Paličnjaki

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

1. feb 2007 23:28

Tudi mi imamo paličnjake,mislim,da vietnamske.Potrpi Petra,saj bo.Mora pa biti zemlja,oz mivka na dnu vedno vlažna.Pa tudi žejne so te živalce precej.najboljše jim je terarij vsake toliko popršiti s pršilko-po listih robide,po stenah terarija in seveda po tleh.Lahko boste opazovali kako pijejoMoji imajo najraje liste robide in sicer tiste,ki je zelena poleti.Je pa še druga vrsta,ki je zelena tudi pod snegom,precej trnasta in listi so rahlo kosmati,to imajo malo manj.Bršljana se niso niti dotaknili.So se nam pa enkrat zelo namnožili,tako da smo jih nekaj podarili,nekaj pa spustili v naravo,ob potoku.Ti tadrugi so se prav požrešno spravili na koprive,ko pa sem potem ostalim,ki smo jih še obdržali,dala koprive v terarij jih pa niso jedli.Mislim pa,da so najbolj živahni ponoči,takrat mislim da se hranijo,po obglodanih listih,ki jih opazim zjutraj sodeč.So pa zelo nenavadne in zanimive živalce.Otroka jih obožujeta,posebej ko jima lezejo po rokah in žgečka Kristina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. feb 2007 6:18

Kristina, se zavedaš, da si spustila tujerodno, neavtohtono vrsto v naravo???? To je, v svetovnem merilu, ena od najhujših oblik posegov v naravo. Sreča je najbrž v tem, da ti paličnjaki naših zim (tudi letošnje, za naše pojme mnogo premile), ne preživijo. S podobnimi posegi so želve rdečevratke izrinile avtohtono sklednico, recimo. Ravno te dni vrtijo v kinu Dvor film, ki govori o ekološki katastrofi, ki jo je povzročil vnos tujerodne vrste rib v Viktorijino jezero. Obrežja naših rek so polna tujerodnih vrst, ..... rimljanka

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

21. dec 2007 12:05

Ima slučajno kdo izmed vas kakšnega paličnjaka (in ste doma nekje okrog Ljubljane), ki bi nam ga odstopil? Ko sem bila majhna, smo jih imeli doma, potem pa smo jih vse skupaj oddali. Sedaj pa bi jih (tudi) zaradi otrok spet rada imela. Glede na to, da se res zelo namnožijo, bi nam res morda kdo odstopil 2 ali 3 "palčke"... Te bi imela veliko raje, kot avstralske, ker so mi veliko bolj simpatični! Tisočkrat hvala , veverica

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

21. dec 2007 12:09

Takšne sem imela v mislih... Seveda jih tudi odkupimo! veverica

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

21. dec 2007 12:31

Problem seljenja paličnjakov je v tem,da je trenutno premraz za njih.Veverica rajši jih vzemi spomladi. Je pa res da se namnožijo kot miši.Še huje!Pri nas smo jih nekoč imeli čez 200...enostavno so romali v Zootic za oddajo.Jajčeca v zemlji zdržijo tudi 1 leto... So pa meni avstralski prav grozni...smo imeli3 pa se niso nič množili.Hvala bogu Drgače pa veverica jih najlažje in zastonj dobiš na šolah.V bioloških učilnicah jih imajo,preveč se namnožijo in jih z veseljem podarijo... Roncolino

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. dec 2007 12:55

Veverica, pokliči Oddelek za biologijo, Katedro za biološko izobrževanje in povprašaj, običajno jih imajo, druga možnost je Živalski vrt.

Ni premraz za selitev, če poskrbiš za primerno izolacijo.

http://www.bf.uni-lj.si/biologija/

 

 

rimljanka

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

21. dec 2007 13:25

Hvala lepa za odgovore. Bom poklicala po praznikih... veverica

Maja85  

član od: 14.10.2005

sporočila: 18

4. jan 2008 10:39

Pozdravljeni! Slučajno sem zasledila, da nekdo podarja paličnjake na spletni strani Podarimo.si! Lep pozdrav! Maja85

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

4. jan 2008 11:43

Hvala! Sem že klicala na Fakulteto za biologijo in že med prazniki smo lahko občudovali paličnjake. Prijazen gospod nam jih je dostopil in fantje so bili navdušeni. Poleg tega smo med obiskom videli še nekaj drugih živali, videli smo tudi, kako kameleon iztegne jezik, da ulovi svoj plen, pobožali kameleona,... res so bili prijazni! veverica

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

4. jan 2008 11:44

Še to... čez kakšne pol leta bom tule najbrž ponujala naokrog kakšne mladičke Lahko se postavite v vrsto veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti