Štruklji

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. sep 2005 14:04

d.! Če imaš knjižnico blizu, si pojdi sposodit knjigo Štruklji (napisal Štrukelj ). Drugače so pa dobra nevtralna varianta skutni štruklji, pri nas jih največkrat naredimo iz vlečenega testa. Veri! Nimam pojma, moji niso še nikoli razpadli. Postopek je čisto isti kot pri sveže kuhanih. Loni Makaroni

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

19. sep 2005 8:24

Loni, hvala za namig. Bom šla po knjigo. Ta vikend se podviga še nisem lotila. Me pa še nekaj zanima preden grem v akcijo. Katero je najboljše večeno testo za štruklje? Za burek in štrudelj vedno uporabim testo od Safet Amze, ki je že malo pečeno. Ali je bolje uporabiti kakšnega drugega, ker moja mami ponavadi dela iz tega testa pa nikoli niso ne vem kako slastni. Hvala še enkrat. lp === Sporočilo je spremenil(a) d. dne 19. sep 2005 08:25:07

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. sep 2005 8:58

Po pravici povedano se najbolj obnese doma narejeno. Loni Makaroni

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

21. sep 2005 13:08

d. če si vzameš čas, je seveda najlepše narediti svoje testo. kupljeno je le za silo - ko hočeš na hitro spacati kaj posebnega. V takem priemru vzamem Pečjaka na rolci. vsekakor pa ne uporabi takega že napol pečenega testa, ker morajo biti štrukli seveda kuhani - pocasti, ne pa hrustljavi.

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

21. sep 2005 13:50

Se mi je kar zdelo, da bo tako. Domače je pač ponavadi najboljše! Za začetek ga bom kar kupila, potem pa...bomo videli, kako mi bo uspelo. Upam, da vam bom kmalu poročala o uspehu. Pozdrav, d.

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

21. sep 2005 14:02

Za tiste, ki imate rajše malce bolj "konkretno" testo sledeči nasvet. Pobrala sem ga seveda tukaj gor, v eni od prejšnjih štrukljarskih debat. Za štruklje se lahko uporabi tudi zmrznjeno listnato testo (tisto za žepke ali štrudelj, prodaja se jih v blokih po cca 250 gr). V bistvu naredim enako kot za sirov štrudelj -na sladko ali na slano, pa v servieto z njim in kuhat. Pridejo ven prav fini štruklji, z lepo kačo iz testa na sredi. Ni za zmeraj, je pa za probat. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

21. sep 2005 15:43

tej@, naj ti še jaz povem, kako delam skutine štruklje. Moj mož jih namreč obožuje kuhane v goveji juhi, potem dodam malo kisle smetane in svežega petršilja (ko so štruklji že kuhani). Naredim pa testo za rezance (3 jajca, 30 dkg moke, kanček vode), potem testo na tanko razvaljam, narežem kvadratke in jih polnim s skutnim-slanim-nadevom. Kuham pa jih cca.20 min. v juhi. Probaj, mogoče ti bodo všeč! LP! Galja

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

22. sep 2005 8:14

Ali mislite, da bi šlo, če bi jih naredila v četrtek, zavila v servet in jih skuhala v soboto, ko imamo trgatev? Jutri namreč nimam časa, v soboto pa že zjutraj gremo in bi bilo fino, če bi kaj prinesla s seboj, da bi mami olajšala delo, malo bi se preizkusila pa še fino malico bi imeli. Lep dan vam želim! ===

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti