Paličnjaki

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

14. maj 2006 13:50

Rimljanka, saj jih nismo stran metali Življenje je čudež, če mene vprašaš, in nekoč sem slišala, da vedno najde svojo pot Midva sva naše razdala sinovim prijateljem, pa v šolo.... Aki, vem, da so paličnjaki v terariju, rdečevratke v akvaterariju, ribe pa v akvariju Opozoriti sem želela, da vsem tem bitjecem, ki živijo v njih, Bajgoni škodujejo. Da je za bit previden. Pozdravček! Vrana

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

14. maj 2006 18:25

No, no saj zaradi rib sem se oglasila. Jaz sem itak bolj za bio variante. Ampak včasih niti ne pomislomo da bi kakšna na videz nedolžna zadevca, lahko tudi škodovala. Saj ta moment mi niti ne potegne...kaj je to bajgon...slišala že velikrat....za komarje?ali kaj drugega..pomagaj. Nekaj let sem veselo uporabljala Raid in podobne reči proti komarjem....potem sem pomislila da pa če tako dobro odganjajo komarje, pa morda za ljudi tudi niso tako zelo nedolžni. Priznam, na ribe niti pomislila nisem. Aki

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

15. maj 2006 15:16

Ja, Aki, mislila sem tisto nedolžno stvarco, ki jo vtaknemo v električno vtičnico, pa tekočina potem izhlapeva v zrak Lansko poletje se je sin strašno jezil zaradi komarjev, pa sem nakupila teh reči Na embalaži je bilo lepo razloženo - ampak res v čisto čisto drobnem tisku - naj teh stvari ne uporabljamo blizu ležišča, ker "strup je strup", in to sem razumela tudi kot: ne blizu pisalne mize, ne blizu fotelja, iz katerega gledamo tv........ Takoj sem šla v zoo trgovino in se pozanimala, kako pa je to z akvariji. In so rekli Pa razne kreme proti klopom... Spreji.... Preden nahranim ribico, si zelo natančno umijem roke in jih zelo dobro sperem Imam pač tudi muce, ki jih pred klopi zaščitim z ampulo, pa ko ju crkljam, gotovo ostane tudi kaj na roki.... Pozdravček! Vrana

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

15. maj 2006 15:24

No, no... ni za pretiravati po moje. Jaz imam take otekline, ko me piči komar, da imam otečeno, kot bi me pičila čebela. In to nekaj dni!!! Seveda moram uporabit kaj proti komarjem, na srečo jih doma nimam, ker sem v 3. nadstropju... Paličnjaka pa sem jaz zastrupila z listkom od kupljene vrtnice. Res je bilo to še ko sem bila v srednji šoli, snega je bilo zunaj uh... Pa sva se s sestro znašli in uporabili zelenje od vrtnice. Naslednji dan sta oba poginila. Bilo mi je zelo hudo, sestri tudi. Še danes mi je, ko se spomnim na to neumnost...

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

15. maj 2006 18:52

Zelo mi je všeč, da se resno ukvarjate tudi s prav malimi bitji. Zdaj poleti seveda ni problema s prehrano, pozimi mi pa rejci kar pišite. Pri nas robidovje nikoli ne pomrzne in vam ga bom z veseljem poslala. nola

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

15. maj 2006 21:55

Vrana je napisal/a:
Ja, Aki, mislila sem tisto nedolžno stvarco, ki jo vtaknemo v električno vtičnico, pa tekočina potem izhlapeva v zrak Lansko poletje se je sin strašno jezil zaradi komarjev, pa sem nakupila teh reči Na embalaži je bilo lepo razloženo - ampak res v čisto čisto drobnem tisku - naj teh stvari ne uporabljamo blizu ležišča, ker "strup je strup", in to sem razumela tudi kot: ne blizu pisalne mize, ne blizu fotelja, iz katerega gledamo tv........ Takoj sem šla v zoo trgovino in se pozanimala, kako pa je to z akvariji. In so rekli Pa razne kreme proti klopom... Spreji.... Preden nahranim ribico, si zelo natančno umijem roke in jih zelo dobro sperem Imam pač tudi muce, ki jih pred klopi zaščitim z ampulo, pa ko ju crkljam, gotovo ostane tudi kaj na roki.... Pozdravček! Vrana
Sem te stvari ukinila že kako leto nazaj , pa ne da bi na psa in ribe pomislila, ampak seveda nase,čeprav me imajo komarji zelo radi.Zdaj uporabljam eterično olje limonske trave. Pomaga tudi rumena luč ( na balkonu recimo). Sem pa pred leti tudi imela paličnjake in sicer poleg običajnih tudi avstralske.In tudi mlade smo imeli.........zanimiva bitja ni kaj. Hvala Vrana za pojasnilo in LP vsem Aki

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

16. maj 2006 16:41

No, bom pa še enkrat napisala; sem "padla ven", pa se je vse izbrisalo. Tako. Aki, zdaj se pa jaz zahvaljujem tebi! Za informacijo o tem eteričnem olju. Do vse te kemije, ki jo propagirajo, sem zelo nezaupljiva. In če sem odkrita, marsikaj lahko kontroliram, samo E-jev v živilih ne. Zdravila pri nas uživamo samo, če je to potrebno... Pri kozmetiki itak...(tu upoštevam tudi proizvajalce, ki ne delajo poizkusov na živalih).... Uporaba čistil je na minimumu... Na kulinariki sem našla veliko zdravih alternativ za te nezdrave, samo proti komarjem mi je manjkalo No, hvala! Pozdravček! Vrana

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

16. maj 2006 20:07

Vidim da imava kar nekaj skupnega. Proti bolham pri živalih je pa evkaliptus.Mislim pa da ni proti klopom.Pri kopanju psa daš na kncu 1 kapljico eteričnega olja evkaliptusa v nekaj vode in poliješ. Za večjega psa pa dve kapljici. LP Aki

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

17. maj 2006 8:40

Zabeleženo! Vrana

Petra*  

član od: 1.2.2007

sporočila: 1

1. feb 2007 22:39

zakaj moja paličnjaka ne izlegata jajc? doma ju imam že prbl. 3 mesece, pa še vedno sta samo dva... :S.. Petra*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti