Božični kruh

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

2. dec 2005 17:26

Jade, daj še ti napiši tule ta recept za Dresdensko štruco! Galja

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. dec 2005 18:07

Ne vem, če lahko prepišem iz revije, da ni bi bila kregana . Je iz re vije Lisa Božična kuhinja. Sem ti jo poslala na zasebno pošto. jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 02. dec 2005 18:18:42

Anda  

član od: 10.9.2002

sporočila: 24

2. dec 2005 18:40

Marcipanova štruca (za tiste, ki nimajo časa za peko - lani so jih prodajali na dobrodelnem bazarju Sila, verjetno jih bodo letos tudi...) 500 g moke 50 g kvasa 1 žlica sladkorja 1,25 dl mleka po 200 g svetlih in temnih rozin 100 g ogoljenih mandljev 150 g zmehčanega masla 1 jajce 0,5 žličke sli 50 g arancinov 100 g marcipanove surove mase 50 g sladkorne sipe 100 g masla in 50 g sladk.sipe za posip V skledo presejemo moko, dodamo kvas, sladkor in mleko in naredimo kvasek, pustimo vzhajati 15 min. Rozine poparimo in osušimo, mandlje sesekljamo. H kvasku v skledo dodamo jajce, maslo, sol, stepamo, da se testo loči od sklede in nastanejo mehurčki. Vgnetemo rozine, arancine in mandlje. Pustimo da vzhaja na dvojno količino. Nato ga na pomokani površino razvaljamo pribl. 3 cm debelo. Marcipanovo surovo maso pregnetemo s sladk.sipo in tanko razvaljamo. Nato ploščo položimo na razvaljano testo, z valjarjem naredimo v sredini podolžno vdolbino in polovico testa prepognemo čez drugo. Štruco damo v pomaščen pekač in pustimo še enkrat vzhajati. (cca pol ure) Pečemo na 175 stopinj na spodnji rešetki 1 uro. Pečeno takoj premažemo s stopljenim maslom, ohlajeno posipamo s sladkorjem. Baje se štruca med pečenjem rada razleze, kar ni menda nič narobe Jaz sem jo raje pekla kar v modelu. Recept je iz knjige Sodobna domača peka. Anda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti