Listnato testo

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

tema odprta - 16. jan 2006 7:41 | ogledi: 9.095 | odgovori: 26

Včeraj sem iz kupljenega listnatega testa od Tuša (že razvaljano in narezano na liste) naredila jabolčni štrudelj. Testo je bilo čudno že ko sem ga razvila. Pekla sem ga 30 minut pa je komaj dobil kaj barve. Nato pa ima okus kot čigumi. A ima katera izkušnje s tem testom? Sama sicer ne kupujem ponavadi že narejenega testa, kupila sem ga samo približno 2-3x in še tega od Hocusa ali Pečjaka. Ta od Tuša pa me je čisto razočaral. Vse skupaj vredno eno figo. Kakšne izkušnje imate ve?

LP!

Ana

breda  

član od: 28.7.2003

sporočila: 113

16. jan 2006 8:09

Jaz imam nasploh s tuševimi izdelki slabe izkušnje. Npr. grah v konzervi: nekaj je razkuhanega, nekaj trdega kot kamen okus pa........ breda

tinka  

član od: 19.4.2004

sporočila: 116

16. jan 2006 8:29

Pred kratkim sem ga uporabila. Ko sem ga razvila, mi je bilo na pogled kar všeč, le bolj ga je bilo potrebno navlažiti oz. premazati s smetano in delno z maščobo. Poleg tega ni bilo po pregibih pretrgano kot marsikatero drugo. Pečeno je bilo res malo bolj žilavo, a mi je bilo na koncu kar všeč. Veliko je odvisno tudi od okusa oz. na kaj je posameznik navajen. Lp

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

16. jan 2006 11:49

Podobno testo sem kupila pri Euro Spinu. Zelo dobro po okusu in primerno tanko zvaljano, tako da ga lahko takoj uporabite. V paketu pa ga ni ravno veliko - morda za en majhen pekač. Nimam pripomb. Sweetie

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

16. jan 2006 13:01

Jaz osebno tuševi blagovni znamki ne zaupam preveč. Kot je že Breda rekla, pri grahu sem opazila isto, fižol kar plava v vodi in je tudi različne trdote, velikokrat pa že razpada, olje je bolj "vodeno", detergent za pomivat posodo, naredi tako peno, da komaj najdeš posodo, pa ne brizgnem veliko v vodo. Še najbolj me pa jezi, ko napovejo kakšno akcijo, potem pa tega izdelka ne dobiš. Primer je bil nekaj časa nazaj, ko so propagirali Pečjakove vanilijeve blazinice, pa se jih ni dobilo. V kraju imamo celo dve trgovini, ena od njih je celo zelo veliko. Ni vse v tem, da je poceni. Včasih je ceneje, če kupiš kakšno malo dražjo stvar. Seveda pa zopet ne moreš vzeti vse za slabo. Določene stvari se splačajo, ampak navadno to ni njihova blagovna znamka, pač pa določeni izdelki v akciji, tako kot povsod. Gobica

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

16. jan 2006 13:56

Jaz sem prejšnji teden kupila vlečeno testo od Merkatorja. Za bruhat. Nobene barve, brez okusa, pretanek... Do sedaj sem kupovala testo od Pečjaka in je bil vedno dober. MissLady

miia  

član od: 21.12.2005

sporočila: 791

16. jan 2006 16:25

Najboljše listnato testo je od,Pečjaka ali pa od Merkatorja, pa naj reče kdor kar hoče. Večkrat uporabljam za raznovrstne zavitke, pa se mi še ni ponesrečilo. Zato jih imam najraje. miia

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

16. jan 2006 17:09

Iz dosedanjih prispevkov mi ni čisto jasno, ali govorite o listnatem testu (= tisto, ki se visoko dvigne, za kremšnite, seveda pa lahko naredimo tudi štrudel iz listnatega testa, da ne omenjam slanega peciva) ali o vlečenem testu (= testo za štrudel, gibanico, burek, pitulice itd.). Listnatega testa res nikoli ne delam sama, največkrat ga uporabljam za slano pecivo (razvaljam na pekaču, premažem z jajcem, razrežem, na vsak košček olupljen mandelj), pa za kakšne žepke, pa tudi kdaj za kremšnite. Daleč najrajši imam Pečjakovo listnato testo, dobro mnenje sem imela tudi o Ledovem, pa se mi zadnjič ni lepo dvignilo (mogoče je tudi že malo ostarelo v zamrzovalniku!). Vem, da prodajajo tudi razvaljano listnato testo, vendar ga še nisem uporabila. Namesto listnatega uporabim včasih tudi testo iz skute (ista količina moke, skute in masla). Vlečeno testo za štrudel skoraj vedno naredim sama, jabolčni ali češnjev štrudel iz kupljenega testa mi ni tako všeč. Vedno pa kupim testo npr. za prekmursko gibanico, največkrat "kore" v pokriti tržnici v Ljubljani, včasih pa tudi kar v najbližjem Merkatorju za kakšen slan štrudel. Kupljeno testo pač ni isto kot doma narejeno, v plasteh (kot pri gibanici) me sploh ne moti, če pa gre za zvit študel, skorjica ni "ta prava". Imamo pač vsak(a) svoj okus. teta torta

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

16. jan 2006 17:47

Hvala za vse vaše izkušnje. Je verjetno še res najbolje, da stvari primeš v svoje roke in testo narediš sam, tako kot pravi Teta torta. No, ampak vsaka šola nekaj stane. LP! Ana

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

16. jan 2006 18:53

Velikokrat sem že poskusila narediti doma vlečeno testo, ampak mi nikoli ne uspe tako kot bi hotela...če ga razvlečem zelo na tanko, se mi vedno trga, če ga pa razvaljam malo manj na tanko, pa je štrudl preveč suh. Kako pa ve pripravite vlečeno testo? In kako pripravite jabolčni ter skutni nadev? Kaj pa naredite z debelejšim robom, ki ostane po vlečenju testa...ga obrežete? Lp, Katjuška

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

16. jan 2006 19:04

Jaz sem pred časom kupila že razvaljano listnato testo v Hoferju, njihova blagovna znamka in je zelo v redu, ni pa zamrznjen, ampak je v hladilniku. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti