Mesna štruca

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15164

tema odprta - 13. dec 2005 10:14 | ogledi: 6.186 | odgovori: 5

Med recepti ne najdem dobrega recepta za pravo mesno štruco z jajcem brez dodatka kruha ali žemelj. Prosim za kakšen dober recept in tudi nasvet iz kakšnega mesa je dobra.

Prosila pa bi tudi za recept za sesekljan zrezek (morda celo z nožem) iz svinjine ali teletine.

Hvala.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. dec 2005 11:44

Zaradi dobre vezave bo brez kruha ali žemelj šlo malo težje, poskusi pa z uporabo soje. Kosmiče namočiš in potem odcejene dodaš mesu, začiniš, kot ti ustreza, pa kruh verjetno ne bo potreben. Razmerje soja - meso je poljubno, lahko je tudi pol-pol ali več enega ali drugega. Govedina je čisto v redu, teletina morda malo manj, ker ima več vode in potem zmleta ali sesekljana ni tako sočna. Če jeste svinjino, bo mešanica govedine in svinjine ter malo soje pravšnja kombinacija. Podobno velja za sesekljan zrezek. Pri nas uporabljamo običajne dodatke: sesekljana čebula, česen, poper, rdeča mleta paprika, koruzna zrna, da so polpetke še malo pisane, zraven vržem še kakšno žličko že gotove začimbne mešanice (zrezek, steak, žar, kar je pač pri roki), dodam tudi malo Grill oil (že gotove mešanice olja za grill, z dodatkom česna, curryja ali drugih začimb). Polpetke vedno oblikujem z mokrimi rokami, tudi v maso dam žlico vode, se lepše vežejo sestavine, sploh če ne uporabljaš kruha oziroma drobtin ali jajc. Receptom, ki so objavljeni, pa pač odvzemi ali dodaj, kot ti ustreza, boš že odkrila pravo varianto. Pa ne pozabi dodati sesekljanega zelenega peteršilja, prijetno aromo da štruci. Mamamia mamamia

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

13. dec 2005 12:07

Jaz namesto kruha uporabljam ovsene kosmiče. Jih kar zamešam med maso in pustim malo odstati, da se kosmiči napojijo. Sojini kosmiči pa mase ne vežejo. Preverjeno. lp Julija

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

13. dec 2005 12:21

Trixi, moram ti reči, da vsaka "prava mesna štruca" vsebuje žemlje ali pa kruh. Saj količino kruha oz. žemelj lahko znižaš. Izmisli si kaj drugega npr. riž, drobtine, kosmiče (kot pravi Julya). Pozdravček!

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

13. dec 2005 12:58

Tisto z ovsenimi kosmiči bo po mojem tapravo, od začimb pa med drugim pri nas ne smejo manjkati pražena drobno nasekljana čebula, majaron in peteršilj. Pri teh štrucah je pomembno, da je masa res dobro zgnetena, drugače poka. V sredino lahko daš nadev po želji - kuhana jajca, mogoče hrenovko, kuhano korenje ali kakšno drugo zelenjavo. Ko je štruca narejena, si pooljaj roke in jo lepo zgladi. LP

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

14. dec 2005 9:38

Jaz sem že naredila mesno štruco brez dodatka kruha, drobtin... samo jajce, pekla pa sem jo v modelu - srnin hrbet. Bila je odlična. tanja tominec Sporočilo je spremenil(a) tanjatominec dne 14. dec 2005 09:38:46

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti