Pomoč, hitro!!!!!!!

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

tema odprta - 22. sep 2005 12:08 | ogledi: 8.510 | odgovori: 16

Ravno pečem madjarice in me nekaj zanima: Ko delate kremo, jo je potrebno prej ohladiti in šele nato umešati margarino. A kaj ko se mi margarina vedno nekako " sesiri", ko jo zmešam. Krema izgleda tako čudno. Danes pa sem mislila kar v vročo kremo zamešati margarino, da bi se lepo stopila - tako dela ena prijateljica in njene so mmmmmnjami. Kaj menite ve?

Prosim, odgovorite hitro, krema je še zdaj vroča.

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

22. sep 2005 12:17

Nikakor ne smete vmešati vroče kreme v maragrino, oboje mora biti sobne temperature, ravno zaradi prevelike toplotne razlike se bo "sesirilo". Naj vam rata! ANJA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. sep 2005 12:27

Tako kot pravi anja - tako krema kot margarina morata biti povsem enake temperature, sobne, pa se margarina ne bi smela sesiriti. Mamamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8699

22. sep 2005 12:54

NIKAR ZMEŠAT TOPLO!! NADEV: 1 l mleka, 5 žlic ostre moke, 5 žlic kakava, 20 dag sladkorja v prahu. Od litre mleka vzemi par žlic mleka, umešaj moko in kakav ter zakuhaj v vroče mleko. Kuhaj dokler se ne zgosti. Posebej zmešaj margarino in sladkor. Ko je zmes ohlajena po žlicah dodajaj umešano margarino. Ohlajene plošče navlaži z mlekom in rumom ter namaži z nadevom. Zadnjo ploščo premaži s čokoladno glazuro. Nadev mora biti hladen (ne mlačen - oboje iste temperature). Margarino dodajaš v kuhan - OHLAJEN nadev (prst pomokaš, mora biti hladno). Jaz nadev mešam z mešalnikom in pride lepa kompaktna masa. Ko namažeš vse kore, z roko malo pritisni in pusti stat - najbolje se reže naslednji dan, ko se kore prepojijo. Pozdravček!

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

22. sep 2005 13:02

Sobna temperatura. Jaz pri teh kramah maslo vedno dobro razmešam v mikserju, da rata kot puhek (moraš res dolgo mešati) in nato med mešanjem po žlicah dodajam puding in se mi ne sesiri. marelica

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

22. sep 2005 13:06

Ajta a je uspelo? ANJA

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

22. sep 2005 13:28

Ajta ali mogoče uporabljaš margarino za mazanje na kruh ? Meni se je sesirila krema,ko enkrat nisem imela prave margarine,pa sem vzela kar mercatorjev margarinski namaz.Bljak! jesen

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

22. sep 2005 13:52

Če se ti krema že sesiri, ker si bila neučakana, jo še vedno lahko rešiš - uspe v 90% primerov : v sesirjeno kremo med mešanjem vlij malo vroče maščobe (metlice na max). Običajno se grudice razbijejo in krema je OK. Lisa

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

22. sep 2005 14:52

Sesirjena krema se da popraviti tudi tako, da posodo s kremo postaviš v toplo vodo in dlje časa mešaš-grudice kar izginejo. Če imate kremo v plastični posodi, naj bo voda kar vroča, saj plastika ni kak hud prevodnik toplote. Lep dan vsem skupaj MALC

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

22. sep 2005 15:57

Hvala vam za tako izčrpne odgovore. Jaz vas pa moram razočarati in povedati, da sem tokrat poskusila po svoje. Margarino sem dala v vročo kremo in dobila sem zelo zelo dobro kremo, ki ni preveč gosta, je kar fajn tekoča in ravno sem z njo namazala vse kore, prelila s čokolado in- upam, da bo . Pa ne bodite hude, ker sem tako naredila. Aja, še nekaj: Kakšna je ta krema po vašem? A je fejst gosta al kako? Hvala in ..... ne me kregat.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8699

22. sep 2005 16:09

Vauu... to bo pa teklo. Nič zato, daj v hladilnik, jutri reži, pa boš videla kaj bo. Če ne drugače, boste mokali... Drugič ne delaj tega, bojim se, da ne izmisliš kakšne nove kreme. (Hecam se.) Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti