Čiščenje pečice

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

tema odprta - 30. sep 2005 9:46 | ogledi: 4.720 | odgovori: 12

NE najdem na forumu, kje smo debatirali o čiščenju pečice. Zdaj sem našla svoje čistilo - dik se mu reče, v spreju je. Malo segreješ pečico, nasprejaš, pustiš kakšnih 20 minut in gre z gobico vse lepo očistit. Mamamia

mamamia

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

30. sep 2005 11:04

Hvala za nasvet, jaz jo čistim z vsem mogočim, nazadnje s peno Trim, pa ostanejo pike maščobe ob straneh in ob ventilatorju. Teh ne spravim stran, ne lepo besedo ne s čistili. .)) Kako pa čistite s peno zadnjo stran, kjer je ventilator? Jaz sem ga pokrila z roko, da ni šla pena tja. Hvala smrkolina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

30. sep 2005 11:10

Jaz sem tudi poskušala z roko, pa je vseno šlo malo mimo. Nič ni bilo naobe. Ko je bila pečica čista, pa sem jo še enkrat segrela na 200 stopinj, z ventilatorjem, odprla vrata in vse vonjave po čistilu so se izgubile. Zdaj čista in sveža čaka na naslednjo packarijo. Mamamia mamamia

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

30. sep 2005 11:57

Mamamia,hvala za idejo! Tudi jaz še nisem našla pravega čistila,zdaj bom poskusila še taga. Marjetka cvetka

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

30. sep 2005 12:01

kako pa uspete ocistiti strop pecice? Ali pa se vam tam nic ne nabere? LP, R.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

30. sep 2005 15:06

Joj, strop pečice, s tistimi cevmi, je pa zgodba zase. Jaz ga pač malo bolj površno očistim, kolikor se mi pač da drgnit...Sicer to raje prepustim moji gospe Milici...Mamamia mamamia

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

3. okt 2005 17:50

In kdo je ta gospa Milica? Jaz bi jo tudi imela.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

3. okt 2005 20:37

Ajta, Milica je ena pridna gospa, ki mi vsakih 14 dni temeljito počisti stanovanje, predvsem opravi tisto, česar jaz ne maram: čiščenje oken, odstranjevanje maščobne svinjarije po vrhu kuhinjskih elementov, pranje steklovine (sem bolnik na kozarce...), pa čiščenje pečice, mazanje vrat, pranje steklenih prizem in podobno. Je hodila k nam vsak petek, pa ji je bilo preveč, in zdaj pač hčera odsluži mobitel (nad pet jurjev) s sesanjem prahu in pomivanjem z vlažno krpo vsak drug teden. vmes pa vskočim še jaz, sploh zdaj, ko ni lepega vremena in ne morem na sprehod, moram pa migat. Ja, Milica je eno naše sonce, verjamem, da bi ti prav prišla. Mamamia mamamia

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

6. okt 2005 7:46

mamamija po vsem kar ste napisali, mislim da si ne bi upala k vam na obisk z mojim 2 letnim sinom, bere se kot da imate vse sterilno, čisti Milica, čisti vaša hči in čistite tudi vi....koliko kvadratov stanovanjske površine pa imate? Pa koliko porabite za čistila? Saj mislim da smo si enake, pečica je res groza za čiščenje, sploh če jo veliko uporabljamo. Moram pa reči da sem zelo vesela ker se mi vsa vodila iz pečice lahko odstranijo in tako tudi operejo v pomivalcu. Pa malo pomaga program za samočiščenje (ja če bi bilo res samočiščenje), največ paodvrne moja roka in drgnenje. Tisti da hudo zažrto pocvrto umazanijo pa podrgnem dol kar z strgalcem za steklokeramično plaščo ( pa nič ne poškoduje pečice-ker to je bilo prvo vprašanje moje mami ko sem ji to povedala, sedaj tudi ona drgne s tem ) ANJA

simonka23  

član od: 10.6.2004

sporočila: 39

6. okt 2005 9:15

O čistilih ne bi, ker sem tudi poskusila že vse živo, pa na koncu vedno ugotovila, da brez drgnjenja ne bo nič, sploh zato, ker mi čiščenje pečice sploh ne diši in res čistim, ko je že orenk svinjarija... Bom pa povedala, kako jaz očistim zadnjo stran, okrog ventilatorja. Tisti pokrov, ki ga dam na ventilator, ko pečem meso, dam v vrečko za zamrzovanje in vse skupaj nataknem gor in tako je ventilator popolnoma zaščiten. simonka23

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

6. okt 2005 11:45

Anja, pri nas doma je vse prej kot sterilno, predvsem pa so vedno dobrodošli mali otroci, ki lahko pri meni drobijo in packajo s prsti do mile volje. Milica res pridno čisti, medve s hčero pa seveda vmes, da se ravno prah ne svaljka pod nogami. Je pa pri meni tako, da bo prej videti malo prahu kot da se vse sveti. Tudi dnevno sobo imamo zato, da v njej živimo, jemo, drobimo, pa ne le pri pri jedilniški mizi ampak tudi pri klubski, pa čeprav je steklena. In je velikokrat niti ne pobrišem. Res nisem pri tistih, ki prah s krpo lovijo, še preden pade po tleh. je pa res, da v hiši čistim svojih 150 kvadratov plus hodnik, tega v izmenah s svakinjo in taščo, saj živimo vsi v isti hiši. Za čistila pa ne gre preveč: spray za kopalnico, ajax za po tleh, pa nekaj za šipe in razmaščevanje v kuhinji, in to je to. Raje dam več za dobro hrano in pijačo, kot za čistilo. Glede pečice pa - jutri pride, po enem mesecu, naša Milica. Pozdravček, Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti