi bilo treba prati, ker se vse lepo pobriše, pa ga vseeno na par mesecev malo "osvežim". Sem pa blago kupila in ga sama obrobila. LP

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

19. jan 2006 18:29

Kakšni pa so ti prti, kje se kupijo in kakšna je približna cena? Navadni prti so pri nas samo za praznike, ker bi jih drugače kar naprej menjavala, plastični oz plastificirani mi pa grozno izgledajo (to bi dala kvečjemu na vrtno mizo). Trenutno imam samo stekleno ploščo na mizi, kar mi v bistvu usteza, ampak včasih prav pogrešam lep prt, čisto zaradi občutka domačnosti... Lp, Tina

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

19. jan 2006 18:49

Ti prti zgledajo kot platneni (v bistvu so platneni), a imajo še t. i. teflonsko prevleko, zato jih enostavno pobrišeš. Kupila sem jih v eni trgovini v BTC, hali A (ne spomnim se imena), za mizo, dolžine 180 cm, sem dala mislim da okoli 5000 SIT (pred dvema letoma, zato se ne spomnim, mogoče je bilo več ali manj...). Ta je bil že zarobljen, mama ga je pa kupila na metre v eni trgovini tipa Merkur, ti so pa bistveno cenejši, so pa tudi precej tanjši. Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti