Glinasti pekač

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

tema odprta - 11. okt 2005 14:59 | ogledi: 6.644 | odgovori: 12

Doma imam glinasti pekač in včasih v njem kaj pripravljamo. Največkrat mesno - zelenjavne kombinacije (teletina, krompir in zelenjava, na kose narezana govedina s papriko, čebulo, česnom in začimbami; fižol z mesom, zloženo v plasteh). Kaj vse pripravljate v glinastem pekaču forumovci? Iščem nove ideje, ker je tako pripravljena hrana hudo praktična - daš r eč v pečico in vmes postoriš kup drugih stvari.

Pozdrav, Mamamia

mamamia

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

11. okt 2005 15:27

V mojem glinastem pekaču delam vse - skutine kolače (tule je še slikica: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=5276), pečen krompir, pašto ali riž v pečici, gratinirano zelenjavo, zadnjič sem naredila gratinirane kanelone iz palačink. Moj glinen pekač imam zelo rada, ker mi je njegovo pomivanje bolj preprosto kot pa pomivanje kovinskih protvanov, pa tudi tistega neprijetnega škripanja z žlico po dnu ni .... Tudi jaz sem ljubiteljica hrane iz pečica in njenega kuhanja. Lepo sestaviš, daš v peč in pustiš, da se samo pripravi. Vmes sicer malo "pobulim" not (zame je bolj zanimiva polna pečica kot pa televizija... heh), ampak to je bolj za veselje. tjas

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

11. okt 2005 15:34

Tjaš, v mislih sem imela ovalni glinasti pekač s pokrovom, ki se da v hladno pečico in se z jedjo vred ogreva istočasno kot pečica, ne pa glinastega pekača kot nadomestka za klasičen kovinski ali silikonski pekač. Glinasti, kot ga mam jaz v mislih (eni mu pravijo tudi rimski lonec), ni primeren za gratiniranje niti ne za karkoli peči, bolj je namenjen za jedi, ki se morajo dalj časa dušiti v lastnem soku in ki jih vmes ne smeš zalivati. Mamamia mamamia

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

11. okt 2005 19:37

Mamamia, verjetno imate v mislih Roemertopf - glinen je tudi pokrov, tako da se nič ne vidi. Jaz vnjem najraje pečem kaka rebrca, piščanca, zajca, pečenko - v glavnem meso v lastnem soku. Včasih dodam tudi zelenjavo, da se peče zraven. V njem sem delala tudi Shepherd pito po receptu Julie, seveda brez pokrova. Pa tudi kruh sem že pekla v njem, ampak je že dolgo tega. LP Dušanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

11. okt 2005 19:39

Točno, dušanka, roemertopf imam v mislih. Ker sem se mesa z zelenjavo v njem že naveličala, pa kakšnega zloženca s fižolom, tudi pozvedujem po novih idejah. Tisto shephard pie pa grem iskat, mislim,,da je v bazi, pa da predložim mojim odjemalcem. Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. okt 2005 20:08

Kaj pa če bi na zelenjavo naložila ribe, ki jih imaš tako rada? Mislim, da sem že videla to v eni knjigi v rimskem loncu, ampak ker ga sama nimam, bi težko kaj iz lastnih izkušenj naumila... Veri

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

11. okt 2005 20:43

Notri lahko pečeš svinjsko ali telečjo kračo, zadnjih deset minut odkriješ, da se kožica lepo zapeče, enako tudi pečenko. Pred peko mesa je treba dodati skodelico juhe ali vina. Lepo se speče tudi musaka s krompirjem ali z jajčevci. LP

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

11. okt 2005 21:05

Jaz v glinenem pekacu pecem prebranac in prekmursko gibanico. Uspeta odlicno (seveda ne istocasno!). Za druge reci ga se nisem osvojila. LP

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

11. okt 2005 21:13

Mamamia;zelo prakticna zadeva,jaz pecem od krac,kokosi,raco,svinine.....ali si ze poizkusila z sarmami(po dnu posode potresem zelje,oblozim z sarmami in dodam nekaj rebrc zelooo dobro) tenstano rdece zelje(pokrito dusim toliko casa da je lepo gostljavo) zelo dobra je tudi musaka(posebej pripravim paradiznikovo omako z mletim mesom-omaka pride na dno posode,cez to potreses neskuhan riz,na riz pa polozim plast kislega zelja,zalijes z juho in peces,priblizno40 minut-odvisno od pecice) LP marmeladka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

12. okt 2005 9:46

Saj sem vedela, da ste polne idej. Hvala punce, Mamamia mamamia

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

12. okt 2005 15:14

Pred časom smo imeli obširno debato na temo rimski lonec, jaz sem iskala, kje se ga kupi, ker me je stric žical zanj, ko je videl našega. http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1726 Nekdo je prispeval link z namenskimi recepti za rimski lonec, od juh, mesa, rib in zelenjave do kruha in sladic. Nekaj receptov sem takrat prevedla, ostali so (upam) še na linku. Bila sem presenečena, kaj vse je možno delati v rimskem loncu. Poglej zgornjo staro temo, se splača. LP Fani

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti