Lignji

berti  

član od: 7.9.2005

sporočila: 55

4. nov 2005 17:21

Lignje na žaru ponavadi pripravim tako, da jih še nafilam s sirom, za nekatere s pršutom in pečem kot je rekla mamamia, na zmernem ognju kakšno minutko dlje kot navadne. LP berti

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

4. nov 2005 18:24

Hvala za nasvete...jih bom upoštevala in upam, da naša muca ne bo imela spet lignjev za večerjo... Lp, Katjuška

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

4. nov 2005 18:29

Oče mojega fanta vedno pripravi odlične pečene lignje. In mi je zadnjič zaupal, da jih en dan prej namoči v mleko in začimbe (katere ne vem, je pa omenil česen). Bom naslednjič povprašala in sporočim. Suzi

prle  

član od: 6.11.2005

sporočila: 10

6. nov 2005 8:23

Danes sem prvič z vami in vas vse prav lepo pozdravljam,imam pa eno vprašanje:kako pripravljate polnjene lignje,tukaj ne mislim na tiste z šunko in sirom,ampak kakšen bolj izviren recept.Hvala LP prle

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. nov 2005 10:05

Prle, mi polnimo lignje s sesekljanimi lovkami, na drobno zrezanm pršutom, to začinimo s peteršiljem, česnom in poprom ter z malo olivnega olja. Včasih dodamo žlilčko naribanega parmezana, a bolj redko, ljubši so nam namreč bolj "čisti" okusi. Potem jih pečemo na žaru ali dušimo v vinu. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti