Kaj za večerjo?

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

16. sep 2005 8:11

pri nas večerja samo sine...od polente z mlekom, žgancov, jajčka, hrenovke, čokolino, kruhki z namazi,..... midva z možem pa ponavadi samo ob kakšnih najinih trenutkih kakšen pršut, losos, ....pa kozarček vinčka in sproščen večer v dvoje. ANJA

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

16. sep 2005 8:38

Pri nas pa: otroka - čokolino, kosmiči, pečena jajca, kuhana jajca, sendvič, če ostane kakšna juha od kosila, polenta z mlekom, palačinke, hrenovke, sirova pita (burek), ribice v konzervi, zelenjavne ribice, namazan kruh, jogurt, mleko, čaj... Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. sep 2005 9:33

JAz se večerji izogibam in mi gre zdaj dobro od rok, če pa je sila pa popijem kak tekoči jogurt (no, so tudi izjemne situacije, ko se kaj praznuje, ampak to ne sodi v to kategorijo vsakodnevnega dogajanja). Mož si privošči kak kebab, lepinjo ali pico, pa žemljo s poli posebno in majonezo (zdrava hrana, ni kaj!) Sin ima tudi rad kakšno pico, pečene hrenovke ali klobasice (neke bele kupujemo v Hoferju, nor je nanje), pa tople kruhke - toast ali staro žemljo namažem kečapom, dodam tunino in potresem sirom, pa zapečem (prej sem to delala v pečici, že nekaj let pa v toasterju, ki ima posebno režo, da se lahko spečejo hrenovke, pogreje kruhek in podobno). Delamo tudi žgance, palačinke in šmorn, še najraje pa morsko rižoto ali rižev narastek. PA ne prav pogosto, to je tudi res. Mamamia mamamia

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

16. sep 2005 9:54

Tudi pri nas večerjamo vsak po svoje in kar je pač trenutno v hladilniku! Jaz pa najraje solate na tisoč in en način. Marjetka cvetka

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

16. sep 2005 11:47

Tudi pri nas je večerja po sistemu - znajdi se sam. Mož ponavadi "plane" po kakšnih salamah. Pa tudi pasulj je že šel.. Fanta pa si spohata kakšen sir, namažeta kruh ali pa le špagete s kečapom. Včasih - beri pozimi pa tudi kaj konkretnega skuham. Lp Tina

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

16. sep 2005 11:54

Pri nas "uradno" ni večerje. Tako vsak sam poskrbi za sebe. Midva z možem običajno kak jogurt, pa košček kruha, pa skuto s sadjem ali kako solatko (včeraj sva jedla paradižnik z mozzarello pa domač polnozrnati kruh mnjami). Otroci pa, hčerka največkrat nič, ker pozno kosi (služba pač), fanta si pa kaka jaca spečeta, tople sendviče, zamrznejno pico, hrenovke pa še kaj bi se našlo. Včasih pa pride prav tudi, če kaj od kosila ostane, pa se jima ne ljubi pacat. lp Julija

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

16. sep 2005 13:07

Sezonsko solato s kakšno hrenovko. Sem pa ta teden že dvakrat naredila močnik. suzi

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

17. sep 2005 0:57

Jaz sem pa danes kar cel dan za štedilnikom..........po kosilu, pomij, likaj.....potem pa večerja.........spekla sem palačinke in sicer...slano varianto s skuto..........in slatko varianto z rozinam, skuto, cimetom......saj veste...........ker mož cel dan dela seveda pričakuje tudi konkretno večerjo...........ne da na veliko kuham ampak sir, salame, klobase.............pa še tašča me venomer sprašuje po telefonu kaj sem dobrega skuhala - jaz pa samo narezala salamo, sir..............hahaahhaha kdo bo pa cel dan za štedilnikom -zdaj še gre ko ni otrok ampak kasneje "jok, brate - odpade" Lp cukrček

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. sep 2005 15:39

Cukrček, namesto za štediolnik in potem za mizo raje kar v posteljo, še kalorije izpred večerje bodo šel hitro dol...No, potem pa pride še malečk, ki bo snel še kak kg, čeprav bo pa zanj vsaj prva leta treba nekaj skuhat. Prav imaš, ni pomembno le dogajanje za štedilnikom, čeprav še vedno velja, da gre ljubezen tudi skozi želodec. Tu in tam je že lepo ljubljenemu kaj pripravit, ni pa vse v kuhli in loncih. Vsega po malem, pa bodo vsi zadovoljni. Veliko uspeha, Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. sep 2005 10:57

hehe, midva pa uživava ob polnočnih obrokih - glede na to, da mava precej raztreščen urnik in šele zvečer čas za skuhat kaj konkretnega, to takrat vse nadoknadiva:) Jeva vse, kar bi sicer za kosilo, če pa sva konkretno kosilo že jedla, pa najrajši mufine, torte in druge sladice, fantu dostikrat zapašejo tudi konkretnejše stvari, ala jajca, svež kruh, tortille,... - vem, ne mi pridegat, da ni zdravo - saj drugih razvad pa nimava in glede na to, da ni noben od naju pretežek, se še ne bova sekirala... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti