Ali je jogurt sploh še kaj zdrav?

maji  

član od: 28.8.2005

sporočila: 126

15. jan 2007 13:50

Jerneja USA in Veri - bo držalo, kar sta mi napisali. Čudno se mi zdi samo to, da sem prej, od rojstva naprej pa do pred kratkim brez problemov pila mleko. Moja mami mi še zdaj ne verjame, da mi povzroča težave, saj sem ga prej pila v kar velikih količinah... Maji

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. jan 2007 14:31

Evo, z rimljanko se spet strinjava:) Ona ima teoretične dokaze, jaz pa praktične v hladilniku:) Hm, maji, čudno, da zdaj ne moreš več piti mleka, navadno je to prirojeno, vsaj pri nas v družini je bilo in se je tudi dedovalo, ampak ne pri vseh, očitno recesiven gen;) Veri

maji  

član od: 28.8.2005

sporočila: 126

15. jan 2007 19:04

Čudno je, se strinjam. Še bolj čudno pa je, da mi mleko npr. v mlečnem rižu ali pudingu (skoraj) nič ne škodi... Maji

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

15. jan 2007 19:17

Za neprenašanje mleka je lahko več razlogov: moj sin je imel na primer nekakšne parazite v črevesju in ko so mu le-te odpravili, je alergija na mleko izginila (za vse to smo hodili na bioresonanco). Brala sem, da je lahko krivo tudi preveč prepustna stena črevesja (ne vem, zakaj točno se to zgodi), ko lahko gredo skozi steno črevesja cele molekule mleka ali kakšne druge hrane in se zato pojavi intoleranca... pa še morda kakšen drug razlog.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. jan 2007 21:43

maji, to se pa meni isto dogaja, mlečni riž lahko jem, puding tudi... Na sploh pogreto mleko mi dela veliko manj težav, čeprav po eni ornk dozi kakava ali bele kave še vedno pogosteje obiskujem wc:) Meni so rekli, da je pri nas razlog pomanjkanje encima, ne, da ga nimamo nič, ampak zelo malo. Verjetno je pogreto ali delno zreagirano mleko (recimo z rižem:) drugačno in ga lažje prebavimo... Mogoče se pa tudi vplivi izničijo, ker naj bi mlečni riž zapiral, potem pa skup nima vpliva:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti