Kefirjeva gobica

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

tema odprta - 13. jan 2006 18:34 | ogledi: 49.974 | odgovori: 334

Zdravn class='poudarjeno'>o!

Ken class='poudarjeno'>r sen class='poudarjeno'>m jn class='poudarjeno'>o zanemariln class='poudarjeno'>a,> sen class='poudarjeno'>m jn class='poudarjeno'>o pn class='poudarjeno'>o petin class='poudarjeno'>h letin class='poudarjeno'>h izgubiln class='poudarjeno'>a.> Ken class='poudarjeno'>r smn class='poudarjeno'>o ljubiteljn class='poudarjeno'>i kefirjn class='poudarjeno'>a >(mlekn class='poudarjeno'>o imamn class='poudarjeno'>o domn class='poudarjeno'>a)n class='poudarjeno'>>, bn class='poudarjeno'>i prosiln class='poudarjeno'>a zn class='poudarjeno'>a novn class='poudarjeno'>o.> Čn class='poudarjeno'>e jn class='poudarjeno'>e katern class='poudarjeno'>a in class='poudarjeno'>z Posavjn class='poudarjeno'>a,> tolikn class='poudarjeno'>o boljn class='poudarjeno'>e.n class='poudarjeno'>>. Sn class='poudarjeno'>e priporočan class='poudarjeno'>m.>.

LP

Tinan class='poudarjeno'>>>

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

13. jan 2006 22:32

Lahko ti pošljem po pošti, če te zanima - sporoči mi na zasebno pošto

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

14. jan 2006 11:28

Mene tudi zanima ta goba,oziroma,kaj delaš z njo.Upam,da se me santina "usmili",pa mi kaj pove o njej;)) lp Saša vemves

linana  

član od: 24.2.2004

sporočila: 29

14. jan 2006 13:38

ča jo kdo želo, mu jo tudi jaz lahko pošljem. Prav tako imam tudi kombušo. Lina

miia  

član od: 21.12.2005

sporočila: 791

14. jan 2006 16:54

Lina,mene pa zanima: kaj je to kombuša in zakaj se uporablja? miia

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

14. jan 2006 23:03

Miia, v knjigi "Čaj čas za zdaj" slovenskega pisca Daria Cortese je od 135 do 165 napisano vse pomembno o kombuči (nekateri viri jo imenujejo kombuša). Kombuč(š)a je zdravilen čaj, nekakšno sredstvo za zdravje (je dobra osvežilna pijača) in zanesljiv pripomoček, ki učinkovito spremlja zdravljenje najrazličnejših bolezni. Zgoraj imenovana knjiga, kot tudi vse ostale njegove knjige, je, za ljubitelja tovrstne literature, čisti užitek! Pozdravček.

linana  

član od: 24.2.2004

sporočila: 29

15. jan 2006 22:22

Kot je Miia napisala, je to čajna goba, ki se imenuje tudi burmanska, indijska, japonska ali španska goba. Uporabljali bi naj jo že egiptovski faraoni. Pitje kombušinega čaja dobro vpliva na celotno zdravstveno stanje. Zamnjšuje krvni pritisk, izboljšuje krvni obtok ter kakovost krvi. Preprečuje in zadržuje poapnenje žil. Ureja prebavo. Ne bi naštevala za kaj vse je dobra. Naj bi zdravila oz. pomagala organizmu pri raku ker jača imusnki sistem. Je enostavna za vzdrževanje. http://www.ekofarm.co.yu/kombuha.html Če te interesira, se javi. Lina

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

23. jan 2006 18:14

Punci, poslala sem vama sporočilo na zasebno pošto. Lp Tina

ladybug  

član od: 30.11.2005

sporočila: 65

23. feb 2006 21:01

Vidim, da ste tukaj zbrani ljubitelji kefirja. V naši družini je prišlo do neke spremembe v "zdrav" način življenja, kar pomeni, da se mislimo izogibati tudi konzervansom. Torej bomo hodili po domače mleko! Ker pa samo po sebi ni tako zelo dobro, me zanima, če bi si lahko kje izprosila kefirjevo gobico!? Smo jo imeli že nekaj let nazaj, pa smo se je očitno naveličali, saj smo jo pustili umreti. Velikodušnemu darovalcu, ali darovalki pa obljubim, da bo njegova ali njena Gobica pri nas dobila dober in skrben dom :) ladybug

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

24. feb 2006 7:53

Tudi jaz imam kefirjevo gobico. Lahko jo pridete iskat (sem na Gorenjskem) ali pošljem posušeno po pošti. Poleg tega imam počasi zbrano eno obsežno datoteko "vse, kar ste kdajkoli želeli vedeti o kefirju". Hehe, v resnici je zbranih samo nekaj člankov iz spleta ter izkušnje raznih kefirjeljubcev, kolikor smo si jih uspeli izmenjati. Pišite mi na mail, foruma (žal) ne morem spremljati čisto redno... LP Fani

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. feb 2006 20:29

Ali mi lahko katera na hitro napiše kako se vzdržuje kambušo. Zdajle sem jo prinesla in nimam pojma kako naj naredim da jo bom obdržala. Nebi rada da mi umre. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti