Paličnjaki

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. jan 2008 12:02

Če ti misliš, da čez pol leta, se zelo motiš, prej, veliko prej, veverica, še boš ustrezno ravnala z njimi. Bojo pa same mladičke, veš, same mlade damice. Ker si tudi dobila same dame. rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. jan 2008 12:53

ja, partenogeneza je , ni kaj .

LP

cervus

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

4. jan 2008 13:14

Saj vem, da bodo mladički prej, ampak čez pol leta jih bo preveč Kako pa ve veste, da imam same dame? Verjetnost je velika, ampka obstaja pa možnost, da je vmes tudi kakšen poskočnež veverica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. jan 2008 17:05

Komajda, ker so pač partenogenetski (deviškorodni). Nekatere vrste izključno, pri nekaterih pa se le izjemoma, v naravi na jesen, pojavijo samci (ko opravijo svojo funkcijo, jih pobere.......) Ker imajo samičke smae mladičke, pa ti so samičke, ki imajo kmalu mladičk,e ki kmalu zrastejo in imajo mladičke, gre hitro in na veliko. Uspešna strategija.

 No, za kakšno resnejšo razlago pa bi bilo treba malo v kakšno knjigo pogledat.

če ti bo med čaka njem na številno potomstvo dolgčas, lahko prebereš še tole: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=5214

Aja, katero vrsto ti je pa Rudi (saj je bil Rudi?) dal?

rimljanka

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

4. jan 2008 21:19

Iztok je bil, Iztok! Zelo prijazen gospod! Domov pa smo prinesli vietnamske paličnjake. veverica

Pich*  

član od: 9.3.2008

sporočila: 5

10. mar 2008 15:00

Zdravo!!! Mene pa zanima nekaj o razmnoževanju paličnjakov. Izvedela sem, da se razmnožujejo na pesku zdaj pa me zanima ali za razmnoževanje na dno terarija lahko posujemo tudi zemljo. Aja pa še to me zanima kako hitro se izležejo iz jajčec pa ali res drži trditev da po odlaganju jajčec paličnjak pogine. Hvala vam že v naprej!!! LP Pich* Pich*

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. mar 2008 15:39

Ja, paličnjak(inja) samo enkrat leže jajca.

Razmnožujejo se na pesku? Najbrž si mislila, da se jajca razvijajo tam. Lahko je zemlja, pomembno je, da bo vedno vlažna, ne premokra. Obnese se, če daš pod zemljo en velik, debel kos mavca, ki dobro vpije vodo in jo počasi oddaja.

V kolikem času se izležejo iz jajc je pa odvisno od vrste, pa zanesljivo (vsaj malo) tudi od temperature, na kateri so jaca, pa najbrž še od česa.

rimljanka - zasebno mnenje

Pich*  

član od: 9.3.2008

sporočila: 5

10. mar 2008 16:43

Hvala! kaj pa lahko narediš s paličnjaki če se zelo namnožijo?Vem, da jih ne moreš izpustiti v naravo zaradi prenizke zimske temperature in pomanjkanje hrane. Pich*

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. mar 2008 16:57

Pich*, predvsem jih ne smeš spustiti v naravo zato, ker niso živali iz naših krajev. Vnašanje tujerodnih vrst v naravo pa ni dovoljeno in lahko privede nespoštovanje tega do pravih katastrof, najmanj, kar se lahko zgodi, pa je izrivanje avtohtonih vrst. Zgledov je pri nas in po svetu mnogo, mnogo preveč, med živalmi in rastlinami.

Vredno branja:

http://sl.wikipedia.org/wiki/Prizadeta_vrsta

No, vsekakor je potrebno poskrbeti, da se preveč ne namnožijo, potem teh problemov ne bo. Pobereš pač odvečna jajca in jih ne pustiš na vlažnem. To je pač najbolj odgovoren način, kajne?

Preostaja še nekaj možnosti: razdaš jih prijateljem,... (ki se jim potem zgodi enako), .... No, morda bi jih bili veseli v živalskem vrtu (ne vem, če je res), ker so pač hrana drugim živalim,...

 

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti