Kefirjeva gobica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. maj 2006 16:50

Mali koščki, ki od gobice radi odpadejo, se prav dobro počutijo (pa ni se bati, da bi pobegnili v odtok umivalnika), če jih damo v mrežico, v kakršni prodajajo po 3 (se mi zdi) pakirane česne. Je tanka, fina, plastična. Na vsaki strani vozel, pa je. Elegantno v mleko, elegantno iz kefirja, preprosto kopanje v vodi (beri: spiranje) - se dobro spere, bombažna se ne bi. Ko sem malo brskala po netu, sem opazila, da podobne reči prodajajo. Ta je pa zastonj (če kupimoi česen in ga uporabimo, seveda). rimljanka

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

22. maj 2006 20:17

Hola, Veri! Jaz imam za lešnik veliko gobico, ki mi v 24 urah naredi odličen kefir. Potem jo sperem in dam nazaj v mleko. Na začetku dam 2 dl mleka, ko pa malo zraste, pridem do nekje 3 dl. Kmalu zatem jo prepolovim.... Bojda je vseeno, kakšno mleko uporabimo. Žal, moja dva nimata toliko "korajže", da bi pila te moje "eksperimente", sama pa sem zelo zadovoljna: moj Malček naredi tako dober kefir, da ga gotovo ne bom nikoli več kupila v trgovini! O kombuši pa samo to: ko sem se (s težavo) pripravila do tega, da jo pokusim, sem najprej pomislila - ojoj, kaj pa če se predoziram!!!! Napitek mi je zeloooo dober! Ko bom zorganizirala primeren prostor, si bom iz kombuše pripravila tudi kis. Pozdravček! Vrana

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

22. maj 2006 20:51

Veri, tiste gobice, ki jih gojim, dam v cca pol dl mleka in jih pustim ene dva dni. Na koncu izgleda že prav neugledno. ) Nato postopek ponovim. Jih imam pa kar na pultu v kuhinji, Ko, dovolj zrasejo pa jih dam v kozarec mleka, pokrijem s prozorno folijo in v hladilnik z njimi. Mleko zamenjam, ko se skisa. Tam čakajo na odjemalce, sicer pa gredo v zamrzovalnik ali pa jih posušim. lp Julija

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

23. maj 2006 12:34

Če kdo hoče kefirjevo gobicoali kristalčke naj mi piše na zp. Pošljem takoj. runo01

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

24. maj 2006 2:13

Veri, tu piše veliko o kombuši : http://www.kombu.de/slovenia.htm http://www.kombu.de/croa-1.htm Precej zanimivega , tudi o kvasovkah,bakterijah, o pripravi kisa, pa še o tem kako jo shranimo za kasneje ( v zaprti plastični ali stekleni posodi z nekaj tekočine kombuše damo na hladno, toda ne v hladilnik) in še kaj piše v knjigi Čaj, čas za zdaj od strani 135 do 165. Aki

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. maj 2006 10:04

Aki, hvala, sem že preštudirala! To knjigo sem že kupila očetu, ki bo tudi prejemnik te kombuče, samo da mi malo zraste, da bom imela eno za rezervo:) Samo oče živi na Primorskem, tako da te knjige še nisem preštudirala... Sem pa predvčerajšnjim videla, da se že dela ena tanka plast kombučice, čeprav začetne tekočine ni bilo 10% celega volumna (sem takoj naredila iz 2l), ker nisem vsega dovolj preštudirala prej Tole na hladnem mi nikoli ni jasno, kaj mislijo - hladilnik ali klet ali kaj?... kefirjeva gobica pa lahko čaka v hladilniku, ne? Mi je že naredila par zametkov, jupi! Veri

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

24. maj 2006 12:40

Hoj Veri in ostali Na hladnem je mišljeno v kleti , v hladilniku prehladno; tako piše. In kot sem na brzino ujela(nisem uspela še vsega prebrat), goba nekako zadrema ...LP Aki

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

24. maj 2006 12:49

Pa jaz dam kdaj kefirjeve v hladilnik počivat. Pa je bilo vse v redu. Zdaj sem jih dala zamrznit, pa jih bom poizkusila spet oživeti... Če jih dam v hladilnik jih samo prekrijem z mlekom pa na dva dni operem. Zdaj mi doma delajo kot nore, pa množijo se mi tudi... Verjetno zato, ker je bolj toplo. Tudi kefir je po gostoti in okusu drugačen, kot je bil prej. S sodelavkami smo ugotovile, da gobice v posnetem mleku slabše delajo, počasneje, pa tudi rastejo in delijo se počasneje...

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. maj 2006 17:21

Hm, jaz sem delala do zdaj parkrat, ker sem ravno dobila to gobico in mi je vsakič v enem dnevu (slabem), naredila super kefir iz posnetega mleka... na sobni temperaturi, kefir postane tako gost, da ga težko ličim od gobice! Skratka super dela Veri

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

24. maj 2006 17:40

Nisem prebrala vseh postov, sem jih pa zadosti, da ste mi vzbudile željo po kefirju. Pred leti sem ga gojila, potem prenehala, sedaj bi pa ponovno poskusila. Če ja katera tako prijazna, da mi jo odstopi, naj se javi. Hvala. mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti