Ali je jogurt sploh še kaj zdrav?

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

11. jan 2007 13:41

Nekaj nenavadnega se pa z mlekom pri Ljubljanskih mlekarnah občasno izgleda le dogaja. V torek, 2.1.07 sem v ljubljanskem hipermarketu kot običajno kupila 5 litrov svežega homogeniziranega pasteriziranega mleka 1,6, s precej dolgim rokom trajanja - do. 12.1.07 - predpostavljam, da je bilo pakirano še pred prazniki. Iz takega mleka že dalj časa delam okusen kefir. Tokrat, in samo pri teh 5 litrih, je bil učinek čisto drugačen. Kefir se je zgostil šele po kakih 36 - 48 urah, pa še takrat se ni docela strdil, pač pa se je vlekel od žlice kot kak redek topel puding . Niti nekajurno počivanje v hladilniku ga ni izboljšalo. Seveda tudi okus ni bil tisti pravi - nekako "moknat". Prav zanima me, če se je kaj takega zgodilo tudi komu drugemi. Lp Cila Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 11. jan 2007 13:52:19

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

11. jan 2007 13:57

Cila, sama kefirja ne delam, imam pa dober nos, tako da večkrat zavoham mleko (kupujem alpskega, največ porabimo za čokolino), ki ima vonj po silaži ali čem podobnem. Mleko različnih trgovinskih znamk itak smrdi, zato kupujem od Ljubljanskih mlekarn. Zadnji mesec pa tud ta ne diši preveč lepo. Res, kam gre ta industrijska družba Vse je le še najcenejše, najcenejše, ne glede na kakovost in porabnike... Najbolj bogat človek bo na koncu tisti, ki bo imel pogoje, da si osnovne stvari pridela sam doma. Eno kravo, eno njivico in 3 kokoši.

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

11. jan 2007 14:13

A je katera že sprobala mleko mlekarne Planika iz Kobarida, ki ga prodajajo v plastenkah?

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

11. jan 2007 14:19

Jaz pa delam kefir iz mleka zdravo živlenje,pol posneto nehomogenizirano Planika Kobarid pa je odličen. runo01

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

11. jan 2007 14:28

Od Planike je super. Ampak se tudi velikokrat skisa že na poti domov... Uh... Da ne govorim, da pri nas nimajo svežih zalog le tega, tako da sem lahko srečna, če ga sploh dobim. Pa čeprav doma naredim skuto... lidka

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

11. jan 2007 14:29

Jaz pa sem zaradi vseh teh nezdravih procedur, skozi katere gre "današnje" mleko, začela hodit po mleko na bljižno kmetijo... in sem zelo zadovoljna! Marna

maji  

član od: 28.8.2005

sporočila: 126

11. jan 2007 19:00

Jaz sem pred nekaj meseci kravje mleko zamenjala s sojinim in riževim. Prej sem vedno trpela za težavami z želodcem, ne da bi točno vedela, kaj je bil vzrok temu. Ko sem poskusila sojino, so težave izginile. Mleko ni več mleko, pa naj vsebuje še toliko kalcija in omega 3 in nevemkajševse mu zadnje čase dodajajo. Dosti bolj zdravo je baje kozje mleko. Maji

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

11. jan 2007 19:05

Tudi jaz od kmeta kupujem mleko. To kupljeno v trgovinah je itak mrtvo mleko, z ogromno konzervansa in stabilizatorjev. Dodajo mu tudi kao vitamine in kaj vem kaj še ne, vendar to ni več pravo mleko. Na kmetiji vem, s čim hranijo svoje krave in po potrebi mi tudi dajo več, če jih prej pokličem. Tudi domačo skuto naredim, pa sedeno mleko, kajmak in.... Tudi cenovno je bolj ugodno, pa še kislo smetano ne rabim kupovati. Kyara

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. jan 2007 13:43

Hm, ne vem, kaj delate s tem mlekom, ampak meni jogurt super lepo rata v tem jogurtomatu. pa uporabljam kupljeno mleko in kupljen jogurt. Ta se strdi, če to hočem, torej če mleko cepim s trdim jogurtom in ga pustim dovolj dolgo v aparatu (čas je odvisen tudi od letnega časa, poleti je že 4 urah lahko nared, pozimi včasih šele v 12ih). Malo se strdi še v hladilniku. Včasih se mi strdi tudi kak, cepljen s tekočim jogurtom, svašta! In ta domači jogurt ostane kar dolgo... Pa ni nič takega v njem, samo na čistočo pa res pazim... Kislo mleko mislim, da se kisa na sobni temperaturi, jogurt pa rabi višjo, okoli 40 stopinj, zato se razvijejo druge bakterije, drugi presnovni produkti pa dajo drug okus. Meni je jogrut bolj všeč:) Pa meni se tudi mleko dostikrat pokvari... Včasih tudi še zaprto... Takrat pač iz njega naredim skuto, da ne mečem proč, ap je:) Veri

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

13. jan 2007 13:52

Veri, kateri model pa imaš (prostornina,cena?). Pa čestitam, seveda...in čimmanj izletov LP juhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti