Čiščenje-zaščitni trak

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

tema odprta - 14. sep 2005 12:34 | ogledi: 7.397 | odgovori: 10

Imam eno grozno težavo in vas prosim za pomoč - plastična okna - okvir smo zaščitili z papirnatim trakom tisti rumen za beljenje- no ker ga takoj nismo potegnili dol sedaj ne gre, se trga in lepilo pa ostane na plastiki - ali ima kdo kakšen predlog s čim naj se polotim, okna so nova pa še vseljeni nismo v hišo

Temo je spremenil(a) xsara dne 14. sep 2005 12:39:04

Temo je spremenil(a) xsara dne 14. sep 2005 12:40:18

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

14. sep 2005 12:48

Poskusi s kakšnim topilom: Čisti bencin, aceton 100%, ostanke lepila od nalepke iz okenskega stekla se da lepo odstraniti, če jih prej posprejamo z lakom za lase (preverjeno, ni pa vsak lak dober) Najprej pa naredi preizkus, saj ne vem kako reagira plastika, pri nas imamo lesena okna. tanja tominec

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

14. sep 2005 16:16

Jaz ti svetujem, da ga probaš dol postrgat s strgalom za keramično ploščo. Meni se je to obneslo že na zelo različnih površinah. tjas

nefreteti  

član od: 13.8.2005

sporočila: 9

14. sep 2005 17:04

Pozdravljeni- xsara je odprla vprašanje, ki tudi mene (že par let) krepko muči. Tudi mi imamo pvc okna, vseljeni smo tudi že 3 leta, pa so na oknih še vedno zaščitni trakovi. Seveda nam ob montaži nihče ni na srce položil, da jih je treba TAKOJ odstraniti. Sedaj pa ga ni mojstra, ki bi povedal kako naj jih dobim dol. Nikar na pvc oknih ne eksperimentirajte s kislinami, ipd. tjas - lahko malo podrobneje opišeš strgalo za keram.ploščo? ta več boglonaj in lp s sončne strani Gorjancev nefreteti

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

14. sep 2005 17:44

Živijo! Tale strgalka za steklokeramično ploščo je v bistvu rezilo, podobno kot za olfa nož, le večje, ki je vstavljeno v plastičen ročaj. Z njo postrgam umazanijo s plošče (recimo zažgano mleko in pdobno), potem pa jo spoliram. Kupiš jo lahko v vsakem merkurju, bauhausu, tudi v 199 tolarjv shop jo občasno imajo. No, z njo sem že spravljala dol s ploščic ostanke fug in lima, pa s pulta v kuhinji vžrto lepilo, pa še bi se našlo. Je res učinkovita, vsaj meni se je zelo dobro obnesla. Seveda bo na plastičnih oknih treba malo previdnosti, ampak če se prav spomnem, sem prav s to strgalko z okvirja od vrat in s kuhinjske mize spravljala tudi predolgo zalepljen rumen lepilni trak za izoliranje pred pleskanjem . Ja, tudi meni ni nihče povedal, da se ta hudič tako zažre v podlago, če ga takoj ne odstraniš!!!! To sem ugotovila šele, ko sem na BBC gledala eno tistih oddaj o prenavljanju stanovanja! Vsaka izkušnja nekaj stane.... Lepo popoldne vesm skupaj! tjas

nefreteti  

član od: 13.8.2005

sporočila: 9

14. sep 2005 18:50

hvala lepa. p.s.: obnese se tudi praskanje z nohti nefreteti

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

14. sep 2005 19:20

Tudi pri nas smo imeli pred dvemi leti enak problem, potem pa sem v Bauhausu (in mislim, da tudi v Obi-ju) zasledila čistilo -tekočino, ki je namenjeno ravno odstranjevanju "zapečenega" lepilnega traka.Sem pogledala, pa ga nimam več doma, tako da ne vem, kaj na steklenici piše. V Bauhausu ga imajo malo pred oddelkom z barvami, tam, kjer imajo čistila za različne namene: odstranjevanje "zelenega volka" s ploščic, za razne pečice, nagrobne spomenike, razne kamne itd. Mislim pa, da ga imajo tudi na policah pred izhodom na oddelek,kjer prodajajao lestve, lesene in žičnate ograje itd. LP Nada

SABIAN  

član od: 3.2.2004

sporočila: 110

14. sep 2005 22:02

Tudi mi smo na novi hiši spravljali dol zasušeno lepilo z razredčilom, ki smo ga kupili v Bauhausu, vendar ne vem, katere znamke je. Če želite, lahko pogledm in napišem. Druga razredčila so plastiko topila ali pa si lahko zlil celo vsebino pa ni šlo nič dol. Lep dan, Sabina

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

15. sep 2005 7:14

pozdrav! ja, to pa je težava, če ne odstraniš traka takoj. jaz sem zadnjič belila kuhinjo in sem seveda vse oblepila s trakom. in drugi dan, ko sem ga odstranjevala, sem poleg traka iz zaključnih letvic na stropu (imamo laminat) poleg traka potegnila stran še kose folije (po moje je čist navaden papir!) in sedaj na nekaj mestih zaključna letev ni bela, ampak rjava!!! Za znoret! Za odstranjevanje lepila iz gladkih površin pa se dobi nekakšna raztopina (povprašajete v knjigarnah in papirnicah) v podobnem lončku kot korekturni lak. Tako v nekaterih trgovinah odstranjujejo ostanke etiket iz izdelkov, če jim zatežiš in so pri volji. Super zadeva, nič se ne matraš. namažeš "prizadeto" mesto in obrišeš, je primerno tudi za plastiko. Lep pozdravček, S.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. sep 2005 7:29

Ko sem še delala preko študenta, je imel moj šef eno zadevo, ki je služila ravno odstranjevanju lepilnih trakov, nalepk in podobnega. Kupil pa jo je nekje v Avstriji. Izgledala pa je kot čisto mini čistilnik na paro. Loni Makaroni

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

15. sep 2005 7:43

Da vam povem, še sreča da so bila s to zadevo oblepljena samo tri okna, včeraj celo popolne sva dva praskala z nohti in z nožem topi del jedilnega noža, ki je malo na okroglo, nato pa z bencinom še lim ki je ostal gor, papir je moral proč, rezultat nekaj prask, sem pa poizkusila tudi z tistim nožem za steklokeramično ploščo vendar je preoster, nato sem še iz vseh oken potegnila še prozorno folijo, so mi pa proizvajalci povedali da jo letos moram odstranit,pa sem jo kar že sedaj. Hvala vsem za pomoč.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti