Odvajanje kajenja s hipnozo

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

tema odprta - 4. jan 2006 23:34 | ogledi: 6.335 | odgovori: 64

Odločam se o prenehanju kajenja. Slišala sem, da je hipnoza, ki jo opravlja nekdo v Poreču zelo uspešna. Prosim, da mi sporočite vaše izkušnje.

Lep pozdrav

atic

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

5. jan 2006 10:57

Poznam nekaj ljudi, ki so se odpravili tja. Pravijo, da je sama hipnoza lari-fari. Mnogi so res nehali kaditi, a pravijo, da zato, ker se jim je zdelo škoda tistih 50 evrov in porabljenega časa in bencina. V smislu, če sem že do sem prišel, bom pa probal nehati. Glede gospoda, ki to izvaja, so imeli občutek, da je prevarant, ki se itak ukvarja s čarovnijo. Pokazali so mi njegovo vizitko, na kateri je pisalo Dr. Njegovoime, ampaj dr. ni za doktor ampaj za Darko, ker mu je tako ime. Zagotvo ti bo kdo znal kaj več povedati iz prve roke. lp, Janja

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

5. jan 2006 12:36

Atic,brez hipnoze lahko nehaš,saj je čisto enostavno nehat,Jaz sem nehala že 100x vemves

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

10. jan 2006 17:28

BILA SEM KADILKA 25 LET 17.12.2005 PA SEM PRENEHALA KADITI DOKONČNO DEFINITIVNO . PRENEHALA SEM S POMOČJO GOSPODA IZ ARJE VASI PRI BEGUNJAH.ZA OBISK SE NAJAVIŠ RAČUNA NE DAŠ MU KOLIKOR SE TI PAČ ZDI (JAZ SEM MU OB PRVEM OBISKU DALA 1000 SIT PO TREH TEDNIH KO SM NEHALA KADITI PA SEM MU DALA ŠE ZA PAR ŠTEK CIGARet) ZANESLJIVO POMAGA SEVEDA,ČE PREJ RAZČISTIŠ SAM PRI SEBI ursa40

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

10. jan 2006 17:59

Ko razčistiš sam pri sebi po mojem ne rabiš nikogar več Vsaj tisti, ki zbolijo (težave s pljuči) zelo hitro razčistijo sami s seboj in še hitreje nehajo kaditi. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

10. jan 2006 20:56

Jaz sem prenehala kaditi s pomočjo tablet. Plačala sem jih 100 evrov. Tukaj je itak šteka cigaret 50 evrov, če bi bila toliko v Slo bi jih večina nehala kaditi. Jaz sem prenehala, ker sem najprej pri sebi razčistila. Veliko stvari je vplivalo na to da preneham....težko mi je bilo samo malo na začetku in sedaj po 3-4 mesecih se mi zdi kot da nisem nikoli kadila. Niti dneve ne štejem,ker se mi zdi da tisti, ki štejejo so v mislih pri cigareti. Je pa res da sem dobila trombozo in tudi to je malo vplivalo. Glede hipnoze pa, tudi jaz sem slišala da je lari-fari. Moj tast je bil verižni kadilec in je prenehal kaditi z pomočjo obližov - v Slo jih ni mogoče kupiti, ker imajo baje stranske učinke. No tukaj so še vsi normalni od obližov in prenehali so kaditi. Je pa tudi velik izziv za vsakega posameznika, ali si lahko reče stop. cukrček

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

10. jan 2006 21:11

Saj je podobno s cigareto, s hrano in nenazadnje tudi z lenobo Z vsemi temi rečmi se da spopasti, če razčistiš. Podobne vrste odvisnosti... Psihične Ne rečem pa, da ni težko... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

21. jan 2006 18:20

Pozdravljeni! Sedim pred računalnikom... Ponovno se sprehajam po kulinariki(zdravilo neštetih mojih težav). V roki držim knjigo "ZBOGOM, CIGARETA!" avtorji:" naš" Jernej (no malček si pa le naš)in Damjana Mohorko. Knjiga je tako lepo napisana, da bi jo kar požrla. Ob taki knjigi, si ga težko prižgeš, verjamite mi. Knjiga ni kot "Analgin", ga jemlješ pa glava neha boleti. Če si res pripravljen nekaj narediti zase, te knjiga psihološko usmerja k poti neodvisnosti. Dalo bi se pisati še veliko lepih misli ter občutkov vendar.....(moje pisanje). Priporočam jo vsem kadilcem. No, s hipnozo bomo še malček počakali, morda pa le ne bo treba Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 23. jan 2006 07:48:47 Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 27. jan 2006 09:33:43

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

22. jan 2006 18:44

Moj oče je kadil 35 let - tisti trenutek, ko je izvedel, da bo dobil vnuka ( pravzaprav vnukinjo ) je prenehal! Naj pravijo kar hočejo, ampak jaz mislim, da je potrebno narediti hiter rez, sicer si verjetno iščeš izgovore za " sam še enga pokadit"! Če se zanj odločiš, ko ti povedo, da boš ob glasilke, ker imaš raka na grlu, si pač že "malo" prepozen, a ne. vanjatajnsek

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

28. jan 2006 21:21

Anamarija: Hvala za te misli. Upam, da ti bo pomagala voditi v tvoji želji... Tudi Damjana je "naša" le priimek je spremenila medtem Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Angelina  

član od: 17.11.2003

sporočila: 25

29. jan 2006 18:03

Fantov svak je bil pri temu gospodu v Poreču, da bi se odvadil kajenja. Vse skupaj je vzel bolj za hec, niti ni resno jemal tistih njegovih hipnotičnih besed. Ko je prišel ven, si je rekel, da je to vse skupaj en velik larifari in prižgal cigareto, ki pa je ni pokadil do konca. Ratalo mu je tako zelo slabo, da se je na licu mest zbruhal in ni prižgal cigarete od takrat. Od tega je minilo eno leto. Ta isti gospod pa naj bi zdravil tudi preostale razvade in zasvojenosti. Fant in njegova mama sta šla k njemu zaradi težav s prehrano, vendar pa moram reči, da na njiju ni imela hipnoza nikakršnega učinka. Vsak ima svoj način in nikoli ni rečeno, da bo nekaj delovalo pri vseh. Ni pa prav, da pljuvate po gospodu, če nimate nikakršnih izkušenj oz. ga sploh ne poznate. Vsak ima pač svoj način, da se znebi odvisnosti, moja dedka sta tudi v enem dnevu po zdravnikovem nasvetu prenehala kaditi, pač jima je tako ustrezalo. Morda pa bo ta gospod hipnotizer pomagal še komu, če niste s svojimi besedami prestrašili že vseh... Lp, Angelina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti